47 media Radjp is de nieuwe rrf Haar wekker is onverbiddelijk: Diana Sno moet voor haar radioprogramma SnoTime iets na vieren al naast haar bed staan. Na een verleden als soapster en tv-presentatrice heeft ze het bijzonder naar haar zin bij Radio 2, al 'bungelt' ze er een beetje bij. Bt SnoTime, zaterdag en zondag, iSL* media@wegener.nl 024-3650570 Zaterdag 1 mei 2010 door Bernice Breure foto David van Dam/GPD Boos, recalcitrant, driftig zelfs reageerde Diana Sno (39) toen ze bij de NCRV een ei gen radioprogramma kreeg aangeboden. „Ik werkte net heel erg lekker als redacteur bij Cappuccino (het populaire zaterdag ochtendprogramma op Radio 2, red.). Tuurlijk had ik er wel eens aan gedacht, maar het was niet het juiste moment. Ik wist niet wat ik er mee aan moest. Maar eenmaal achter de microfoon, kon ik er niet omheen dat ik het erg leuk vond." Had je verzet er ook mee te maken dat je je net helemaal had verzoend met een baan achter de schermen „Ook ja. Ik was klaar met het 'gedoe' dat erbij komt kijken als je op de voorgrond treedt. Niet dat die aandacht vervelend was. Maar het fijne van mijn overstap van tv naar een baan achter de schermen van radio was dat ik inhoudelijk bezig was. Ik hoefde me eens niet bezig te hou den met wat mensen van me vinden. Al raak ik, zoals iedereen die ooit in Goede Tijden heeft gespeeld, nooit helemaal van mijn bekendheid af Ook oud en grijs zal ik op straat nog 'hé Mathilde' horen." Sjors Fröhlich prijst jou als 'omgevallen boe kenkast' op het gebied van muziek. „Dat komt door mijn vader die ons groot bracht met veel oude soul. Hij vond het leuk om te onderwijzen, vertelde mooie verhalen bij de muziek. Professioneel heb ik er lang niets mee gedaan. Bij Cappucci no vroegen ze mij de livemuziek te rege len, het is uitgegroeid tot een gewild po dium. Gelukkig mag ik dat nog steeds doen. Ik heb een groot hart voor 'wereld muziek', muziek uit alle windstreken. Ik fungeer graag als ambassadeur, hoop luis teraars kennis te laten maken met iets waarvan ze misschien denken: dat ga ik vanmiddag maar eens aanschaffen." je man Eric Corton draait bij 3FM harde rock, jij praat bij Radio 2 over recepten en nieuwe kinderboeken. Is het contrast niet heel groot? „Nee, hoor. We hebben elkaar ontmoet op de set van de serie 2oPlus. Daarna za ten we ook op acteergebied aan de ande re kant van het spectrum. Eric vindt het erg leuk wat ik doe en kan daar zinnige dingen over zeggen. Dat geldt ook voor mij. Natuurlijk is Radio 2 anders, mis schien braver. Maar de zender wil naast de oudere luisteraars nieuwe aanwas. Ra dio 2 wordt in september hoorbaar opge schud en onder meer SnoTime moet al vast een voorproefje zijn van die verfris sing. Ik bungel nog wat onderaan bij de Radio 2-presentatoren. Ik ben de vreem de eend in de bijt, maar wel op een leuke manier. Ik ben wat 'rafeliger' en dat is een prima rol. Ik heb nog veel te leren. Als je al iets afwijkt van de rest is het makkelijker eens een foutje te maken." Van welke momenten in de uitzending geniet jij het meest? „Op zaterdag is het laatste uur mijn favo riet. Als we hier binnenkomen, voelen we ons heel zielig. Het pand is nog uitge storven, alleen de bewaking zit kranten te verteren. Gelukkig komen, nu het bui ten eerder licht wordt, de sms'jes en mails van luisteraars steeds vroeger. Dat geeft veel energie. Ik heb grote bewonde ring voor de mensen die 's nachts radio makem Het lijkt me eenzaam alles uit je zelf te moeten halen. Op zondag teer ik op de muziek en de bijbehorende verha len. Het gebeurt met grote regelmaat dat de muzieksamensteller en ik met tranen in de ogen in de