we willen' Steun voor mosselvissers De beste in trapliften Haal theater in huis C€ S3 O f£\ BEL GRATIS 0800-0228-700 Zeelandbrug nachtje dicht voor wegverkeer te opereren .Wetenschapscafe: praten over persvrijheid En in advies over Wmo, PGB en belastingteruggave. en win een concert bij u thuis van: Gerard van Maasakkers Magogo!1 Verslaggeefster Wendy van den Hurk reisde voor de PZC en Free Voice door Indonesië. Haar laatste bijdrage staat in het teken van de dag van de persvrijheid, 3 mei. Woensdag 19 mei is Van den Hurk in Middelburg te gast bij een wetenschapscafé over vrijheid van meningsuiting, één van de Four Freedoms. Lees de belevenissen van Wendy na op haar blog: www.pzc.nl/amatoo. Oud-hoofdredacteur Gunawan Mohamed van Tempo: „Als je niet corrupt bent, hoef je ook niet bang te zijn." oorlogsschepen uit de voormalige DDR. Mohamad dacht dat het Tempo-tijdperk was beëindigd. Al les was nu namelijk anders dan tij dens de vorige waarschuwingen, strafvervolgingen en het verschij ningsverbod van een paar maan den in 1982. Suharto was onverbid delijk. „We verschenen nog wel, maar underground. Vijfjaar lang. We hadden zo ons publiek, maar zoiets houd je nooit lang vol." Mohamad is persoonlijk nooit iets overkomen. Al zat hij er voor zijn gevoel niet ver naast. „De overheid probeerde ons te pakken. We kwa men samen op een geheime plek, waar op een gegeven moment ook politie kwam. Maar we zorgden al tijd dat we op tijd weg waren. Ont snapt waren. Daarom ben ik nooit gearresteerd. Natuurlijk ben ik er wel bang voor geweest. Als je een maal in de bak zit, kun je niets meer doen." Hij steekt nog maar eens een siga ret op in zijn eigen Komunitas Sali- hara, cultureel centrum en tevens een van de rustigste plekjes in Ja karta. Mohamad is een intellec tueel, een man met aanzien. En de rust zelve. „De situaties was nu eenmaal zo. Ik sprak er wel eens belangrijke mensen over, ministers bijvoorbeeld, maar dat was totaal zinloos. Ik mocht dan wel publie ke macht hebben, zij hadden de echte macht. Ze gaven er niks om wat er gebeurde in dit land." Pas toen Suharto aftrad, verander de de situatie. Journalistenbond AJI, waar Mohamad prominent lid van was, werd eindelijk erkend. Tempo mocht weer verschijnen en ook nog eens even kritisch als vroeger. „Van de ene op de andere dag. Vanaf de dag dat de Perswet werd aangenomen, mogen we schrijven wat we willen. Echt schrijven wat we willen. En dat is heus niet altijd anti overheid, want onderwerpen veranderen el ke dag. Maar het kan wel, zolang het maar klopt wat er staat. Van daag de dag gaat het altijd over cor ruptie, elke dag weer. Sommige journalisten zijn nog steeds gere serveerd. Je kunt natuurlijk nog al tijd gedaagd worden, net als in Ne derland, maar je bent wel veilig. Als je zelf tenminste ook clean bent, want dat geldt natuurlijk niet voor alle journalisten. En, niet dat ik het goed wil praten, zo kom je als land ook weer in de lijst van De Roosevelt Academy, Free Voice, de Zeeuwse Bibliotheek en de PZC organiseren woensdag 19 mei een wetenschapscafé rondom de Four Freedom Awards. Onderwerp is de persvrijheid hier en elders. Aan de orde komen on der meer de vrijheid van menings uiting in Indonesië, het verschil tus sen Nederland en de Verenigde Sta- vermoorde journalisten. Tempo heeft het hoogste aantal journalis ten-dat wel eens gedaagd is, maar iedereen heeft een zuiver geweten. Niemand is corrupt. Dan hoefje nu ook niet meer bang te zijn." Tempo is veranderd. Het een Ti- me-achtig magazine geworden, met niet meer zo veel onderzoeks journalistiek als vroeger. En het heeft een andere hoofdredacteur. Mohamad heeft een paar jaar gele den afscheid genomen. Alleen zijn populaire