281 sport Twente Sijsling naar halve finale Cerco Schroder gaat aan kop KAMPIOENSSCHAAL Ronnie Stam hoopt morgen met FC Twente de kampioensschaal te kunnen ophalen in zijn geboortestad Breda. Tennissters Krajicek en Rus ronde verder Anand blijft aan de leiding op WK Gunst en Jongerius op podium in Breda Porte sterkste in tijdrit Thenu en Dijkstra snel klaar met tulls Intxausti wint in Ronde van Asturië 4 Ronnie Stam speelde dit seizoen 32 wedstrijden voor FC Twente en maakte 1 doelpunt. Ronnie Stam in actie tegen zijn oude club NAC. foto Eric Brinkhorst/ANP ■HEGMföMWMWfê zaterdag 1 mei 2010 door Maurice Steketee De spanning in de eredi visie zal morgenmid dag oplopen tot het kookpunt. Kan FC Twente zijn voorsprong van één punt behouden en voor het eerst in de geschiedenis landskampioen worden of wordt de indrukwek kende inhaalrace van Ajax van na de winterstop toch nog beloond met het kampioenschap? In En schede en omstreken zijn ze er hei lig van overtuigd dat de Tukkers de titel gaan pakken. Met een doemscenario wordt geen reke ning gehouden. Waar Wemeldin- ge en Middelburg gisteren oranje ldeurden voor Koninginnedag, zo ligt er al dagenlang een rode deken over Enschede. Ook buiten de re gio kan de club op steeds meer sympathie rekenen. Zelfs tot in Costa Rica wordt mee geleefd met de Tukkers. De pro ductiviteit van Bryan Ruiz is ook daar niet onopgemerkt gebleven. De wedstrijd tegen NAC Breda wordt in zijn geboorteland zelfs li ve op televisie uitgezonden. Ook de middenstand probeert te profiteren van het succes van de voetbalclub. Een slager in Ensche de heeft zijn producten vernoemd naar de spelers van Twente. Vooral de Bryan Ruiz-steak en de Blai- se-balletjes schijnen gretig aftrek te vinden. En in Haaksbergen is een nostalgische treinwagon in de clubkleuren van Twente gespoten. Binnen hangen foto's van de suc cessen van afgelopen seizoen. We derom een actie uit liefde voor de club. Aan alles is te merken dat TWente leeft als nooit tevoren. Niets wordt dan ook aan het toeval overgelaten om de titel zondagmiddag te grij pen. Eenvoudig zal het echter niet worden. NAC zal de zege zeker niet cadeau geven, liet trainer Ro bert Maaskant deze week strijdlus tig weten. Maar ook als TNvente geen kampioen wordt, is dat geen ramp, liet voorzitter Joop Munster man optekenen in een interview. „We kijken altijd over een neder laag heen, hoe hard die ook aan komt." Twente wil geen eendags vlieg zijn. Het heeft alles in zich om een blij vertje te worden in de top van de eredivisie. De club doet geen gek ke dingen, geeft geen geld uit dat het niet heeft en slaagt er in spe lers aan te trekken die bij topclubs buiten de boot vallen. Maar misschien nog wel belangrij ker: Twente is niet afhankelijk van één persoon. De opmars van AZ was vooral de danken aan Dirk Scheringa, die miljoenen in de club pompte. Net zoals Vitesse tot bloei kwam onder voorzitter Karei Aalbers. Valt zon geldschieter weg, dan dondert de club als een kaartenhuis in elkaar. Dat zal bij Twente niet zo snel gebeuren. RHODOS - Igor Sijsling heeft zich gisteren geplaatst voor de halve fi nale van het challengertoernooi in het Griekse Rhodos. De Neder landse tennisser kreeg tegen de Fransman Nicolas Mahut een wed- strijdpunt tegen, maar wist de par tij alsnog in zijn voordeel te beslis sen: 6-3 4-6 7-6 (6). CHARLOTTESVILLE Michaëlla Krajicek heeft de kwartfi nales gehaald van het ITF-toernooi in het Amerikaanse Charlottesvil le. De Nederlandse tennisster won in de tweede ronde van de Bel gische Tamaryn Hendler met 6-3 3-6 6-0. In het Franse Cag- nes-sur-Mer bereikte Arantxa Rus eveneens de laatste acht. Rus scha kelde de als zesde geplaatste Duitse Tatjana Malek uit: 4-6 6-3 6-3. SOFIA Schaker Viswanathan Anand blijft: ook na de vijfde partij in de twee kamp om de wereldtitel aan de lei ding. De titelverdediger uit India hield gisteren in Sofia uitdager Ve- selin Topalov op remise. Na 4,5 uur en 44 zetten werd het punt ge deeld. De stand is 3-2 in het voordeel van Anand. De zesde partij is vandaag. BREDA Jeugdwielrenners van Middelkamp hebben tijdens de Oranjeronde in Breda sterk gereden. In categorie 1 werd Shirin van Anrooij uit Kapel- Ie zevende. Andere Zeeuwen. Catego rie 4: Claudia Jongerius (Haamstede) 3e; Timo de Jong (Goes) 7e. Categorie 5: Nick Janssen (Borssele) 8e. Categorie 6: Denise Gunst (Yerseke) 2e; Maurits de Waal (Kloetinge) 5e; Erik Boer (Wolphaartsdijk 7e. Categorie 7: Tim Janssen 8e. GENEVE Wielrenner Richie Porte heeft gis teren de derde etappe van de Ron de van Romandië gewonnen. De Australiër uit de ploeg Saxo Bank was de sterkste in een tijdrit over 23,4 kilometer in Moudon. De Au straliër Michael Rogers gebruikte de race tegen de klok om de leider strui te veroveren. Hij finishte als vierde op 29 tellen van Porte. SKOVDE Op de eerste dag van het EK taek wondo in het Zweedse Skovde heb ben de junioren Sharona Thenu en Jeremy Dijkstra, beiden van Taek wondo Middelburg, het niet ver ge schopt bij het onderdeel tulls. The nu overleefde de eerste ronde, maar verloor bij de tweede schif ting van een Duitse taekwondoka. Dijkstra reikte tot de derde ronde. Het EK duurt tot en met morgen. PIEDRAS BLANCOS De Spaanse wielrenner Benat Intxausti heeft gisteren de leiding genomen in de Ronde van Asturië. De renner van Euskaltel won het tweede deel van de derde etappe, een tijdrit over 14,2 kilometer. Hij was zeventien seconden snel ler dan zijn land- en teamgenoot Jo nathan Castroviejo. De derde plaats was voor Angel Viciosi. MIERLO - Mathijs van Asten heeft gisteren het tweede onderdeel van de strijd om de nationale titel voor springruiters gewonnen. De springruiter uit Ysselsteyn bleef in Mierlo met VDL Groep Castella foutloos en was sneller dan Albert Zoer (Uraya) en Leon Thijssen (Tyson). De leiding bij het NK blijft na twee wedstrijden in handen van Gerco Schroder. De Tubberger reed met Eurocommerce New Or leans weliswaar net als de winnaar een foutloze tweede wedstrijd, maar was wel vijf seconden langza mer. Schroder eindigde als achtste in de tweede wedstrijd. In het tussenklassement heeft Schroder een kleine marge op Eric van der Vleuten. Mathijs van As ten staat derde. Titelverdediger Jeroen Dubbeldam bezet met zijn paarden Whisper en Simon respec tievelijk de zevende en negende plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50