t ik er nooit bij' sport 135 De Twentse brug naar het Zeeuwse voetbal Sprankje hoop voor noodlijdend Veendam Fulham ten koste van Hamburger SV naar finale Europa League Van der Vall vult Veste Amsterdam Marathon kiest voor de groei Kick heet eigenlijk geen Kick vrijdag 30 april 2010 Gilbert Yegon, winnaar in 2009 VEENDAM - Bewindvoerder Wim Entzinger heeft BV Veendam nog een sprankje hoop gegeven. Hij heeft gisteren de rechtbank ge vraagd om te wachten met het uit spreken van het faillissement van de eerstedivisieclub. Entzinger vroeg woensdag bij de rechtbank in Groningen het faillis sement van de noodlijdende club aan. De bewindvoerder besloot daartoe nadat een van de belang rijkste sponsors, Jans Norder, niet het gevraagde bedrag van 950.000 euro had overgemaakt. Volgens de club wordf in het sta dion aan de Langeleegte koortsach tig gewerkt aan de redding van Veendam. Entzinger tempert ech ter de verwachtingen dat de club alsnog gered is. „Entzinger zal maandag weer contact opnemen met de rechtbank", aldus Jos Offenberg, secretaris van Veen dam. Volgens Offenberg zijn er verschil lende acties in gang gezet om Veendam alsnog te redden. „Er is breed beweging in de provincie Groningen, van jong tot oud. We krijgen allerlei donaties binnen. 950.000 Euro is een flink bedrag, maar ik heb nog hoop dat we het redden." Rolant Quist Kick van der Vall door Rudy Boogert ENSCHEDE - Toen Twente in 1998 zijn nieuwe stadion (toen nog Ar- ke Stadion) betrok, zou Kick van der Vall de 24 vip-boxen wel even verkopen. „Een beetje Rotterdam se bluf', erkent hij nu. Maar het lukte hem wel. Inmiddels herbergt de Grolsch Veste 52 boxen en ze zijn allemaal aan de man gebracht. „In het begin deed ik het allemaal alleen, maar inmiddels doen we het met meerdere mensen. Blijk baar wordt het wel gewaardeerd. Er is een box naar me vernoemd: de Kick-off box, ik heb twee stoe len met mijn naam en er zijn boxen waar actiefoto's van vroeger van me hangen." LONDEN - Fulham heeft zich giste ren geplaatst voor de finale van de Europa League. De Engelse voetbal club won de thuiswedstrijd In Lon den tegen het Duitse Hamburger SV met 2-1. Bij rust leidde HSV, dat onder lei ding staat van de Nederlandse inte rim-trainer Ricardo Moniz, nog met 0-1. De Kroaat Mladen Petric scoorde halverwege de eerste helft uit een vrije trap. Simon Davies (69e minuut) en de Hongaar Zol- tan Gera (76e. minuut) bezorgden Fulham alsnog de zege. Het eerste duel was in 0-0 geëin digd. Ruud van Nistelrooij, die in de slotfase nog een grote kans mis te, en Joris Mathijsen speelden mee bij HSV. De finale is op woensdag 12 mei in het stadion van Hamburger SV. Fulham treft daarin Liverpool of Atletico Madrid. den haag - De Amsterdam Mara thon - dit jaar op 17 oktober - kiest voor de groei. Binnen vier jaar wil het evenement 37.000 deelnemers trekken, waarvan 15.000 op de klas sieke afstand van 42.195 meter. Vo rig jaar trok de Amsterdam mara thon in totaal 25.700 deelnemers. Als die 37.000 deelnemers ook daadwerkelijk worden gehaald, dan is het loopevenement vergelijkbaar met bijvoorbeeld de marathons van Londen en Berlijn. „Onze am bitie is om door te groeien tot één van de grootste marathons van Eu ropa", aldus directeur Simone Ri chardson. Volgens racedirector Cees Pronk is die beoogde groei eenvoudig realiseerbaar. „Dit jaar hebben we al twee keer zoveel in schrijvingen als vorig jaar. De teller staat nu op 6.500." De voorgenomen