261 zeeland Kunstschouw brengt nieuwe GoFish geeft geld terug aan investerende fans Aanhangwagen nodig? Zeeland Kunst in bos, duin en op het strand Zanger Racoon fietst mee in de Meimaand Dichterscollectief wil meedoen met WAK Boete 500 euro na aanrijden bromfiets Teams Radarscholen ronden Engelse les af Lege huls gevuld met herinnering Levenspad verbeeld als kronkelweg Verseput krijgt eerste exemplaar van natuurboek vrijdag 30 april 2010 'J.- 2233368 3SS285 -- aanhangwagens Uijterschootweg 22, Middelburg www.zeelandaanhangwagens.nl RENESSE Zanger Bart van der Weide van de Zeeuwse band Racoon fietst zater dagochtend mee tijdens de landelij ke openingsrit van Meimaand Fiets maand in Renesse. Om 10.00 uur geeft gedeputeerde Harry van Wa- veren bij hotel de Zeeuwse Stro men het startsein voor de tochten, waaraan naar verwachting honder den mensen mee doen. Meefietsen is gratis. Deelnemers krijgen na af loop een boekje met Zeeuwse fiets routes. In Renesse staat een Rotter damse promotietruck van de Tour de France. Van der Weide doet za terdag in Renesse ook mee aan een fïetsvideo van de provincie. ZIERIKZEE „Laten we proberen Schouwen-Dui- veland als poëzieplek op de kaart te zetten." Die oproep doet Ester van Meurs, docente creatief schrij ven aan de leden van het regionaal Dichterscollectief. Van Meurs zou graag zien dat zij zich nadrukkelijk manifesteren tijdens de Week voor de Amateurkunst (WAK) van 20 tot en met 29 mei. „Het zou een leuk idee zijn als de amateurdichters tij dens die week op diverse locaties in de gemeente eigen werk over ge dichten van anderen voordragen." De bedoeling van het WAK is dat veel verschillende amateurkunste naars zich presenteren. MIDDELBURG Een 21-jarige jongeman uit Renesse is gisteren door de rechtbank in Middelburg conform de eis veroor deeld tot een voorwaardelijke boe te van 500 euro. Op 12 februari 2009 raakte zijn auto bij Veere plot seling in een slip en kwam met de rechterwielen in de berm terecht. In een poging te corrigeren beland de hij op de linker weghelft, waar hij tegen een bromfietsster botste. De vrouw liep gebroken ribben, een gebroken wervel een gescheur de milt en een gescheurde nier op. BURGH-HAAMSTEDE De volledige onderwijsteams van de twee Radarscholen De Schouw in Brouwershaven en Onder de Wieken in Burgh-Haamstede ron den maandag 17 mei de cursus Classroom English af. Alle juffen en meesters die hebben meege daan krijgen een certificaat. De leerkrachten hebben deze les senreeks gevolgd om zelf goed En gels te kunnen geven op beide ba sisscholen. Sinds augustus 2009 krijgen leerlingen op deze scholen vanaf groep 1 spelenderwijs Engel se les. Re-creatie luidt de titel van het kunstproject in bos, duin en aan het strand als onderdeel van De Kunstschouw. Het scheppende werk van Edwin Kragten aan het strand bij Westen- schouwen vormt daarin een dage lijks proces. Hij brengt ook op di verse tijdstippen, maar in elk geval elke dag om 13.30 uur, zijn klankge dichten ten gehore met de zee op de achtergrond. Het gebouwtje naast de excursieschuur bij de in gang van de Boswachterij biedt een locatie waar kunst wordt ge-re-crëerd uit afvalmaterialen, na- tuuroverblijfselen en jutters vond sten. Rien Claessens presenteert hier zijn kunstkubussen, waarin hij vorm geeft aan schimmelproces sen. Het publiek kan zich langs de paden laten meevoeren. Onderweg komt het de met oude plastic 1de- dingzakken