22 zeeland 'Misbruik van vergunning voorkomen' Flip 5 jongste band op Axelaar mag half jaar niet rijden almanak Vergeetachtig regioagenda Nieuw ticket combineert waterattracties VRAGEN Controle op parkeren Terneuzen ZENUWEN Als je moet optreden voor vijf mensen kun je nog weglopen, maar met zo veel publiek als op Graauwrock kun je dat niet maken, zegt Camiel Kerckhaert (12) over de spanning vooraf Oefenruimte is geen enkel probleem voor jeugdige muzikanten uit de zaterdag 1 mei 2010 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen moet voorkomen dat mensen die niet (meer) in de Terneuzense binnenstad wonen, toch nog een parkeervergunning voor bewoners kunnen bemachtigen. Daarvoor pleit raadslid Peter Clij- sen (GroenLinks) in schriftelijke raadsvragen aan het college van Burgemeester en Wethouders in de Scheldestad. Volgens Clijsen krijgen mensen die vanuit de binnenstad verhuisd zijn naar andere buurten of kernen bin nen de gemeente, nog steeds ac ceptgiro's voor een parkeervergun ning. Als ze die betalen, kunnen ze hun voertuig gewoon in de vergun ningzones voor bewoners parke ren. Volgens het raadslid gebeurt dat ook veelvuldig. Clijsen: „Dat lijkt me niet eerlijk te genover de mensen die wel in deze wijk wonen. Wij stellen voor om de vergunning op het adres te base ren in plaats van op naam, of an ders in elk geval zo te koppelen dat "mensen die hier niet meer wonen nooit een acceptgiro van een ver gunning in de binnenstad kunnen krijgen:" Volgens wethouder Co van Schaik (verkeer) is de vergunning ook ge koppeld aan het adres. „En per wo ning krijg je niet meer dan twee parkeervergunningen voor bewo ners." De wethouder zegt zich te kunnen voorstellen dat mensen die ver huisd zijn in datzelfde jaar wellicht nog een acceptgiro krijgen, als de wijzigingen nog niet administratief zijn verwerkt. „Maar daarna moet het niet meer kunnen. Anderzijds, als mensen zich als bewoner op een adres in de binnenstad laten in schrijven, dan gaan wij ervan uit dat die mensen er ook wonen. Zo ver ik weet, wordt dat niet echt ge controleerd." Clijsen is het er ook niet mee eens dat woonstichting Clavis op het binnenplein achter de bioscoop par keerplaatsen verhuurt voor 38 euro per maand. Volgens hem is destijds afgesproken dat bewoners daar kon den parkeren. Clijsen: „Het lijkt ons daarom ook ongewenst dat niet-omwonenden daar hun auto's parkeren, betaald of niet." Van Schaik kent dergelijke afspra ken niet. „Als dat terrein van Clavis is, dan zitten wij daar als gemeente niet tussen. Een particulier mag doen wat hij wil, al verhuurt hij daar parkeerplaatsen voor 200 eu ro." MIDDELBURG - Een 35-jarige Axe- laar is door de rechtbank in Mid delburg veroordeeld tot een taak straf van 120 uur, waarvan veertig uur voorwaardelijk en een rijont zegging van een halfjaar. Het von nis was conform de eis. In de och tend van 11 augustus 2008 reed hij met zijn auto over de Willem de Zwijgerlaan in Terneuzen. Hij ru ziede met zijn vriendin, die te laat op het werk zou komen. Op haar verzoek wat zachter te rijden om een boete te voorkomen, gaf hij juist méér gas. Met een vaart van zeventig kilometer reed hij op een rotonde af. De auto werd gelan ceerd en belandde met een flinke klap in de bosjes op de rotonde. Als gevolg van de klap liepen zij ie der twee gebroken rugwervels op. Tip? redactie@pzc.nl De zeventigjarige vrouw in Terneu zen was altijd al zeer zelfstandig. Haar hoefde je nooit iets wijs te ma ken. Ze leidde ooit een bloeiende onderne ming en kwam daardoor nooit aan een man toe. Een carrièrevrouw dus. Maar de laat ste tijd is ze aan de sukkel. Spieren laten haar in de steek, maar daar heeft ze pillen voor. Erger is dat ze ook erg vergeetachtig wordt. De vrouw klaagde daarover onlangs uitgebreid haar nood tegen een buur man. Die bood een geduldig luisterend oor, maar was met stomheid gesla gen toen ze zei: „Ik heb de huisartsen post gebeld voor m'n kapotte televi sie, maar ze weigerden iemand te stu ren. Schandalig!" door Harold de Puysseleijr Twee meiden en drie jon gens uit Graauw en omge ving zetten voorzichtig hun eerste stappen in de showbusiness. Lisa (8), Fons (10), Camiel (12) en Hanna (13) Kerck haert vormen samen met Simon van Hove (13) de rockgroep Flip 5. De band mag op Hemelvaartsdag als jongste band het festival Graauwrock Open Air openen. De liefde voor muziek is het vijftal van huis uit met de paplepel inge goten. De ouders van de kinderen Kerckhaert bespelen allebei een in strument en Simons vader speelde vroeger zelf ook in een bandje. Vier van de vijf kinderen spelen bovendien in de plaatselijke fanfa re. Het bandje werd drie jaar