zeeland 123 Band Afstuderen een ruimtelijk opgezet doek Y* yAVermeulen Autoverhuur Zelf insectenzuiger maken in Ecoscope Bingo-avond van d'Antilopen De tijd na de trimaran Wrangier www.ambiance-zonwering.nl zaterdag 1 mei 2010 s Met Emiel Cilijamse en Freek van der Weele vormt Frijns de band The Twisted Animals. Nu even op een laag pitje, omdat iedereen is uitgezworven om te studeren. De diplomauitreiking van de lichting van Tijl Orlando Frijns is 2 juli. Dat is tevens het startsein van de eindexamententoonstelling in de Bredase academie die een kleine week duurt. AIHjd de auto die u nodig hebt, wanneer u hem nodig hebt. En niet ais u niet nodig hebti Pearyweg 6 GOES j Tel: 0113-561812 Web: www.vermeufenautoverhuur.nl RE NESSE Kinderen kunnen op donderdag 6 mei tussen 11.30 en 12.30 uur in na tuur- en milieucentrum Ecoscope een insectenzuiger maken. Een in sectenzuiger is een apparaatje waarmee insecten veilig gevangen kunnen worden om ze daarna te bekijken. Voordat de kinderen aan het knutselen gaan, krijgen ze eerst uitleg over insecten en wat deze beestjes allemaal doen. De activiteit is georganiseerd in het kader van de kindervakantie week in Renesse. SCHARENDIJKE Omnivereniging d'Antilopen, een sportvereniging voor mensen met en zonder beperking op Schou- wen-Duiveland, houdt op vrijdag 7 mei een bingo-avond. De avond in dorpshuis De Putmeet begint om 19.30 uur, de zaal is open om 19.00 uur. De sportclub heeft verschillende takken van sport. Zwemmen in Dol-Fijn in Nieuwerkerk maar ook country-li- nedance, tafeltennis, badminton, dart, kaarten, sjoelen, koersbal en biljarten. KINDEROPVANG OP MAAT Dagopvang 0 tot 4 jaar Buitenschoolse opvang 4 tot 12 jaar weekendopvang 0 tot 12 Jaar -Tel 0115-686100 - locaties; Axel Goes Hulst Philippine Schoondijke Terneuzen Vlissingen Zaamslag Zuiddorpe - Komt u gerust vrijblijvend langs |Juultje is geopend van maandag t/m zondag 1 06.30 tot 19.00 uur www.juultje.nl m Juultje maakt deel uit van Stichting Proklno BIJ NADER In de editie van vrijdag is in het overzicht van de mensen in Zee land die donderdag een koninklij ke onderscheiding kregen uitge reikt, helaas een storende fout ge slopen. De foto van M. C. de Valk uit Oos- terland is ten onrecht verwisseld met de foto van L. Knop, eveneens uit Oosterland. Beide mannen werden benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nas sau. zelf zijn gemaakt door Tijl Orlando Frijns. fotocollage Sander van der Bijl wel een knop omzetten. „Op de academie maak je het jezelf in eer ste instantie best ingewikkeld. Maar dat hoeft helemaal niet, ben ik achter gekomen. Je kunt ook proberen het allemaal heel simpel te houden. Dan kom je eigenlijk dichter bij de kern van waar het bestaan eigenlijk over gaat." Die re denering is letterlijk af te zien aan de boot. Opgetrokken uit latjes, ka toen, schroeven en - tegen het zin ken - keer op keer van een verf laag voorzien, oogt de trimaran fragiel, vederlicht en eenvoudig. Daarmee nadert de boot zelfs qua materiaal de afstuderende maker. „Het is net een ruimtelijk schilde rijtje." Of ie nog een kleurtje krijgt? „Dat weet ik nog niet, mis schien wel." Het driedelige vaartuig is nog niet af „Er komt nog een zeil op, en een roer." Ondanks dat er een aantal experi mentele bootjes aan de uiteindelij ke trimaran is voorafgegaan, blijft de tewaterlating medio mei een ra zend spannend moment. „In theorie zou ie het moeten doen. Maar zeker weten doen we het niet. Hij is alleen maar één keer in het water geweest om de drijvers op de goede hoogte in te stellen. Verder zullen we het wel 9 Tijl Orlando Frijns (22) is zoon van kunstenaar Bert Frijns, die met glas werkt. Diens glasobject in de bur gerzaal van het gemeentehuis in Zierikzee neemt op Schouwen-Dui- veland een prominente plaats in. „De vanzelfsprekendheid van beel dende kunst zit er met zo'n vader wel in", zegt Tijl over zijn achter grond. Hun beider werkwijze is vol gens hem echter niet te vergelij ken. „Mijn vader werkt abstracter. Mijn werk heeft meer connecties met het daadwerkelijke leven." Tijl hoopt zich in de toekomst meer op het maken van installa ties (environmental artte richten. Na afronding van zijn opleiding au tonome beeldende kunst wil hij op zoek naar een atelier en dan als kunstenaar aan de slag, om zich verder te ontwikkelen. „Zodat ik helderder krijg wat ik wil. Dan kan ik daarna heel gericht op zoek naar een vervolgoplei ding." De tewaterlating vanaf het haven plateau is om 15.00 uur. OPEN HUIS 6 Mei van 1ó:öfl uur tot 18;00 uur Je Stek, Middelburg Vanaf 90.750,- k.k. Klaar voor je eigen Stek? Bekijk vanuit de P. Boddaertstraat 44 geheel vrijblijvend diverse appar tementen aan de Statenfaan e,o. Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op www.jestek.nlof www. m2makelaars.ni Buiten- en binnenzonwering. terrasoverkappingen, shutters, horren, rolluiken en raamdecoratie Livingstoneweg 8, Goes Tel. 0113 - 22 22 31

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47