301 sport Hoek heeft grootse plannen, nu de d Voor het nieuwe stadion heeft Hoek zich uitgespro ken voor het model van Spa kenburg, met tribunes aan twee kanten en skyboxen bovenin de hoofdtribune, waar de sponsors hun gasten kunnen ontvangen. Langeraert: „We hebben al geke ken naar een mogelijkheid om mensen voor een hele dag uit te nodigen tijdens onze thuiswedstrij den en te laten dineren. Zoals dat bij veel Belgische clubs gebruike lijk is. We mikken bij thuiswed strijden op tweeduizend man pu bliek." Ticket op zak 'Een elftal Belgen bij Hoek? Dat zou besi A TOPKLASSE Promotie naar de topklasse lonkt voor Hoek. Hoe heeft de club zich daar op voorbereid? Voorzitter Bennie Langeraert en Gert-Jan de Boer (technische zaken) geven antwoord. ff ■k..t zaterdag 1 mei 2010 Omdat de topklasse volgend seizoen uit zestien clubs bestaat, worden er dertig speelronden afge werkt. De competitie start al op 21 augustus. door Frits Bakker en Barry van der Hooft Het walhalla van de ama teurs is voor Hoek dicht bij en tegelijk ook nog ver weg. De spor tieve opgang van de Zeeuwse voetbaltrots, die vandaag thuis tegen Spakenburg de promo tie naar de topklasse kan halen, staat in contrast met de uitstraling van de club. Het complex is sterk verouderd, onwaardig om de top klasse mee in te gaan en eigenlijk aan een volledige vernieuwing toe. „De plannen voor een nieuw sta dion liggen klaar", zo benadrukt voorzitter Bennie Langeraert. „We zijn er al lang mee bezig, maar heb ben nu de concrete tekeningen en plannen bij de gemeente gelegd. Het is een kwestie van een hamer stuk, hopen wij." Meer opvallende uitspraken zijn er ook: „We willen over een paar jaar bovenin mee doen in de topklasse." Hoek heef dus grootste plannen, nu alleen de daden nog. Gaby De- manet, de trainer die sportief voor successen moet gaan zorgen, zei vorige week: „Alles komt nu in een stroomversnelling met de top klasse zo dichtbij." De clubleiding sluit zich daar bij aan met een versnelde zoektocht naar spelers, haastige spoed in de plannen voor het stadion, keuze tussen spelers met vaste contrac ten of onkosten, een bepalende rol op de (Zeeuwse) sponsormarkt en meer structuur in de vereniging en sponsorstichting. Bennie Langeraert, die vorig jaar door de leden werd gekozen tot voorzitter, kijkt uit naar een voor proefje met voorbehoud, vanmid dag tegen Spakenburg. „We heb ben mensen uitgenodigd uit de po litiek, uit het zakenleven en hopen op héél veel supporters. Als we de promotie halen, zullen we dat vie ren als een kampioenschap." „Achter de schermen hebben we niet stilgezeten", wil hij voorop stellen, met het oog op de vele vrij willigers waar de club elke dag een beroep kan doen. „We hadden het gevoel dat het na al die jaren in de Bennie Langeraert hoofdklasse wat aan het inzakken was. Dat gevoel is nu weg, we gaan er full swing tegenaan." Het scoutingsapparaat, onder lei ding van Gert-Jan de Boer, is daar een mooi voorbeeld van. De Gro ninger heeft in het tijdperk na Ger- rit Emans en Langeraert een net werk om zich heen gevormd dat uitkijkt naar talent en nieuwe spe lers. Hoek heeft op papier zelfs een schaduwelftal waaruit spelers als versterking van de huidige se lectie kunnen worden gerekru teerd. Het initiatief voor en de uitvoe ring van de nieuwbouw valt of staat bij de medewerking van ho gerhand. Hoek heeft een aantrek kelijk voorstel gedaan: een stadion met twee kunstgrasvelden, waar van ook andere clubs uit de regio gebruik kunnen maken. „We krij gen de tijd om dat te realiseren. Over een kleine vier maanden begint de bal te rollen in de nieuw te vormen topklassen. De KNVB heeft - op aandringen van de amateurclubs - gekozen voor twee topklassen: één voor de zaterdag- en één voor de zondagamateurs. Beide afdelingen zullen uit zestien clubs bestaan. Onder de 32 clubs in de topklassen is na het faillissement van BV Veendam geen degradant meer uit de Jupiler League. Met nog twee speelronden in de hoofdklassen te gaan, zijn acht clubs al verzekerd van promotie naar de zaterdag-topklasse. Van de drie zaterdag hoofdklassen promoveren de nummers één tot en met vier direct. De nummers vijf en zes spelen onderling promotiewedstrijden voor de laatste vier plaatsen. geplaatst nacompetitie voor promotie blijven in hoofdklasse nacompetitie om in hoofdklasse te blijven I degradatie Hoofdklasse A 1 Barendrecht 24-55 2 Capelle 24-50 3 Rijnsburgse Boys 24-43 4 FC Lisse 24-40 5 ARC 24-39 j ASYffi..2.4.:.3,5. 