aangeklede, sloopijze- ren Recreanten van Joke Sentse te gen. Ook de kwetsbare mensfigu ren die Annelies Hordens creëerde uit gebruikte rode plastic bood- schappentasjes maken gebruik van deze route. In het infocentrum zelf prijkt ook haar Opgerolde Sneeuwbal waarin al lerlei soorten afval zijn verwerkt. Eline Ouwendijk onthaalt het pu bliek op kijkkastjes met oude zeeta fereeltjes uit afval. Vanuit de uienschuur aan de Meeldijk in Burghsluis ver trekt Viviane Rose tijdens De Kunstschouw elke ochtend met haar bakfiets om rijdend langs de kunstroute klanten te werven voor haar opmerkelijke reisbureau Bidov. Zij boekt daar reisjes voor bio-industriedieren. Hoe dat alles in zijn werk gaat, legt zij 's mid dags uit in de uienschuur. Daar heeft ook Marleen Hartjes haar tij delijke domicilie. Zij doet daar een poging 'het vluchtige leven te van gen' en achtergelaten sporen zicht baar te maken. Hartjes pakt letter lijk mensen in met aluminiumfolie om ze dan vervolgens weer uit te C kwadraat noemen zij zichzelf als kunstenaarsduo: Caroline Diepstraten en Caroline Penris, Ca roline in het kwadraat dus. Tijdens De Kunstschouw zijn ze te vinden in de consistoriekamer van de her vormde kerk Noordwelle. Deze locatie inspireerde hen tot het maken van hun installatie Car- pe Diem. „In een kerk kunnen mensen zich afzonderen van de we reldse hectiek. Daar kan een inner lijke reis beginnen", luidt hun uit gangspunt. Draden, foto's en sculpturen zijn kenmerkend voor hun werk. Om hun idee te verbeelden, maken zij deze keer een labyrint. Zij haken aan bij het mythologische verhaal 'Wachter', object van gejut hout en ijzer van Edwin Kragten. pakken om de afdruk te behouden. Een momentopname vastgelegd in aluminiumfolie. „Lege hulzen, ge vuld met herinnering aan leven. Het lichaam als huls van de ziel", al dus de omschrijving van de kunste nares zelf. Hartjes komt twee da gen voorafgaand aan De Kunst schouw al naar de Westhoek om tenminste twee mensen 'in te pak ken' en er afdrukken van te maken. Eef de Graaf toont in dezelfde schuur haar fïlmstills en zij draait een filminstallatie. Iebeltje van der Spoel toont met haar immens uit vergrote fotografie de 'de essentie van dieren'. De foto's hangen aan hoge, ijzeren frames. 'Echo' een momentopname in alu miniumfolie van Marleen Hartjes. van Ariadne en Theseus en bij een labyrint als in de kathedraal van Chartres. Tevens geldt deze vorm voor de kunstenaressen als weer spiegeling van het innerlijke land schap: als kronkels van de herse nen. Een kronkelweg zoals het le venspad. „We gaan de hele ruimte vullen met draden. Rode draden ge ven het pad aan. De bezoeker moet zich enigszins bukken om tussen de draden door het centrum te be reiken", aldus de beide Carolines. Volgens hen wordt de bezoeker zich tijdens het lopen nadrukkelijk bewust van de ruimte en van zich zelf als gevolg van de ongewone hoogtemaat van de vloertegels en door geluid en geur. msmsmmmmsmsmsm Ckwadraat combineert sculpturen met fotografie en draad of touw. 1. Zonnige laatste schooldag (foto) 2. Geen slaapplaatsen personeel 3. Paar: 'Elkaar de ruimte laten' Verslaggever Melita Lanting houdt een weblog bij over de natuur op: www.pzc.nl/buutekieke TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl ZIERIKZEE - De muzikanten van GoFish hebben het geld dat fans via de website Sellaband in hun band hebben gestoken, na veel ge doe terug. Dat geld wordt, voor