geleden min of meer bij toeval geboren, toen juf Saskia afscheid nam op ba sisschool Ter Doest en ze een op treden voor haar gaven. Onder het publiek bevond zich toen uitbaat ster Christien Buysrogge van café In het Zicht der Schelde. Zij was zo enthousiast, dat ze het groepje een optreden aanbood. De naam is bedacht door Hanna, maar heeft behalve de verwijzing naar het aantal bandleden geen bij zondere betekenis, vertelt Camiel. Hij is de zanger en speelt gitaar. Ook zijn oudste zus zingt, en speelt daarnaast af en toe toetsen. De verdere bezetting is Lisa op bas, Fons op drums en Simon op gitaar. Flip 5 speelt covers van on der anderen Bryan Adams ('Sum mer of 69'), De Kreuners ('Ik wil je') en Kelly Clarkson ('My life would suck without you'). Het zijn meteen ook de favoriete num mers van Fons, Lisa en Camiel. In het nummer van De Kreuners zit zo'n leuk baslijntje voor Lisa en Fons kan zich helemaal uitleven op de drums in het nummer van Bryan Adams. Voorlopig is het sa men muziek maken niet meer dan een hobby voor de piepjonge mu zikanten, al dromen die er natuur lijk stiekem allemaal van later be roemd te worden of tenminste met de muziek hun boterham te kunnen verdienen. Oefenen kun nen ze in elk geval naar harten- lust, want in tegenstelling tot ande re rockgroepj es is het vinden van een geschikte oefenruimte voor Flip 5 geen enkel probleem. Dat kunnen ze gewoon in huis bij de familie Kerckhaert op de boerderij. Flip 5 speelt behalve op Graauw rock binnenkort ook op de Kunst markt in Kloosterzande (29 en 30 mei) en ook op de Paalse Feesten is de band dit jaar zeer waarschijn lijk weer te zien en te horen. Voor meer informatie en boekin gen: camiel@vandelouisa.nl. Camiel Kerckhaert (12) en Simon van Hove (13) zijn de gitaristen van de jonge band Flip 5, waarvan de bandleden afkomstig zijn uit Graauw en omstreken. Kelly Clarksons hit 'My life would suck without you' is een van de nummers op het repertoire van Flip 5 die Camiel het meest aanspreken. foto Mark Neelemans De dertienjarige Hanna Kerckhaert is de toetseniste van de band en zingt ook. Hanna heeft ook de fanta- sienaam Flip 5 bedacht. Die vijf slaat uiteraard op het aantal bandle den, het woord 'flip' is verzonnen maar allitereert wel lekker bij het op zijn Engels uitgesproken 'faaiv' van de bandnaam. foto Mark Neelemans ■■■■■■■Mi ZATERDAG 1 MEI 2010 DRIEWEGEN Hoofdplaatseweg, 9.00 uur: Cross; CLINGE Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; GROEDE Het Vlaemsche Erfgoed, Slijkstraat, 10.00 uur: Textielmarkt; HULST Reynaertland, 11.30 - 12.30 uur: Rode Kruis beschermd zwemmen; KOEWACHT Schuttersterrein, 14.30 uur: Schieting; SAS VAN GENT Centrum, 13.00 uur: 1 mei markt; TERNEUZEN De Veste, 9.00 uur: Koersbal; De Hoeve, 14.00 uur: Kaarten; De Zeemeeuw, 19.30 uur: Bingo; De Pit, 20.00 uur: Stonerfestival. ZONDAG 2 MEI 2010 DRIEWEGEN Hoofdplaatseweg, 11.00 uur: Cross; CLINGE Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; HOEK Restaurant De Braakman, 10.00 uur: Vlees- kaarting; HULST Den Dullaert, 9.00 uur: Dienst Christenge meente; KLOOSTERZANDE De Kastanje, 13.00 uur: Darten; Café Tommy's, 14.00 uur: Kaarten; KOEWACHT Grensoverschrijdende meimarkt, vanaf 9.00 uur; PERKPOLDER Parking Paviljoen de Perk, 8.00 - 12.00 uur: Kofferbakrommelmarkt; TERNEUZEN jongerencentrum De Pit, 15.00 uur: Power of metal; WALSOORDEN Café Rue du Nord, 14.30 uur: Schieting; IJZENDIJKE Brasserie Petit Paris, 14.00 uur: Dansen. Een van de favoriete nummers van Fons Kerckhaert (12) is 'Summer of 69' van de zanger en gitarist die ook wel de Canadese Bruce Springsteen wordt genoemd: Bryan Adams. Fons houdt van dat nummer in het repertoire van Flip 5 omdat hij daar in zo lekker kan wegroffelen op zijn drumstel. foto Mark Neelemans DOMBURG - Een nieuw combiticket van de VW Walcheren en Noord-Beveland maakt het aan trekkelijker kennis te nemen van het heden en verleden van Zee land Waterland. Met een speciaal toegangsbewijs kunnen bezoekers in mei en juni voor een gereduceerd tarief naar Deltapark Neeltje Jans en het Zeeuws maritiem MuZEEum in Vlissingen. Normaal betalen vol wassen bezoekers een totaalbedrag van 27 euro voor de toegang tot Neeltje Jans (19 euro) en het Mu ZEEum (8 euro). Met het combi ticket kun je beide trekpleisters be zoeken voor 19,80 euro. KINDEROPVANG OP Dagopvang 0 tot 4 jwr Buitenschools* opvang 4 tot 12 jaar Weekendopvang 0 tot 12 jaar Axel Goes Hulst Philippine Schoondijke Terneuzen Vlissingen Zaamslag Zuiddorpe langs van maandag t/m zondag 19.00 uur www.juultje.nl e maakt deel uit van Stkhting Protdno

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62