7 Noordwijk 24-34 8 Katwijk 24-33 9 TerLeede 24-31 10 Scheveningen 24-31 11 Quick Boys 24-29 12 RWH 24-27 13 Doto 24-12 14 TOGR 24-5 it in Zaterdag-topklasse 2010/2011 Reeds geplaatste clubs 1 Barendrecht 2 Capelle 3 IJsselmeervogels 4 Sparta Nijkerk 5 Spakenburg 6 Excelsior'31 7 Harkemase Boys 8 Flevo Boys 9 10 11 12 13 14 15 16 ju r Hoofdklasse B IJsselmeervogels Sparta Nijkerk Spakenburg Hoek 1 2 3 4 5 GVW 6 jZwaluwen'30 7 SDC Putten 8 Kozakken Boys 9 Odin'59 10 LRC Leerdam 11 Jodan Boys 12 Volendam 13 Dovo 14 Bennekom Donja Odijk foto Peter Nicolai Voor alle clubs die naar de topklas se gaan, is drie jaar uitgetrokken om de accommodatie, de veilig heid en de contracten aan te pas sen. Wij schatten dat er binnen een jaar een nieuw stadion kan lig gen als de politiek meewerkt. Ik kan me niet voorstellen dat ze met ons als Zeeuwse topclub straks zo armoedig op tv willen komen." Die tv-uitzendingen, zaterdag- en zondagavond van 18.00 tot 19.00 uur op RTL 7, worden een belang rijk wapen in onderhandelingen met sponsors. Het budget moet ze ker met vijftig procent omhoog wil de club kunnen realiseren wat het beeld is voor de komende ja ren. Langeraert: „De topklasse ha len is één stap, meedoen bovenin is de volgende. Daar hebben we meer geld en investeringen in spe lers voor nodig. We moeten de transfermarkt op, concurreren met andere clubs van niveau." Het idee van John Smael, de vorige voorzitter, die met Hoek in het land een pro motiecampagne voor Zeeland wil de voerep, wordt verder uitge werkt. Langeraert ziet kansen in re latiemarkering. „We willen een uit hangbord voor Zeeland zijn, waar- door Frits Bakker en Barry van der Hooft Gert-Jan de Boer HOEK - Is het eigenlijk de gewoon ste zaak van de wereld dat Hoek op de drempel van de topklasse staat? „Nee", zegt Gert-Jan de Boer. „Al lijken veel mensen bin nen de club het wel heel normaal te vinden. Eigenlijk is het een uni cum dat Hoek al zo lang op dit ni veau speelt en nu naar de topklas se kan promoveren. We zijn nog al tijd een klein clubje. Geen IJssel meervogels of Spakenburg." Tegen die laatste club hoopt Hoek vandaag op eigen veld het ticket voor de topklasse veilig te stellen. Een gelijkspel volstaat en zelfs bij een nederlaag kan Hoek promove ren, als GVW niet wint bij SDC Putten. „Het is nog niet zover", be nadrukt De Boer verschillende ke ren tijdens het gesprek. „We moe ten er eerst nog zien te geraken." Als dat lukt gaat er voor Hoek een nieuwe wereld open, waar de club niet blanco in zal stappen. „Toen twee jaar geleden de eerste contou ren van de topklasse zichtbaar wer den, zijn wij aan de slag gegaan", vertelt De Boer, die bij Hoek be last is met technische zaken. „We weten wat ons te doen staat als we het halen. In de topklasse worden geen 26 maar dertig wedstrijden gespeeld. Onze selectie zullen we daar dus op in moeten richten, want het seizoen wordt langer en zwaarder. We moeten daarom pro beren slim te zijn bij het halen van nieuwe spelers." De selectie wordt door De Boer in overleg met Jacky Lambert en trai ner Gaby Demanet samengesteld. Lambert, oud-spits en topscorer van Hoek, is sinds enkele maan den actief voor de club. De Boer: „Jacky is erbij gekomen omdat het een beetje te veel werd voor één man. Je kunt niet alles alleen doen. Dat moet je trouwens ook niet eens willen. Het is goed om met elkaar te kunnen overleggen. Jacky is heel helder, analyseert goed en dat vind ik prettig. Samen sturen we nu ook onze scouts aan en we bepalen in overleg met de trainer wie er komt en gaat bij Hoek." Hoek heeft vier scouts in België en twee in Nederland, die de velden afstruinen en proberen een zo goed mogelijk schaduwelftal op pa pier te krijgen. Daardoor kan de club snel handelen bij het vertrek van spelers van de huidige selectie. Maar wordt daarbij niet te veel naar België gekeken? De Boer: „Nee, we kijken naar kwaliteit. Of we volgend seizoen zomaar een elftal Belgen op het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32