elfde plaats sport 137 Jasper Stuyven absolute trekpleister bij Internationale Junioren Driedaagse Turnsters gaan in landenfinale voor meer Scherpenisse zesde op EK met juniorenteam vrijdag 30 april 2010 'Tegenwoordig wordt er minder fanatiek getraind. Dat is wei het kenmerkende verschil. We willen heel graag als elf de eindigen. Je gaat niet elke zaterdag op pad om op de laatste plaats te eindigen' door Klaas Verspoor NOORDGOUWE - Het ideale scena rio in laatste wedstrijd van het sei zoen heeft Marco Ganzeman, voet baller van WIK'57, al in het hoofd: „We moeten snel scoren en dan de score rustig uitbouwen naar 3-0", kijkt hij vooruit naar de confronta tie met Stavenisse. Inzet van het treffen in de vierde klasse B is de elfde plaats. WIK'57 staat voorlaatste, met één punt voorsprong op hekkensluiter Stave nisse. Ganzeman kan zelf slechts mentale steun geven aan zijn ploeggenoten. Hij moet, evenals Theo Wittenberg, geblesseerd ver stek laten gaan. Beide routiniers doen, net als de gebroeders De Vlieger, een stapje terug. „Theo is al een tijdje geblesseerd en ik heb in de zaal een spierscheuring opge lopen. Ik had graag nog een kwar tiertje meegedaan, maar het gaat zeker niet." Zo gaat de carrière van de WIK-co- ryfee Ganzeman als een nacht kaarsje uit. „Zo voel ik het zelf niet, maar zo is het wel. Ik heb ook dit seizoen regelmatig blessu res en pijntjes." De laatste wedstrij den die hij speelde, stond hij laat ste man. „En als laatste man bij WIK heb je het best druk hoor." Aan zijn drie zoons heeft Ganze man samen met echtgenote Yvon ne ook de handen vol. Hij is trai ner van WIK Dl, waarin Rick speelt. Arne voetbalt ook en Luuk trekt binnenkort een voetbalshirt aan. Zelf speelde Ganzeman dit sei zoen ook regelmatig met jeugdspe lers rond zich heen. „Het inpassen van jeugd gaat met vallen en op staan. Volgend jaar zet de verjon ging onder Jaap de Ridder defini tief door. De laatste weken hebben er zelfs C's meegedaan, maar dat mmm BIRMINGHAM - Céline van Gerner zette gisteren de toon op het Euro pees kampioenschap in Birming ham. De pas vijftienjarige turnster uit Emmeloord opende op balk met een ijzersterke oefening (13,950), die later zelfs goed bleek voor een plaats in de toestelfinale. In de daaropvolgende rondgang langs brug, vloer en sprong slaagde Nederland er in zich als zevende te kwalificeren voor de landenfinale. Van Gerner, eerder dit jaar de beste meerkampster bij de EK-kwalifica- tiewedstrijd in Amsterdam, leek op balk in niets op een debutante. „Ik geef het je te doen. Op je eerste EK en dan ook nog als eerste in actie komen", zei haar coach, Gerben Wiersma van Heerenveen. „Toch komt het voor mij niet onver wacht. Ze heeft al vaker deze cijfers gehaald. Maar met de strenge jure ring hier weet je het nooit." zegt ook wel wat over het niveau van de vierde klasse." Als 41-jarige ziet hij zichzelf niet als vaderfiguur. Ganzeman staat naar eigen zeggen midden in de groep. „Ik probeer vooral positief te zijn tegen die jonge jongens. De 'oude mannen', zoals Theo (Wit tenberg) en ik, willen nog wel eens scherp reageren tegen elkaar. Onder elkaar hebben we het leuk. Het is een andere insteek, je kunt niet altijd somber zijn." Toch kan ook Ganzeman zich niet aan de indruk onttrekken dat er in de loop van de jaren het één en an der veranderd is. „Er wordt min der fanatiek getraind. Dat is wel het kenmerkende verschil. We wil len heel graag als elfde eindigen. Je gaat niet elke zaterdag op pad om op de laatste plaats te eindigen." Eerder dit seizoen verloor WIK'57 in Stavenisse, ondanks een treffer van Ganzeman, met 6-1. „Dat is ook wel een dieptepunt. En achter af gezien was het nog terecht ook. Erg triest, maar daar was het een persoonlijk foutenfestival. Zelf heb ik de hele wedstrijd meegedaan, dus ik was ook een radertje in het geheel. WIK heeft wat recht te zet ten. Na afloop moeten we tevre den terug kunnen kijken op de wedstrijd." Thomas Ganzeman Leeftijd: 41 jaar. Woonplaats: Noordgouwe. Clubs: WIK'57. Favoriete positie: linkshalf. Hoogtepunt: „Dat we een periode in de derde klasse hebben ge speeld. En we hebben met WIK een keer de afdelingsbeker gewon nen." Dieptepunt: „De degradatie uit de derde naar de vierde klas. En het laatste seizoen natuurlijk: het kaars je gaat langzaam uit." Nederland zette op balk de basis voor de kwalificatie. Van Gerner, Sanne Wevers (13,650) en Mayra Kroonen (13,450) kwamen tot een totaal van 41,050 en hoefden daar mee alleen de Roemeense en Russi sche turnsters voor zich te dulden. Wevers, de specialiste toch, miste een half punt aan combinaties en daarmee ook een finaleplaats. Van Gerner plaatste zich als zevende voor de eindstrijd van komend