Zeeland Geen gymzaal brede school 1 2 mei koopzondag D PZC 21 Vier jaar gevangenisstraf Vergeetachtig SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 RISICO Raad vreest concurrentie Onderdak ntratuin Koudekerke 7 Kijk ook ij alvast op I Mratuin.nl/ intratuin Intratuin Koudekerke, Gaigeweg 5 24 en 25 Rustig herkauwen op de Dag van de Arbeid Spanningskabels door geluidswallen almanak Trimaran van Tijl en Yorick is een ruimtelijk opgezet doek Zaterdag 1 mei 2010 door Melita Lanting ZIERIKZEE - De brede school in de wijk Noorderpolder in Zierikzee krijgt geen gymnastiekzaal. De kans dat de gymzaal bij de school de bezetting van (een nieuw te bouwen) sportcentrum Onderdak zal ondermijnen is te groot, en daarmee loopt de gemeente een fi nancieel risico. De gemeenteraad stemt wel in met de bouw van een afgeslankte brede school. De brede school in Noorderpolder is vervangende nieuwbouw voor de Theo Thijssenschool in de wijk Malta. Deze school zit in een ver ouderd pand en heeft ruimtege brek. Woningbouwvereniging Zeeuwland gaat de school bouwen en heeft met de gemeente afge sproken dat het schoolgebouw veertig jaar wordt teruggehuurd. Voor de andere (commerciële) ruimten in het gebouw geeft de ge meente een huurgarantie van MIDDELBURG - Een Terneuzenaar (39) is deze week in hoger beroep veroordeeld tot vier jaar cel voor een steekpartij bij danceclub Q_in in Terneuzen. Eerder kreeg hij in Middelburg dezelfde straf Hij ging in hoger beroep, omdat hij zegt on schuldig te zijn. De Terneuzenaar 1 U bent welkom van 12.00 tot 17.00 uur (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl We mogen schrijven wat we willen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl twintig jaar. In die ruimte komen kinderopvang en een peuterspeel zaal en is ook plaats voor wijkacti- viteiten. Daarnaast komen bij de school appartementen. Dat de nieuwe school geen gym zaal krijgt, zit raadslid Brigitte Troost (PvdA) niet lekker. „Wat is een brede school zonder gym zaal?", vroeg zij zich af Vooral het feit dat de kersverse wethouder van Onderwijs Wim Stouten het amendement van LSD, WD en SGP om de gymzaal te schrappen steunde, irriteerde haar zeer. „Ver bijsterend hoe dit college omgaat met zijn eigen voorstellen. De steun aan dit amendement staat haaks op uw eigen voorstel. U trekt gewoon de stekker uit de bre de school, ik heb daar geen woor den voor." Ook het CDA wil dat bij de school een gymzaal wordt gebouwd. Bei de fracties stemden tegen het voor stel om de school in afgeslankte vorm te bouwen. zei dat hij op camerabeelden niet met een mes, maar met een mo bieltje zwaaide. Het slachtoffer liep een slagaderlijke bloeding bij het hart op. De veroordeelde moet hem ook ruim 19.000 euro schade vergoeding betalen als smarten geld en voor medische kosten. KERKWERVE - Het natuurgebied De Prunje ter hoogte van Kerkwerve wordt sinds kort weer bewoond door koeien. Ook op deze Dag van de Arbeid zullen ze onge twijfeld rustig herkauwen. Deze grazers zorgen ervoor dat de vegetatie in De Prunje kort en daarmee ook aan trekkelijk voor foeragerende ganzen blijft. Indien het ge bied niet begraasd zou worden, dan wordt het gras de ganzen te hoog en wijken ze uit naar aangrenzende landbouwgronden, tot groot verdriet van de boeren. In het betreffende gebied is net voldoende voedsel voor de runderen. Daardoor worden de dieren gedwongen overal in De Prunje te grazen. Dit nieuwe natuurgebied kenmerkt zich door eilandjes, maar via enkele door waadbare plaatsen kunnen de koeien die eilandjes heel goed bereiken. Als het weer het toelaat, blijven de run deren tot november in het Prunjegebied. In de winter is het hier te nat en wordt het onbegaanbaar voor de die ren. foto Dirk-Jan Gjeltema HEINKENSZAND PvdA-raadslid Kees de Visser-van Hoorn wil onderzoek naar het idee nieuwe hoogspanningsleidingen door schachten en tunnels in de ge luidswallen langs de Sloeweg te leg gen. Het ministerie van Economi sche Zaken veegde een motie van de gemeente Borsele van tafel, waarin gevraagd werd de nieuwe 380 kV-leiding landschappelijk in te passen en zoveel mogelijk onder de grond te leggen. Ondergronds zou volgens beheerder Tennet ge volgen hebben voor de stabiliteit. Tip? redactie@pzc.nl De zeventigjarige vrouw in Terneu zen manifesteerde zich haar hele le ven lang al als zeer zelfstandig. Geen mens die het in zijn hoofd hoefde te halen haar iets wijs te maken. De vrouw leidde ooit een bloeiende onderneming. Dat vergde veel inzet en betrokkenheid. Met als gevolg dat er weinig of geen tijd overbleef voor de liefde in haar leven. Zij kwam daardoor nooit aan een man toe. Kortom: het lot van een carrière vrouw. De laatste tijd is zij aan het sukkelen met haar gezondheid. De spieren laten haar in de steek, maar daar heeft ze pillen voor. Erger is dat ze ook erg vergeetachtig wordt. De vrouw klaagde daarover onlangs uit gebreid haar nood tegen een buur man. Die bood een geduldig luisterend oor, maar was met stomheid gesla gen toen ze zei: „Ik heb de huisartsen post gebeld voor m'n kapotte televi sie, maar ze weigerden iemand te stu ren. Schandalig!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45