studio zitten bij een plaat. Ook mooi is een jaren-zeventig nummer net op het moment dat de zon in de studio begint te schijnen. Dan sta ik te dansen achter de microfoon." Heeft radio inmiddels het acteren verdrongen als eerste liefde? „Je kunt heel veel liefdes in je leven heb ben. Ooit heb ik geroepen dat ik nooit meer zou spelen, waarschijnlijk om mijn verdriet daarover te verdoezelen. Ie gaat door een rouwproces als je vaststelt dat acteren er niet van komt, terwijl je wel een diploma hebt waarop staat dat je ac trice bént. Ik vind het nog altijd een prachtig vak, ik sluit niets uit. Ik heb lang niet alles kunnen laten zien wat ik in huis heb. Ik kijk met verbijstering naar het bolwerk van blanke acteurs dat nog al tijd niet geslecht is. In een gemiddelde Nederlandse serie zijn bijna geen acteurs met een ander uiterlijk. Uitzondering is SpangaS. Hoofddoekje of niet, in de basis gaat het gewoon om meiden. Meiden die verliefd worden, naar school gaan, ruzie met hun ouders hebben of niet. Daar kunnen velen een voorbeeld aan nemen. Klopt, SpangaS is NCRV. Daar kan ik he lemaal niets aan doen!" Radio 2, van 6.00 tot 9.00 uur. p>c Reageren? redactie.media@wegener.nl NEIGHBOURS In de serie Heimwee TV worden elke week tv-series uit het verleden belicht die de geur van nostalgie ademen. Vrienden en collega's ver klaren me voor gek als ik zeg dat ik ooit nog eens naar een concert van Kylie Minogue wil. Niet omdat de muziek die ze maakt mij in extase brengt. Het is meer dat ik haar al zo lang ken. Klinkt stom, dat snap ik. Even uit leggen. Ook al 'ken' je iemand al leen maar van televisie, op een ge geven moment ben je oud genoeg om het begin van iemands car rière heel bewust mee te beleven. Al is het dan van grote afstand. Zo ook met Kylie, die ik sinds haar rol in de Australische soapserie Neighbours altijd ben blijven vol gen. Kylie én Jason Donovan na tuurlijk. Zij staan symbool voor 'de buren' van mijn jeugd. Ze spe len eind jaren tachtig slechts een paar jaar samen als Charlene Mitchell en Scott Robinson. Maar tot op de dag van vandaag worden zij alom gezien als het meest popu laire koppel ooit in de serie. Zoals in elke soap worstelen ook de inwoners van Ramsay Street met hun dagelijkse portie proble men zoals relatieconflicten, slechte werkverhoudingen en affaires. Ui teraard krijgen Kylie en lason een relatie met elkaar. Niet alleen in de serie, maar ook daarbuiten. In snel treinvaart wordt het duo gebom bardeerd tot de nieuwe idolen van Australië. Miljoenen mensen zien dagelijks hoe de twee naar elkaar toegroeien op de buis en smullen tegelijkertijd van hun echte amou reuze perikelen. Hun geluk is gedoemd snel te ein digen. Ze staan allebei aan het be gin van een mooie loopbaan. Sa men doorgaan is leuk, maar er aan de horizon gloort de verleiding. Kylie en lason nemen eind 1988 sa men het romantisch duet Especial ly for you op, wat voor beiden hun doorbraak als zanger betekent. Maar Donovans carrière neemt lang niet zo'n hoge vlucht als die van Kylie. Donovan gaat na de breuk met haar aan de cocaïne. Een verslaving waar hij pas na ja ren weer van afkickt. Hij speelt in een aantal succesvolle musicals en is de laatste jaren weer als zanger actief. Kylie Minogue heeft sinds de jaren tachtig eigenlijk onafgebroken de internationale hitparades en de roddelbladen gedomineerd. Ze is net 40 jaar geworden en herstelde in de periode 2005-2006 van borst kanker. De serie Neighbours loopt nog steeds, sinds de start in maart 1985. In Australië zijn ze hard op weg naar aflevering 5.500. Branko Eijssen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 129