groei van de ma rathon is niet alleen van belang als magneet voor de stad Amsterdam. „Hoe meer deelnemers we hebben, des te meer geld er in kas is om een kwalitatief goed toplopersveld aan te trekken. En dat is weer van belang omdat we er naar streven om ook tot de snelste marathons van Europa te blijven behoren", zegt Pronk. Sinds 2008 zit de Amsterdam Mara thon zonder hoofdsponsor. Bank verzekeraar ING trok zich na een partnerschap van zes jaar terug. Die leemte is nog niet opgevuld. De zoektocht naar een bedrijf dat zich hoofdsponsor wil noemen - dat kost in Amsterdam ongeveer vijf ton - is nog altijd gaande. Vorig jaar kon de marathon nog wel de nodige toplopers aantrekken en ook voor dit jaar belooft atletenma- nager los "Hermens een topveld, „dat ons in staat stelt om in de pas te blijven met de andere snelste ma rathons van de wereld." Op dit moment staat Amsterdam zesde op de wereldranglijst. Het parkoersrecord staat op naam van de Keniaan Gilbert Yegon: 2.06,18 uur in 2009. „Wil je echt meetel len, moet die tijd naar onder de 2.06 uur." Kick van der Vall heet officieel geen Kick van zijn voornaam. Officieel heet hij Christiaan Alfred. „In de oorlog hebben mijn ouders een kindje verloren: Kickie. Hij was ziek, maar er was geen insuline beschikbaar. Ik ben na de oorlog geboren en van jongsafaan ben ik ei genlijk Kick genoemd. Ik heb m'n broertje nooit gekend, ik heb wel een fotootje van toen hij een jaar of twee was. Het is een apart gevoel dat hij toch een beetje in mij voortleeft." Paspoort foto ANP Van der Vall zelf - roet in het eten. „Het elftal dat we nu hebben, ver dient het gewoon.". „Het team is in balans en speelt overtuigend. Ze hebben maar twee keer verloren. Van Ajax dat we in de eerste twintig minuten hele maal onder de voet hebben gelo pen. En van AZ maar dat was on voorstelbaar met die handsbal die het hele stadion zag behalve de scheidsrechter. Maar ik verwacht dat het zondag gaat gebeuren." door Rudy Boogert ENSCHEDE - Kick van der Vall ziet het helemaal voor zich. „Wat is er nou mooier dan twee spelers uit Zeeland die over een paar jaar bij Twente spelen?" Van der Vall heeft hoge verwachtingen van het samenwerkingsverband tussen Twente en de Zeeuwse voetbal- school JVOZ. „Daar lopen zó veel talentjes. Onherroepelijk is daar iets uit te halen." Van der Vall fungeert als brug tus sen Twente en de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland. Om uit te waaien komt hij met zijn gezin al jaren in Zeeland (van Cadzand tot Domburg) en stomtoevallig raakte hij een keer in gesprek met Peter Verburg van JVOZ. „Ik ben 's wed strijden wezen kijken in Kortgene en ik zag bij de D-pupillen meteen al twee kereltjes lopen..." Van der Vall bracht zijn enthou siasme over in de Grolsch Veste. „JVOZ is de enige club waarmee we zo'n samenwerkingsverband hebben. We sturen scouts naar Hongarije en Australië, maar dich ter bij de deur is ook nog een we reld te winnen. Ik zou het prachtig vinden als over een tijdje één of twee Zeeuwse talentjes bij Twente in het eerste spelen. En dat kan hoor." HSV-spits Ruud van Nistelrooij (rechts) en Danny Murphy van Fulham pro beren beiden blindelings de bal te koppen. foto Fabian Bimmer/EPA Naam: Alfred Christiaan (Kick) van der Vall Geboren: 3 maart 1946, Rotterdam periode duels Feyenoord FC Twente 68-69 DWS 69-79 FC Twente i'i 9 79-81 Totaal goals 5 6 5 50 0 66

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75