zover de be trokkenen niet anders hebben aan gegeven, terugbezorgd bij de 'inves teerders'. Het gaat - in ieder geval wat be treft de bijdragen van familie, vrienden en kennissen - om een bedrag tussen de 500 en 600 dol lar, De Schouws/Utrechtse formatie GoFish maakte eind vorig jaar de gang naar de beurs via Sellaband. Dat was een website waarop muzi kanten hun projecten kunnen pre senteren en waarin fans vervol gens kunnen investeren. Eind februari ging Sellaband fail liet, waarop de GoFishmuzikanten - ondanks een doorstart - besloten zich uit het concept terug te trek ken. De bandleden wilden daar mee voorkomen dat er mensen 'die vertrouwen in de band stellen' gedupeerd zouden raken. Ook heeft GoFish de zinnen gezet op het terughalen van de tot dan toe geïnvesteerde bedragen. Dat is nu eindelijk gelukt. Zelfs onbeken de investeerders uit het buitenland zijn door de muzikanten per mail benaderd. Bibbertorens, tijdmachines en wereldvreemde ontmoe tingen. De Kunstschouw 2010 brengt tal van nieuwe variaties op het beleven van kunst. door Ali Pankow Groeien en meer diversi teit stonden lange tijd hoog in het vaandel van De Kunstschouw, de 9-daagse cultuurmanifestatie in de Westhoek van Schouwen-Duive- land. Toen kwam de bezinning. „Veertig locaties was wel genoeg, maar toen meldden zich nog enkele nieuwe deelnemers met unieke ruimten aan. Daar zeg je geen 'nee' tegen", concludeert voorzitter Barba ra Sanders van de Kunstschouw. De route van de 17e Kunstschouw van 12 tot en met 20 juni meandert dit jaar dan ook langs 43 tentoonstel- lingsplekken verspreid over de West hoek en enkele in het midden van het eiland. Een beetje groei is geen enkel pro bleem wat Sanders betreft. Dankzij de nieuwkomers is het nu immers mogelijk ook een aantrekkelijke rou te te projecteren in de lus Noordwelle/Serooskerke /Ellemeet. „Bovendien moeten wij ons blijven onderscheiden. Naast de Kunst schouw komt er in deze regio steeds meer aanbod aan culturele manifes taties. Wij willen met behoud van eigen normen en kwaliteitseisen blij ven voortbestaan. Dat vergt ook voortdurend vernieuwing in het aanbod", zegt Sanders. Het glossy Kunstschouw Magazine, dat deze week is gepresenteerd, ge tuigt niet alleen van groei, maar ook van een nog meer gedurfde mix van kunstvormen en toenemende diver siteit in het aanbod aan kunstbele ving. Opmerkelijk daarin zijn bij voorbeeld bibberende stalen torens van 6 meter hoog. De torens zijn ontworpen door beeldend kunste naar Michiel van Overbeek. De slan ke, stalen bouwsels dansen als het ware in het landschap. De torens be wegen op muziek van Marc van Vugt en Ineke van Doorn en de cho reografie daarvoor is ontworpen door de van oorsprong Zeeuwse theaterdansmaker Adriaan Luteijn. (1964, 's Heer Arendskerke). ZIERIKZEE - Wethouder Ad Verse put heeft gisteren het eerste exem plaar in ontvangst genomen van het boek Natuurlijk Schouwen-Dui- veland. Het werk staat vol met tips, kleine weetjes en fietsroutes over het eiland. Auteur is Simone Boots. „Het is geen boek voor de freaks die alles al weten, maar wel voor mensen die willen ontdek ken." Boots heeft een recreatiebe- drijf en zo is het idee ontstaan om het boek te schrijven. „Je wilt men sen die komen graag alles vertellen over leuke plekjes maar daar heb je geen tijd voor. Het boek is te koop bij de VW en boekhandel De Vries in Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70