rubriek Sidelines vult hij nog wekelijks. „Volgend jaar word ik zeventig. Het is tijd voor een nieuwe generatie. Ik breng mijn dagen door met dichten. Over natuur, liefde, seks... Wat ik maar wil. Zolang het maar niet over corruptie gaat, want daar heb ik wel een beetje genoeg van." ten en de invloed van Europa op onze persvrijheid. Gasten zijn onder anderen Wendy van den Hurk (PZC), Jan Bonjer (di recteur Free Voice) en Leon Gor- denker (Princeton University). Locatie: Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Aanvang: 19.30 uur. Zie ook: www.freevoice.nl/weblog - ftrtAA www.stannah.nl 's Werelds meest gekozen en gewaardeerde traplift (vraag naar toestel 2241) Informeer mij vrijblijvend over de traplift rechte trap traplift met 1 of 2 bochten buitentraplift (Dhr/Mevr) Adres Postcode Plaats Telefoon Afd2241 Opsturen in een envelop zonder postzegel naar: Stannah Trapliften B.V., Antwoordnummer 17006, 2170 VB Sassenheim door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Visserijminister Ger- da Verburg moet meer doen voor Zeeuwse mosselkwekers die wil len experimenteren met mossel- zaadinvanginstallaties (mzi's). Dat antwoorden Gedeputeerde Staten op vragen van het CDA. In de Oosterschelde zijn volgens de mosselvissers onvoldoende ge schikte locaties voor mzi's. Garna- lenvissers zijn bijvoorbeeld niet blij met de verankering van de pa len en de natuurbeschermers gru wen van de kruispalen waaraan de lijnen met tonnen zijn verankerd, aldus mosselvoorman Wout van MIDDELBURG - De Zeelandbrug is de nacht van maandag 3 op dins dag 4 mei afgesloten voor al het wegverkeer. De brug is in verband met werkzaamheden dicht vanaf middernacht tot ongeveer 5 uur 's ochtends. Verkeer krijgt advies om tijdens de stremming een an dere route te kiezen. Bij de Zee landbrug en de toeleidende wegen staan informatieborden. Een omrij- route is aangegeven via de Storm vloedkering. In geval van nood is het mogelijk dat ambulances passe ren. Het werk bestaat uit het ve gen van de brug, plaatsing van de oosttoren en enkele kleine onder houdswerkzaamheden. den Berg tijdens een recente jaar vergadering van de Zeeuwse mos selvissers. Aan een mzi hangen touwen waar aan kleine mosseltjes zich kunnen hechten. De installaties kunnen niet overal worden gehangen. Stro ming, diepte en voedselrijkheid van het water beïnvloeden de oogst aan mosselzaad. GS erkennen dat de situatie niet ideaal is. „Signalen uit de sector dat de nu aangewezen locaties vaak ongeschikt zijn, nemen wij se rieus en baren ons zorgen." Het provinciaal bestuur wijst er wel op dat het voor eerst is dat op zo'n grote schaal mzi's zijn uitgezet. Elke partij - mosselkwekers, na tuurbeschermers en andere gebrui kers van de Oosterschelde - moet wennen aan dit nieuwe feno meen. Gedeputeerde Kees van Beveren heeft bij minister Verburg onlangs nog aangedrongen om de mossel kwekers die willen experimente ren met mzvs meer de ruimte te geven. De provincie zal de proble matiek ook nu weer aankaarten bij minister Verburg. GS willen dat het ministerie zo snel moge lijk, maar in ieder geval voor het invangseizoen 2011, de bestaande problemen heeft geïnventariseerd en waar mogelijk heeft verholpen. Ik vraag de brochure 2010 - 2011 van het volgende theater aan: Postcode: (voornaam: j Achternaam: Straat: j Huisnummer: De Maagd Bergen op Zoom Chassé Theater Breda De Cammeleur Dongen Theater De Nobelaer Etten-Leur C.C. De Schattelijn Geertruidenberg De Schakel Gilze Podium Kloosterhof Hoogerheide Theater de Bussel Oosterhout Fidel et Arti Oudenbosch C.C. De Boodschap Rijen De Kring Roosendaal Cultureel Centrum Zundert 5S®f, 500Ö.WC Tilburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27