weekeinde. Op vloer liet Van Gerner het liggen met een val in haar tweede sprong- serie. Dat kostte haar zeker een punt. En ook op brug lieten Kroo nen en Van Gerner punten liggen. Op dat laatste afsluitende onder deel ging het erom of Nederland zich bij de beste acht landen zou voegen. Wiersma: „Met de meiden hadden we afgesproken dat zij zich absoluut niet met cijfers en posities door Peter van Kouteren AXEL - Met de regerend wereld kampioen als absolute trekpleister wordt vrijdag 21 mei het startschot gegeven voor de Internationale Ju nioren Driedaagse. De grensover schrijdende etappekoers voor ta lentvolle wielrenners kent een groot deelnemersveld met onder meer zeven nationale selecties. Groot-Brittannië, Kazachstan, Po len, Turkije, Bulgarije, Duitsland en Zwitserland hebben toegezegd met de beste junioren naar Axel te komen. Volgens Honoré Pieters, voorzitter en secretaris van het be stuur van de koers, is de kans groot dat ook de nationale selectie van de Verenigde Staten nog aan het deelnemersveld wordt toege voegd. „We zijn zeer tevreden over de kwaliteit", vertelde hij gis teravond in Axel. „Natuurlijk kent iedereen ons omdat we een Coupe du Monde-wedstrijd zijn geweest. Maar het niveau van onze wed strijd is internationaal gezien nog zouden bezighouden. Ik wist dat we rond plek acht lagen." Het werd uiteindelijk zelfs de ze vende positie met een totaalscore van 158,675. Volgens Wiersma zit er zaterdag misschien nog meer in. „We leggen ons niet neer bij die steeds ontzettend hoog. Het feit dat de wereldkampioen start, be wijst dat onze koers leeft bij ploe gen in binnen-en buitenland." Jasper Stuyven werd vorig jaar in zijn eerste seizoen als junior we reldkampioen. De achttienjarige Belg van Avia Cycling Team (de opleidingsploeg van Quick Step) eindigde vorig jaar als derde in het eindklassement. Stuyven, die on langs Parijs-Roubaix won, verloor vooral terrein in de tijdrit. In een race over 7800 meter verspeelde de jonge Vlaming meer dan veer tig seconden. „Ik was wel tevre den", vertelde hij. „Maar het was een zware koers. De eerste twee dagen kasseien, veel wind en 's za terdagsavonds regen. De laatste etappe start vroeg in de namiddag, waardoor er weinig tijd was om te recupereren Ik ga nu zeker voor de overwinning in het eindklasse ment." De driedaagse begint vrijdag aan het eind van de middag met een rit in lijn van Philippine naar Axel zevende plek. De ambitie is elke keer het maximale uit onze spor ters te halen. We hebben vandaag hier en daar wat laten liggen en kunnen nog een plaatsje opschui ven. Dit was nog geen stabiel optre den." over 109 kilometer. Zaterdagoch tend volgt een tijdrit met start aan het motorcrossterrein en aan komst aan de Westsingel in Axel. 's Middags vertrekt het peloton in Hulst voor een rit over 104 kilome ter, die in Axel eindigt. De vierde en laatste etappe in de Vlaamse Ar dennen, met start en finish in het Belgische Strijpen, telt eveneens 104 kilometer. Honoré Pieters: „Vaak wordt vaak gezegd dat de laatste rit scherprechter is, Maar in de praktijk blijven de besten toch dikwijls bij elkaar. Het weer zou wel eens beslissend kunnen zijn. Als er op de eerste dag heel veel wind staat, wordt het voor een aantal renners heel lastig." Naast de eindzege zijn een groene trui (puntenklassement), een rode trui (knelspurtenklassment), een witte trui (beste jongere), een grij ze trui (kasseien), een bolletjestrui (bergklassement) en een blauwe trui (een combinatie van alge meen, knelspurten en puntenklas sement) te verdienen. BIRMINGHAM - Turnster Melissa Scherpenisse is woensdagavond met het Nederlands juniorenteam als zesde geëindigd op het Euro pees kampioenschap in Birming ham. De veertienjarige inwoonster van Sint-Annaland kan terugkijken op een mooi debuut op een groot in ternationaal podium. In het indivi duele klassement werd ze 44e. Het vijftal van Nederland kwam uit op een totaalscore van 155,650 punten. Scherpenisse droeg daar 48,850 punten aan bij. Op het on derdeel sprong werd ze met en ju rywaardering van 13,025 zestiende en was ze de beste Nederlandse. Op brug (11,675), balk (11,60) en vloer (12,550) eindigde de Zeeuw se in de brede middenmoot. Aan het junioren-EK deden 24 lan den mee. Rusland greep de titel. Roemenië en Italië werden twee de en derde. m&asssssmm<m mm sssk&s msmmssm mm tsm mms "ixi-jfwó Céline van Gerner was gisteren ijzersterk op balk. De debutante verzekerde zich met 13,950 punten van de toestelfinale. foto Robin Utrecht Jasper Stuyven, de Belgische wereldkampioen bij de junioren, heeft de lachers op zijn hand tijdens de officiële pre sentatie van de Juniorendriedaagse. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77