3i reizen Door lusthoven, weiden en plassen mm Door te wandelen, leer je Nederland kennen. Bovendien ontdek je op die manier hoe afwisselend het landschap is. John Jansen van Galen wandelde over landgoederen, langs plassen en door het veenweidegebied rond Anke veen. SI BUSSUM-ZUID - WEESP (20 kilometer) ra vf* reizen@wegener.nl 024-3650360 1 mei 2010 Op de heide bij Bussum-Zuid. Daar loop ik dan over het brede graspad doof de Ankeveense plassen met een plas tic tasje van Hunkemöller in mijn hand, waar in twee bloempotjes. Om de haver klap passeer je tegenwoordig op het wandelpad stellinkjes waarop omwonenden fruit, kalebassen, an tieke snuisterijen en oud speel goed te koop hebben uitgestald. Geld in het busje graag, wat ieder een braaf doet, blijkbaar zonder dat het vaak gestolen wordt. Wie zei dat Nederland anno nu een baaierd van misdaad is? Enfin, die schattige sleutelbloe men van 1 euro per stuk op het landgoed Bantam konden mijn metgezellinnen moeilijk laten staan en ik was wel zo goed de plantjes de rest van de dag mee te dragen, bijna 20 kilometer gaans. Later, op landgoed Schaep en Burgh, scoorden we nog een fraaie stallantaarn, maar die zouden we daar later op komen halen. Om die ook mee te sjouwen, dat werd toch te gortig. Bij de Ankeveense plassen is een nieuwe NS-wandeling uitgezet. Dus er op af. Het weer werkte bij zonder mee, maar ook zonder dat is het traject bijzonder aan te beve len. Vooral vanwege de afwisseling die zo kenmerkend is voor de voet tocht in Nederland. Eerst loop je door de landgoederen en lustho ven van het Gooi, dan dwars door het veenweidegebied en de glinste rende plassen rond Ankeveen (waar we een luid blatend, ver dwaald lammetje teruggidsen naar zijn moeder), vervolgens langs de Vecht (naar binnen gluren bij woonboten) en ten slotte over het graspad door de weidsheid van de Aetsveldse polder met de torens van Weesp in het vooruitzicht. We wandelen Weesp binnen langs een rij oude, houten 'krin- genwetwoningen' die in geval van oorlog fluks geruimd moesten kun nen worden om het schootsveld van de forten vrij te maken. Ik zet een looppasje in naar het laatste vrije tafeltje op het terras aan de kade van het Smal. Onderweg hebben we elkaar een menigte pinksterbloemen gewe zen, al is het nog geen Pinksteren. Boven ons zweven de buizerds en een jubelende zwaluw. Natuurlijk hebben we gezegd dat 'één zwa luw nog geen...', maar het kan niet lang meer duren. V-f Reageren? redactie.reizen@wegener.nl Routebeschrijving: Van NS Bussum-Zuid naar NS Weesp. Een be schrijving van het traject, voorzien van een puik kaartje, is verkrijg baar op de stations Hilversum, Naarden-Bussum en Bussum-Zuid en ook in het Bastionhotel tegenover NS Bussum-Zuid, dat altijd open is. Op www.eropuit.nl/wandelen is de route gratis te down loaden. De route is gemarkeerd met roodwitte tekens, maar het is gemak kelijker steeds de tekst te volgen. (Volgens NS bedraagt de af stand 22 kilometer, maar dat is grootspraak). Kortere route: begin bij Natuurmonumenten in 's Graveland, eventueel daar parkeren en er per bus vanaf NS Weesp terugke ren. De route is dan ruim 15 kilometer. Ook kan uit Ankeveen of Nederhorst den Berg (beide Dammerkade) een rondwandeling van 6 tot 7 kilometer gemaakt worden. Openbaar vervoer: in 's Graveland, Ankeveen en langs de Vecht. Horeca: in 's Graveland, Ankeveen en aan de Vecht (woensdag tot en met zondag vanaf 16.00 uur). Attractie: Bezoekerscentrum van Natuurmonumenten op Schaep en Burgh, open woensdag tot en met zondag. Hond: Op een deel van het traject niet welkom. De routebeschrij ving heeft een omleiding voor hondenbezitters. Muiden Muiderbei Weesp Naardermeer Naarden v v-" Ankeveen: Bussum Spiege/po/der Nigtevegt Nederhorst den Berg Overmeer foto Cor Leenhouts De wandeling Kt infographic. CRW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 111