Zeeland Restauratie schuur voltooid 2 mei koopzondag VW's: combiticket attracties Vergeetachtig BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 RIJKSMONUMENT Land Zeezicht zoekt nog naar bestemming Intratuin Koudekerke f Kijk ook alvast op [jntratuin.nl. Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 intratuin 21 24 en 25 almanak Bijzonder toestel houdt herinnering levend Zaterdag 1 mei 2010 De familie De Koning zoekt nog naar een nieuwe functie voor de gerestaureerde monumentale schuur uit 1823. door Frank Balkenende KAMPERLAND - De monumentale schuur van boerderij Land 8c Zee zicht in Kamperland staat er weer piekfijn bij. De restauratie van de authentieke schuur uit 1823 is klaar. Een bestemming voor de schuur, die niet meer voor land bouwdoeleinden geschikt is, is er nog niet. Wie een goede functie weet of aanbiedt, mag zich mel den. Simon de Koning, zoon van eige naren Henk en Josje de Koning, had eerder het idee in de schuur bedrijfsunits te maken voor inno verende, creatieve ondernemin gen. Onder één dak zouden ze el kaar kunnen inspireren of kunnen samenwerken. Hij had al een plan gemaakt, waarbij opengewerkte zeecontainers werden gebruikt als kantoorunit. Door de economi sche crisis is dat plan even gepar keerd. Simon de Koning: „Iedereen die een goede invulling heeft of func tie weet, wil ik graag uitnodigen om contact op te nemen. De schuur is lekker groot en biedt veel mogelijkheden. Er moet wel iets mee gebeuren. Het is zonde om zo'n prachtig gerestaureerde Zeeuwse boerenschuur niet te ge bruiken." Bij de ruim vier ton kostende res tauratie is de schuur geschikt ge maakt voor andere functies. Zo zijn in de kap verschillende dakra men aangebracht. „Dat is nodig, want als zich er een bedrijf in wil vestigen, heb je dag licht nodig." De Rijksdienst voor Cultureel Erf goed stond de dakramen toe, om dat ze geen afbreuk doen aan de vorm van het dak. Voor de rest is het rijksmonument op ambachte lijke wijze opgeknapt. Bijna de helft van de enorme houten bal ken is vervangen. Alle houten ver bindingen zijn volgens de traditie van tweehonderd jaar terug ver nieuwd. Alle dakpannen zijn ver vangen, evenals het beschot. Tij- U bent welkom van 12.00 tot 17.00 uur (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) N| Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond iJ www.intratuin.nl foto Ronald den Dekker dens de acht maanden durende klus was de schuur tevens een Res tauratie Opleidingsplaats, waar een bouwvakker zich de ambachte lijke kneepjes van het vak eigen heeft gemaakt. De schuur is al lang in de familie. Simon de Konings overgrootvader pachtte de boerderij. Zijn ouders werden de eerste eigenaren. Begin jaren zestig kreeg de schuur rijksbescherming. Later bleken de deuren te laag voor alsmaar groter wordende landbouwmachines. Burgemeester Henny van Kooten heropent de schuur vrijdag 7 mei. www.landenzeezicht.com We mogen schrijven wat we willen Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Jens Pauw DOMBURG - Een nieuw combiticket van de VVV Walcheren en Noord-Beveland maakt het aan trekkelijker kennis te nemen van het heden en verleden van Zee land Waterland. Met een speciaal toegangsbewijs kunnen bezoekers in mei en juni voor een geredu ceerd tarief naar Deltapark Neeltje Jans en het Zeeuws maritiem Mu- ZEEum in Vlissingen. De samen werking komt tot stand op initia tief van de VW. „Beide attracties houden zich be zig met water", vertelt Ruurt van der Wel van de VW. „Met het combiticket versterken ze eikaars positie. Wij treden vooral op als bindende factor." Toch is de samenwerking ook voor het toeristenbureau interes sant. Door de tickets exclusief in haar kantoren te verkopen, hoopt ze haar positie als verkoper van toegangsbewijzen te versterken. Normaal betalen volwassen bezoe kers een totaalbedrag van 27 euro voor de toegang tot Neeltje lans (19 euro) en het MuZEEum (8 eu ro). Met het combiticket kun je bei de trekpleisters bezoeken voor 19,80 euro. „Dat betekent dus voor tachtig eurocent naar het mu seum", verduidelijkt Van der Wel. Ook Edwin van Delft van Neeltje Jans is enthousiast. „Het product Zeeland heeft ons samengebracht. We hopen uiteraard op meer be zoekers, maar het gaat om de bele ving van het water." Hij wil vooral inwoners uit andere delen van Zee land trekken. „Het MuZEEum in Vlissingen kan ons bezoekers uit die regio opleveren en andersom. Ik verwacht een flink succes." De VW richt zich in eerste instan tie op de Zeeuwse bevolking. De combitickets zijn namelijk alleen te koop en geldig in de maanden mei en juni. Tip? redactie@pzc.nl De zeventigjarige vrouw in Terneu- zen was altijd al zeer zelfstandig. Haar hoefde je nooit iets wijs te ma ken. Ze leidde ooit een bloeiende onderne ming en kwam daardoor nooit aan een man toe. Een carrièrevrouw dus. Maar de laat ste tijd is ze aan de sukkel. Spieren laten haar in de steek, maar daar heeft zé pillen voor. Erger is dat ze ook erg vergeetachtig wordt. De vrouw klaagde daarover onlangs uitgebreid haar nood tegen een buur man. Die bood een geduldig luisterend oor, maar was met stomheid gesla gen toen ze zei: „Ik heb de huisartsen post gebeld voor m'n kapotte televi sie, maar ze weigerden iemand te stu ren. Schandalig!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55