41 binnenland Brussel berispt kabinet Geld geen Haagse horeca Verhagen begrijpt niets meer van PvdA Vmbo verliest terrein aan havo en vwo 8 dagen Italië - Lago di Varese Hotel Continental PAUL KUSTERS TONIJNVANGST zaterdag 1 mei 2010 iïifcJpL Boek nu de meest complete reis voor een eerlijke prijs *3, Diverse vertrekdata van mei tlm oktober Reiscode BEA7U29 boek met de reiscode op peterlanghout.nl en bespaar tot 10 of bel 7 dagen per week 0900-0991 0.15 p.m. door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - Het nieuws dat de PvdA alsnog openstaat voor een politiemissie naar Afghanistan heeft demissionair minister van Buitenlandse Zaken Maxime Ver hagen met stomheid geslagen. „Een paar maanden geleden is de PvdA hierom nog uit het kabinet gelopen. Als ze dit nu vinden, be grijp ik niet waarom het dan no dig was om in deze tijd een rege ring te laten vallen. Ik hoef dat niet uit te leggen, dat moet de PvdA maar doen." Verhagen noemde het 'op zich prettig' dat de PvdA tot nieuwe in zichten is gekomen. „Laten we nu maar afwachten wat uiteindelijk het standpunt is. Vorige week zei den ze nog iets heel anders. Ik moet nog zien waar de PvdA staat als het besluit over de missie geno men wordt. Ik verwacht overigens niet dat we daar voorover de ver kiezingen een besluit nemen." Verhagen deed zijn uitspraken in Washington waar hij een prijs ont ving van het American Jewish 1 il 'Wii'h i «II Ml Committee, een organisatie die zich wereldwijd inzet tegen antise mitisme. Een paar uur voor de prijsuitreiking werd bekend dat PvdA-lijsttrekker Job Cohen van zondag in het programma Oog in Oog vertelt dat zijn partij toch openstaat voor een nieuwe politie missie in Afghanistan, zelfs als er militairen meegaan om de politie- trainers te beschermen. Een con flict over de verlenging van de mis sie in Afghanistan was voor de Pv dA reden het vierde kabinet Bal kenende te verlaten. „Dat was dus niet nodig", aldus Verhagen. Verhagen kreeg in Washington on der meer de prijs van American Je wish Committee omdat hij zich de afgelopen jaren 'een vriend van Israël' heeft getoond. De organisa toren prezen onder andere Verha- gens besluit om in 2009 de antidis- criminatietop van de Verenigde Naties te boycotten vanwege de 'eenzijdige kritiek' op Israël. Verha gen kreeg ook lof omdat Neder land vorig jaar als één van de wei nige landen het Goldstone-rap- port afwees dat zeer kritisch was over Israëls rol in de Gaza-oorlog. DEN BOSCH - Het vmbo verliest ter rein op de havo en het vwo. Was de verhouding jarenlang ruwweg respectievelijk 60 (vmbo) tegen 40 procent (havo en vwo), de laatste jaren gaat de verhouding gestaag naar de 50 procent. Dat blijkt uit een vergelijking van de aantallen kandidaten die cen traal examen doen. Deed in 2002 nog 63 procent van de leerlingen examen vmbo, dat aantal is dit jaar gedaald naar 53 procent. Bo vendien tekent zich ook binnen het vmbo een trend naar boven af. Minder leerlingen volgen de be roepsgerichte leerwegen dan de theoretische leerweg (mavo). Een verklaring voor deze ontwik keling is er niet. Geraadpleegde deskundigen en schoolleiders kun nen alleen maar gissen. Ze vragen zich af of kinderen slimmer zijn ge worden, of dat de maatschappelij ke druk op ouders om zo hoog mo gelijk in te zetten voor hun kind is toegenomen. „Ik denk dat je kunt spreken van een opwaartse vlucht", zegt Otto Dooijes, directeur van vmbo De Overlaat in Waalwijk. De trend brengt vmbo-scholen in een lastig parket, zij zien hun leerlingenaan tallen langzaam teruglopen. Voor de VO-raad, de belangenorga nisatie van de middelbare scholen, zijn de cijfers aanleiding om met het ministerie van Onderwijs te praten over een onderzoek naar de ze trend. Niet dat de VO-raad op voorhand vindt dat er sprake is van een probleem, stelt een woord voerder. „Als kinderen zich op een hoger niveau kunnen ontwikke len, dan is dat prima." De centraal schriftelijke eindexamens begin nen op 18 mei. Er zijn ongeveer 204.000 kandidaten aangemeld. ROTTERDAM - Laagopgeleiden en werknemers met een laag inko men zijn minder gezond en vaker arbeidsongeschikt, stelt weten schapper Hans van Kippersluis in zijn promotieonderzoek aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Hoe groot zijn de gezondheidsver- schillen? Hans van Kippersluis: „Behoorlijk groot. Laagopgeleiden beoordelen hun gezondheid slechter dan ho ger opgeleiden. Hoogopgeleiden le ven verder gemiddeld zes tot zeven jaar langer. Dat is econo misch van belang, vanwege de ge volgen voor de arbeidsproductivi teit, maar ethisch gezien is het on rechtvaardig. Mensen hebben al een lagere opleiding en minder in komen en dan komt daar soms ook nog een slechtere gezondheid bij." Zij zijn ook vaker arbeidsongeschikt, vanaf. P-P °bv. holfpension In Noord-ltalië, niet ver van de Zwitserse grens, ligt het Lago di Varese tussen de twee grote meren Lago Maggiore en Lago di Como. Lago di Varese ligt nabij de stad Varese en is omringd door bosrijk gebied. Hotel Continental heeft zeer ruime kamers voor gezinnen (met hoge kinderkortingen), veel faciliteiten en ligt vlakbij het centrum. Het leuke centrum biedt volop gelegenheid om te winkelen en bezienswaardig is het Palazzo Estense, het raadhuis van de stad en een uitstapje naar Villa Panza. Inclusief Vervoer op basis van eigen vervoer Verblijf op basis van halfpension met drie gangen diner met HOGE kinderkortingen 11 Gang naar Europees Hof dreigt omdat Nederland zich niet hield aan afspraken over stemming op Cites-congres over bescherming van blauw- vintonijn. Commissaris Potocnik: 'gevaar lijk precedent'. BRUSSEL - Nederland moet in Brus sel verantwoording afleggen om dat het zich bij een congres over bedreigde dieren niet heeft gehou den aan de EU-afspraak over een stemming. De Europese Commis sie overweegt Nederland nu door het Europees Hof van Justitie te la ten veroordelen, aldus een woord voerder van EU-commissaris Po tocnik (Milieu) gisteren. Het opmerkelijke geschil gaat over de bescherming van de zeldzame blauvwintonijn. Voor de zogehe ten Cites-conferentie in maart in Doha hadden de 27 EU-landen af gesproken zich te onthouden van stemming over een voorstel van Monaco. Het plan was om later met een eigen voorstel te komen. Tegen de afspraak in, stemden Ne derland en Groot-Brittannië toch voor het voorstel van Monaco. „Dit schept een gevaarlijk prece dent", aldus de woordvoerder die zich niet kan herinneren ooit eer der zo'n situatie te hebben meege maakt. „De EU-landen en de Euro pese Commissie hadden het stand punt langdurig uitonderhandeld. Dan moet je je daar wel aan hou den." Het ministerie van Land bouw zegt niet waarom Neder land voor het voorstel van Monaco stemde. De voorstellen van zowel Monaco als de gezamenlijke EU-landen be oogden de handel in de tonijn te stoppen, maar op een andere ma nier. Een vrouw fotografeert vuil dat na de feesten in Den Haag is achterbleven. DEN HAAG - Haagse horecaonderne mers zijn woest over de stakingsac ties van de stadsreiniging waar door het centrum van Den Haag gisteren deels in een zee van zwerf vuil veranderde. Zij klagen over te genvallende inkomsten, al kunnen ze nog geen precieze cijfers noe men. Patrick van den Broek, voorzitter van de Stichting Plein Horeca, zag de puinhoop voor de stoep van zijn café-restaurant gisteren van uur tot uur groeien. „De gewone burger wordt hierdoor gepakt en dit is buitengewoon misplaatst. Doe een dergelijke actie op een van de andere 364 dagen van het jaar, maar niet op Koninginnedag, een dag om lekker te chillen. Dit is antireclame voor de stad, toeristen komen bij ons vragen wat dit te be tekenen heeft. Er ligt glas en ande re ellende. Ik vind het belachelijk." De extra personeelsleden die we gens de verwachte drukte waren opgetrommeld, bleken niet nodig te zijn. „Een extra kostenpost, en we hebben ook een partij bezems ingekocht om zelf de ergste troep STRENSE BEVEIUSIN® TIJ&ENS KOMINSINNEÖAS ZE VOMBEM HET VERtsACHT ÖAT JIJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4