variaties op het beleven van kunst zeeland 27 Jaar cel en boete voor Zierikzeese veelpleger §1 - - v De Wieken krijgt subsidie voor ontwikkeling kleinschalig wonen Man alsnog vrijgesproken in schenniszaak vrijdag 30 april 2010 S /ffff vfffv -v f-i - - i' --» 1 W;' vl s111kik1 Dansende bibbertorens van beeldend kunstenaar Michiel van Overbeek tijdens een proefplaatsing. De 6 meter hoge bouwsels van stafstaai komen in een arrangement in de tuin van Huize Zeelandia bij Renesse te staan. Als iemand de torens nadert, start de performance op het geluid van de bijbehorende muziek. foto Henmie van Ham Kunst, cultuur- en natuurroute: 12 t/m 20 juni De bibberdansvoorstelling is uitge groeid tot een dubbelproject. De organisatie van het Oerolfestival op Terschelling toonde belangstel ling toen ze hoorde van Michiel van Overbeeks ontwerp voor De Kunstschouw. Bij het Oerolfestival is een i-pod vereist voor het beluis teren van de bijbehorende mu ziek. In de tuin van Huize Zeelan dia bij Renesse is gekozen voor ver sterkt geluid. Als iemand de torens nadert, start de performance op het geluid van de muziek. „Voor de eerste keer hebben we nu ook vergunning gekregen voor kunst op het strand", laat Sanders met trots weten. Edwin Kragten uit Enkhuizen krijgt het voorrecht hier zijn kampeerbus inclusief klei ne atelierruimte neer te zetten. Buiten stelt hij een selectie van sculpturen en wandobjecten op en werkt hij aan nieuwe beelden van gejut hout en ander materiaal en aan zogeheten, teerschilder ij en. Aankomend talent krijgt dit keer ruim baan bij recreatieboerderij Van Langeraad in Kerkwerve. Der dejaars studenten van de Willem de Kooning Academie van de afde ling illustratie geven hier een im pressie van hun werk. De jonge Afrikaanse kunstenaar Lawrence Chikwa uit Congo creëert een ontmoeting tussen de antieke pannenkoekenmolen De Graanhalm in Burgh-Haamstede en zijn eigen Afrikaanse cultuur. In de kuil naast het infocentrum van Staatsbosbeheer in Westen- schouwen brengt Theatergroep Ap plaus en Rozen zondag 13 juni twee opvoeringen van het stuk Niet doen Sneeuwwitje. Naast alle beleving en verweving van disciplines staat De Kunst- schouw natuurlijk ook nog steeds voor beeldende kunst in tuinen en galerieën, in boerenschuren, ker ken en op campings. 9 De 17e editie van De Kunstschouw wordt vrijdag 11 juni om 19.30 uur geopend in de Nederlandse Hervormde kerk in Haamstede. 9 Openingstijden van 12 t/m 20 juni, dagelijks 10.00 -17.00 uur; op zondag de kerken van 13.00 - 17.00 uur. 9 Avondopenstellingen 19.00 - 21.00 uur. Maandag: Burghsluis, Westenschouwen, Burgh; dinsdag: Burgh-Haamstede en Nieuw-Haam- stede; woensdag: Renesse en Scha- rendijke; donderdag: Ellemeet, Noordwelle, Serooskerke, Brijdor- pe en Kerkwerve. 9 Alle locaties voor beeldende kunst zijn gratis toegankelijk. Voor to neel en sommige concerten wordt een bescheiden entreeprijs gehe ven om de kosten te kunnen dek ken. door Ad Roos middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 36-jarige inwoner van Zierikzee veroordeeld tot een gevangenis straf van één jaar. Daarnaast moet de man 200 euro schadevergoe ding betalen. Tegen de Schouwen-Duivelandse veelpleger was drie jaar gevangenis straf geëist, waarvan een jaar voor waardelijk. De man, die een respectabel straf blad heeft, werd deze keer ver dacht van een tiental misdrijven in de sfeer van diefstal, heling van auto's en diefstal of heling van ken tekenplaten. Medio oktober vorig jaar werden in een garagebox en in de tuin van de woning van de man in Zierik zee onder meer een gestolen mo torfiets en dito fietsen aangetrof fen. Ook werd in een woning in Zon- nemaire, waar de Zierikzeeënaar verbleef een vuurwapen aangetrof fen, dat van hem was. Het gisteren uitgesproken vonnis was aanmerkelijk lager dan de eis omdat van de lange lijst van mis drijven waar hij van werd ver dacht, de rechtbank een aantal za ken niet bewezen achtte. den haag - Een man (39) die door de Middelburgse politierechter tot twintig uur werkstraf was veroor deeld omdat hij in in zijn toenma lige woonplaats Breskens twee keer zijn geslachtsdeel zou hebben getoond aan een destijds 7-jarig meisje, is in hoger beroep vrijge sproken. Volgens het kind had de voormalige huisvriend van haar ouders in de zomer van 2007 twee keer zijn broek laten zakken toen hij op haar paste. De aanklager van het hof eiste twee weken gele den tijdens het hoger beroep zes tig uur werkstraf. Het hof kwam tot vrijspraak wegens onvoldoen de bewijs in het strafdossier. door AH Pankow zierikzee - Zorgcentrum De Wie ken in Zierikzee krijgt 405.000 eu ro subsidie van de Nederlandse Zorgautoriteit voor het ontwikke len en uitvoeren van kleinschalig wonen voor mensen met demen tie. Met deze subsidie kan De Wie ken het kleinschalig wonen in het zorgcentrum aan de Hoge Molen straat in Zierikzee verder ontwik kelen en het personeel nog beter scholen in de omgang met en bege leiding van dementerenden. De Wieken gaat samen met wo ningcorporatie Zeeuwland 32 ap partementen bouwen voor deze doelgroep in Noorderpolder. De appartementen verrijzen naast de nog te realiseren Brede School. Een bijzonder aspect van deze nieuwe woonvorm betreft het feit, dat de bewoners hier, samen met hun (eventuele) partners, kunnen wonen. Dat is op dit moment nog niet mogelijk in de verpleeghuis zorg op Schouwen-Duiveland. Naast een comfortabel apparte ment biedt De Wieken met dit nieuwe complex een dagverblijf met begeleiding in een aantal groepsruimten in het complex. De verwachting is dat dit project over twee jaar gerealiseerd zal zijn. Volgens Piet van der Velden, mana ger wonen en zorg, zal het hoofd gebouw in de Hoge Molenstraat in de nabije toekomst worden ge sloopt om plaats te maken voor an dere huisvesting in combinatie met zorg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71