Haaientanden verdwijnen van stranden Middelburg maakt Waterschap verbetert vistrap in Prommelsluis AUTOWASSTRAAT De snelste en modernste Tentielvwasstraat in Zeeland TOERISME Attractie onder zand bedolven KONINGINNEDAG In Middelburg zijn gisteren vanaf's morgens vroeg volop voor bereidingen getroffen om het bezoek van de koninklijke fami lie goed te laten verlopen. weekenddiensten Gratis stofzuigen na elke wasbefih TOTAAL: ll,50/€ 9,00 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Waxen Bodemreiniging WAX: 9,50/€ 8,00 (wsapas) Wassen drogen Velgen reinigen Waxen BASIS: 6,50/€ 6,50 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen vd Jagt Willemse Vrijdag 30 april, Zaterdag 1 en zondag 2 mei 2010 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Custaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Kring-apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906, za. 10.00-12.30 uur. Via dienstsluis (aanbellen nr. 18): za 17.00-18.00 uur, zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Thuiszorg de Wieken, tel: 0111 - 453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Zierikzee 0653671600, Westhoek 0653674446, Duiveland 0622331441. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren za 13.00-13.30 uur, Crevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. vrijdag 30 april 2010 door Martijn de Koning CADZAND-BAD - De recreatie branche maakt zich zorgen over het verdwijnen van haaientanden op het West-Zeeuws-Vlaamse strand. Door zandopspuitingen die Rijkswaterstaat momenteel op verschillende plekken uitvoert, dreigt een toeristische attractie, het zoeken naar de fossielen, te ver dwijnen. Rijkswaterstaat spuit nog voor de zomer stukken strand bij Cad- zand, Nieuwvliet en Breskens op. Dat gebeurde in het verleden wel vaker. Toen werd gebruik gemaakt van zand van de Sluische Homp els, een deel van de Westerschel- de. De bodem daar is rijk voorzien van haaientanden. Voor de huidi ge suppleties laat Rijkswaterstaat zand halen in de Noordzee, dertig kilometer van de kust. En daar ko men de fossielen niet voor. „Je kan niet steeds op dezelfde plek zand halen", legt woordvoerder Jan van Gorp van Rijkswaterstaat uit. „De Sluische Hompels is dicht bij de kust. Als het daar te diep wordt, loopt het zand dat we op de kust aanbrengen, zo weer dat gat in." Nynke van der Ploeg, directeur van de VW Zeeuws-Vlaanderen, vindt het 'hartstikke spijtig dat zo'n belangrijke attractie dreigt te verdwijnen'. „Ik denk dat veel mensen onderschatten welk be lang de haaientanden hebben voor de economie in de streek. Wij ge bruiken ze in brochures en tijdens presentaties over deze streek vaak als een symbool. In Duitse kran ten hebben we laatst nog een pagi nagrote advertentie geplaatst, waar in de haaientand een belangrijke rol speelde. Die campagne was erg succesvol." De VW blijft achter de schermen pleiten voor behoud of terugkeer van de haaientanden. Ook strandpaviljoenhouders vin den de ontwikkeling jammer. „We doen al jaren inspanningen om de ze situatie te voorkomen", zegt Marcel van Eijk van strandpavil joen De Zeemeeuw bij Cad- zand-Bad. „Maar dat heeft dus niet geholpen." Een oplossing zou zijn om bij vol gende zandsuppleties, die Rijkswa terstaat regelmatig uitvoert, weer zand uit de Westerschelde te ha len. Volgens Van Gorp zou dat kunnen. door Emile Calon MIDDELBURG - Was het maar elke dag Koninginnedag. Tanja van de Heuvel (41) keek gisteren glunde rend naar de Middelburgse Dam: aangeveegd, geen auto's. De straat komt zo veel beter tot zijn recht 'zonder al dat blik', vindt ze. Delen van de Middelburgse Kaaien en de Dam ondergingen gisteren een ware metamorfose. Vanaf 's morgens verdwenen, al dan niet vrijwillig, de auto's uit het straatbeeld zodat de koninklij ke stoet vandaag vrij baan heeft als het richting het Damplein rijdt. En overal in het centrum waren gisteren mensen bezig om alles voor het koninklijk bezoek van vandaag in gereedheid te brengen. Podia en kramen werden opge bouwd, cameraposities bepaald, de oranje loper uitgerold, ramen en kozijnen kregen nog een extra sopje en overal werden dranghek ken geplaatst. Op vele plaatsen lie pen ook agenten te controleren of alles wel veilig was. Bommenver kenners hadden oog voor de klein ste gaatjes en agenten van de Dienst Koninklijke en Diplomatie ke Beveiliging verkenden uitge breid de route die de koninklijke familie vandaag aflegt. Gezeten in zijn scootmobiel vond Hans Swarts (69) al die bedrijvig heid in het centrum van zijn stad mooi. Dat hij niet overal door kon wegens tal van obstakels en nauwe doorgangen, deerde hem niet. „Dan rij ik maar om", luidde zijn laconiek antwoord. „Ik heb de tijd." Die obstakels, dat zijn forse zak ken gevuld met een kuub zand. Ze moeten voorkomen dat, net als vo rig jaar in Apeldoorn, iemand met zijn auto slachtoffers kan maken onder het publiek dat vandaag staat te kijken naar de koninklijke familie. Swarts had alle begrip voor de vei ligheidsmaatregelen. „Het is maar één dag Koninginnedag. Ik vind het magnifiek. Al dat gezeur over beveiliging en kosten. Het is toch mooi dat ze komt." Een beleidsambtenaar van de ge meente loofde de inzet van zijn collega's. Volgens hem is er een grote eensgezindheid om iets bij zonders te maken van het bezoek. door Maurits Sep MIDDELBURG - Vissen in de Wester schelde moeten vrij naar andere Zeeuwse wateren kunnen zwem men. Daarom worden vispassages gemaakt tussen rijkswateren en re gionale wateren. Dat hebben Rijkswaterstaat, pro vincie Zeeland en de twee Zeeuw se waterschappen samen afgespro ken. De vispassages zijn bedoeld voor vissen die voor hun levenscy clus afhankelijk zijn van verschil lende leefgebieden. Die kunnen in bijvoorbeeld de Westerschelde lig gen, maar ook in het Veerse Meer POLISH: 13,50/€ 9,50 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Bodemreiniging POLISH WAX en de Schouwse polders. Het gaat d?n om vissoorten zoals aal, spie ring, bot en de driedoornige stekel baars. Dankzij vispassages kunnen zijn gemakkelijker van het ene in het andere leefgebied komen. De waterschappen zullen de ko mende jaren vijf Zeeuwse gema len aanpassen. De Prommelsluis bij Kerkwerve is in 2012 aan de beurt. Het waterschap zorgt dat er vol doende geld voor het project komt. Rijkswaterstaat draagt maxi maal 576.000 euro bij aan de bouw van de vispassages van en naar de polders. Mega-zandzakken, gehuld in oranje 'camouflage', zijn neergezet om te voorkomen dat auto's tot in het centrum kunnen rijden. AUTOWASSTRAAT vd Jagt Willemse Mercuriusweg 27,4382 NL Vlissïngen T 0118 419 051 OPENINGSTIJDEN maandag t/m zaterdag van 08.00 uur -18.00 uur zondag van 10.00 uur -17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72