Zeeland PZC Combiticket voor waterattracties 2 mei koopzondag ÜH li ftH uu JJ O 21 vl 1 L b I V Waterbeheer vereist meer samenwerking Rookontwikkeling Middelburgs café almanak Vergeetachtig WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 ZEELAND WATERLAND Samenwerking VW en attracties bespaart bezoekers geld Auch für Sie Intratuin Koudekerke f Kijk ook 1 alvast op [intratuin.nl, intratuin Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 Zaterdag 1 mei 2010 Bijzonder toestel houdt herinnering levend We mogen schrijven wat we willen Tip? walcheren@pzc.nl door Jens Pauw DOMBURG - Een nieuw combiticket van de VW Walcheren en Noord-Beveland maakt het aan trekkelijker kennis te nemen van het heden en verleden van Zee land Waterland. Met een speciaal toegangsbewijs kunnen bezoekers in mei en juni voor een geredu ceerd tarief naar Deltapark Neeltje lans en het Zeeuws maritiem Mu- ZEEum in Vlissingen. De samenwerking komt tot stand op initiatief van de VW. „Beide at tracties houden zich bezig met wa ter", vertelt Ruurt van der Wel van de VW. „Met het combiticket versterken ze eikaars positie. Wij treden vooral op als bindende fac tor." Toch is de samenwerking ook voor het toeristenbureau interes sant. Door de tickets exclusief in haar kantoren te verkopen, hoopt ze haar positie als verkoper van toegangsbewijzen te versterken. Normaal betalen volwassen bezoe kers een totaalbedrag van 27 euro voor de toegang tot Neeltje Jans (19 euro) en het MuZEEum (8 eu ro). Met het combiticket kun je bei de trekpleisters bezoeken voor 19,80 euro. „Dat betekent dus voor tachtig eurocent naar het mu seum", verduidelijkt Van der Wel. Ook Edwin van Delft van Neeltje lans is enthousiast. „Het product Zeeland heeft ons samengebracht. We hopen uiteraard op meer be zoekers, maar het gaat om de bele ving van het water." Hij wil vooral inwoners uit andere delen van Zee land trekken. „Het MuZEEum in Vlissingen kan ons bezoekers uit die regio opleveren en andersom. Ik verwacht een flink succes." De VW richt zich in eerste instan tie op de Zeeuwse bevolking. De combitickets zijn namelijk alleen te koop en geldig in de maanden mei en juni. Daar is bewust voor SEROOSKERKE - Bij Serooskerke wordt gewerkt aan de rotonde die straks leidt naar de toegang van de nieuwe N57 die in december wordt open gesteld. Voorlopig alleen in de richting van Mid- delburg. De planning is dat in oktober 2011 ook het deel richting Vrouwenpolder in gebruik wordt genomen. Het verkeer wordt met de ge bruikelijke gele borden met zwarte tekst gewaar- wsÊmmmmmmÊÊÊÊmsmmmÊÊÊÊm msmmmMisMmmmmwmmmmBM U bent welkom van 12.00 tot 17.00 uur (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl •TmTTeT^ïi gekozen. „Na het laagseizoen kij ken we of de actie een succes is." Mocht worden doorgegaan met het combiticket, dan zal de prijs nog wat omhoog gaan. Neeltje lans is in het hoogseizoen name lijk enkele euro's duurder dan in de rest van het jaar. Het combiticket voor mei en juni kost 19,80 euro en is exclusief te koop bij de VW-kantoren op Walche ren en Noord-Beveland. schuwd voor de veranderde verkeerssituatie. Met het oog op de vele Duitse toeristen gebeurt dat niet alleen in het Nederlands, maar ook in het Duits. foto Theo Giele SINT-LAUREINS - De waterbeheer ders aan weerszijden van de Vlaams-Zeeuwse grens moeten in de toekomst intensiever samenwer ken. Waarnemers van het nieuwe wa terschap Scheldestromen moeten straks aanschuiven bij vergaderin gen van de twaalf polderbesturen in de Vlaamse grensstreek en om gekeerd. Dat is een van de conclu sies van de Euregio-werkconferen- tie 'Water voor nu en later' in grensgemeente Sint-Laureins. MIDDELBURG - De brandweer rukte gisteravond rond kwart over elf uit vanwege rookontwikkeling in café Zanzibar aan de Markt in Middel burg. Het café en ook de belenden de bar Seventy-Seven waren ont ruimd. De rookontwikkeling in Zanzibar deed zich voor op de bovenverdie ping van het pand. Tip? redactie@pzc.nl De zeventigjarige vrouw in Terneu- zen was altijd al zeer zelfstandig. Haar hoefde je nooit iets wijs te ma ken. Ze leidde ooit een bloeiende on derneming en kwam daardoor nooit aan een man toe. Een carrièrevrouw dus. Maar de laat ste tijd is ze aan de sukkel. Spieren laten haar in de steek, maar daar heeft ze pillen voor. Erger is dat ze ook erg vergeetachtig wordt. De vrouw klaagde daarover onlangs uitgebreid haar nood tegen een buur man. Die bood een geduldig luiste rend oor, maar was met stomheid ge slagen toen ze zei: „Ik heb de huisart senpost gebeld voor m'n kapotte tele visie, maar ze weigerden iemand te sturen. Schandalig!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23