kt nog sport 131 KNVB biedt drie mogelijkheden om spelers aan club te binden kunnen' STAP NU OVER EN SURF 2 MAANDEN GRATIS! eelandNet HSU HOfö/ Spakenburg FAST4WARD INTERNETVAN ZEELANDNET tot 80 Mb/s zaterdag 1 mei 2010 door Barry van der Hooft HOEK - Met de invoering van de topklasse krijgt het voetballand schap in Nederland deze zomer een ander gezicht. Eén van de ver anderingen houdt in dat met in gang van het nieuwe seizoen ama teurclubs hun spelers ook contrac ten mogen aanbieden. De KNVB biedt de verenigingen daarbij drie mogelijkheden: Clubs mogen op dezelfde voet verdergaan als nu. Dat betekent dat spelers een kilometervergoe ding mogen ontvangen, plus een vergoeding voor onder meer kle ding en eten en drinken rond trai ningen en wedstrijden. De tweede mogelijkheid voor de clubs is spelers een arbeidscon tract aan te bieden vanuit de vere niging. Een speler staat dan bij voorbeeld voor twaalf uur op de loonlijst. Het voordeel is dat spe lers niet zomaar de deur uit kun nen lopen. Bij optie drie mag de club, of een aan de club gelieerde stich ting, een speler een contract aan bieden volgens de richtlijnen van de KNVB. De stichting moet dan wel hetzelfde belang hebben als de club. In het geval van Hoek, dat de sponsors heeft verenigd in de Stichting Promotie HSV Hoek, is dat dus mogelijk. De arbeidsrechterlijke, fiscale en ju ridische voorwaarden worden op dit moment nog verder uitgewerkt door de voetbalbond. Eén van de punten-waar de KNVB aan werkt is een cao voor de amateurvoetbal lers. Omdat er nog geen definitief plan ligt, hebben de beleidsbepa lers van Hoek nog geen beslissin gen genomen over voor welke op tie wordt gekozen. In het laatste Centraal Overleg Hoofdklassers (COH) is afgespro ken dat alle topklassers weer verga deren zodra de indeling van de nieuw te vormen topklassen defi nitief is. Caby Demanet kent weinig zorgen voor het thuisduel met Spaken burg. Omdat Thomas Ragut weer fit is, heeft de trainer zeventien spelers in zijn wedstrijdselectie op genomen. „Normaal zijn dat er zestien", aldus Demanet. „Voor deze wedstrijd had ik dan één jongen moeten te leurstellen die er de afgelopen we ken iedere keer bij is geweest. Dat zou niet netjes zijn geweest." Tim Faassen en Remco Felius spelen op nieuw met het tweede elftal. De opdracht voor Floek is duide lijk: niet verliezen, dan is promotie naar de topklasse een feit. „We moeten het zelf doen en niet naar het resultaat van CVVV kijken", zegt Demanet. „ledereen kent het belang van deze wedstrijd. Dinsdag zat er tijdens de training behoorlijk wat spanning op." Jklasse C .celsior'31 'rkemase Boys vo Boys V Apeldoorn Genemuiden C Hardenberg 24-29 iphorst 24-29 rkum 24-28 jnspeet 24-27 Quick'28 24-23 >Ahead Kampen 24-15 mee we in heel het land kunnen la ten zien dat we zo'n mooie provin cie zijn, die veilig is, met genoeg werkgelegenheid en waar het prachtig wonen is met veel zee en stranden. Daar zullen we het van daag eens met Karla Peijs, die naar de wedstrijd komt kijken, over hebben." Kunnen ze de commissaris van de koningin tegelijk ook eens bijpra- veld kunnen hebben staan? Ja, dat kan. Maar we streven ernaar om een goede mix te hebben van spe lers uit de regio en jongens van net over de grens." En als de topklasse wordt gehaald, wat ïs dan de doelstelling? „Wij gaan echt niet roepen dat we weer bij de eerste vier willen eindigen. Het eerste jaar zal het zwaarste jaar worden. De competitie start op 21 augustus. Dat betekent dat wij al op 5 juli beginnen met trai nen. Dat blijven we drie keer per week doen, we gaan niet meer ei sen van de spelers. Van de mensen binnen de vereniging zal voetbal len in de topklasse wel meer vra ten over de roemrijke historie van de club, met spelers als Kees Kist, Dave Gijsel, David Destorme, Mi lan Ruzie, Osmund Ogali, Remco van Keeken en nog zo veel andere bekende voetballers. En over de pioniers van Hoek, die ooit de ba sis hebben gelegd voor de spectacu laire groei van het dorpsclubje, dat nu op de drempel staat van een nieuw, mooi hoofdstuk. gen, daar ben ik van overtuigd." Wanneer de missie vanmiddag wordt volbracht, zal het tot in de kleine uurtjes onrustig zijn in het Zeeuws-Vlaamse dorp. „Dan gaan we zeker een feestje vieren", weet De Boer. „We hebben een draai- boekje klaarliggen en bij promotie zullen we de selectie ook huldigen alsof we kampioen zijn geworden. Want zo mag je promotie naar de topklasse wel zien. De afgelopen ja ren hebben heel veel mensen een hoop tijd, energie en geld in deze club gestoken. Ik hoop dat ieder een bij Hoek daar met een promo tie naar de topklasse voor wordt beloond." Ervaar het zelf op www.zeelandnet.nl/fast4ward of bel 0113 - 377 770 voor meer informatie. Abonnementen vanaf €14,95 (2Mb/s)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51