mnk Thoolse partijen mengen zich in braderie-discussie Van vetstaartgerbils 281 ze AUTOWASSTRAAT De snelste en modernste Tentielwasstraat in Zeeland Gratis stoffÉfijen na elke wasbeun d:l Bezwaarmaker: 'Wij zijn geen Brabanders' KNAAGDIERFOKKERIJ Passie voor hamsters leidt tot gespecialiseerde Veelpleger moet een jaar de cel in Castria begint met nieuwbouw Poorthove Vijftig kilometer lampensnoer vrijdag 30 april 2010 vd Jagt Willemse BASIS: 6,50/€ 6,50 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen AUTOWASSTRAAT vd Jagt Willemse Mercuriusweg 27,4382 NL Vlissingen T0H8 419 051 OPENINGSTIJDEN maandagt/m zaterdag van 08.00 uur -18.00 uur zondag van 10.00 uur 17.00 uur POLISH: 13,50/€ 9,50 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Bodemreiniging POUSH WAX TOTAAL: il,50/€ 9,00 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Waxen Bodemreiniging WAX: 9,50/€ 8 ,00 waspas Wassen drogen Velgen reinigen Waxen door Rob Paardekam SCHERPENISSE - Het niet-christelij- ke blok in de Thoolse gemeente raad vindt dat de braderie in Scher- penisse niet mag verdwijnen door toedoen van een groep klagende dorpsbewoners. PvdA, WD, CDA en SP hebben het college om op heldering gevraagd over de gang van zaken rond de braderie van vo rige week zaterdag. Dat evenement was een stuk so berder van aard dan aanvankelijk was gepland. De muziek stond erg zacht en een optreden van een country-dansgroep uit Sint-Maar tensdijk werd helemaal geschrapt. Organisator Jan Beleter zegt daar toe besloten te hebben na diverse, soms onprettige, telefoontjes van omwonenden, die zich tegen dit onderdeel van de braderie uitspra ken. Deze mensen moeten vooral worden gezocht in de streng-chris- telijke hoek. Veel andere dorpsbewoners en ook de mensen van de dansgroep reageerden furieus op deze gang van zaken. Ze zijn vooral boos op hun dorpsgenoten die door te kla gen een groot stempel hebben ge drukt op het verloop van de brade rie. De gevolgen kunnen wel eens groot zijn, want Beleter overweegt sterk om volgend jaar geen brade rie meer te organiseren in Scherpe- nisse. Hij stuit naar eigen zeggen op te veel weerstand. Dick Boone is één van de dorpsbe- MIDDELBURC De rechtbank in Middelburg heeft donderdag een 36-jarige inwoner van Zierikzee veroordeeld tot een gevangenisstraf van één jaar. Hij moet ook 200 euro schadevergoe ding betalen. Tegen de veelpleger was drie jaar cel geëist. De man, met een lang strafblad, werd verdacht van een tiental misdrijven als diefstallen, heling van auto's en diefstal of he ling van kentekenplaten. woners die kritisch zijn over som mige onderdelen van de braderie. Het optreden van de dansgroep zorgde in 2009 volgens hem voor 'grote geluidsoverlast'. Als enige maakte Boone officieel bezwaar bij de gemeente, die de vergun ning heeft; verstrekt. Boone benadrukt dat het echter de organisator zelf was die uitein delijk heeft besloten om de dan sers uit het programma te halen. „Hij wilde de groep een plaats ge ven aan de andere kant van de Ho ge Markt, maar ik heb gezegd dat ik daar weinig mee opschoot. Ik heb hem uitgelegd dat de meeste inwoners van Scherpenisse anders in elkaar zitten dan de gemiddelde Brabander. Voor ons hoeft die mu ziek en dans niet." Boone vindt dat de organisator de streng-christelijke bewoners nu de schuld geeft om zijn eigen gezicht te redden. „Als de braderie er vol gend jaar niet komt, is het door een gebrek aan deelnemers. Ons dorp is te klein om standhouders een goede omzet te geven." De niet-christelijke partijen in de gemeenteraad willen dat het colle ge met de bezwaarmakers gaat pra ten om de problemen uit de we reld te helpen. Ze vinden dat de braderie belangrijk is voor de leef baarheid van Scherpenisse. Verder willen de fracties dat er opgetre den wordt tegen mensen die, om dwars te liggen, hun auto niet weg halen, zoals dit jaar gebeurde. POORTVLIET Castria Wonen en Marsaki zijn de ze week begonnen met de uitbrei ding van woonzorgcentrum Poor thove in Poortvliet. Aan het be staande gebouw worden zes zorg- appartementen toegevoegd. Gelijk tijdig worden twee bestaande ap partementen omgebouwd tot een onderkomen voor de huisarts. De bouw duurt nog dit hele jaar. Q Kijk voor een impressie op www.pzc.nl/tholen. Janet Nobel met een van haar langharige cavia's. „Hij lijkt een beetje op Marc-Marie Huijbregts, in de tijd dat hij zijn pruik nog op had." foto Mark Neelemans door Sheila van Doorsselaer anet Nobel geeft het grif toe; voor het fokken van knaagdie ren moet je eigenlijk een beet je gek zijn. En gek op dieren. Het fqkken van hamsters, muizen, ratten, reuzen-, dwerg-, Egypti sche- en vetstaartgerbils, degoes en cavia's, in alle soorten en kleu ren voor de internationale groot handel is in feite een uit de hand gelopen passie. 'Hobby' is een vol strekt verkeerde omschrijving. Nobel had al van van jongs af aan een zwak voor hamsters. Ze fokte ze en deed mee aan shows. „Op een gegeven moment ben ik ge stopt met showen. Het is niet leuk als volwassenen steeds winnen van kinderen en hun goudham- stertje." Nobel, die studeerde aan de presti gieuze Camebridge University, is een kei in genetica. Na omzwervin gen in het bedrijfsleven besloot ze samen met echtgenoot Kees van haar passie haar beroep te maken. In Bergambacht werd knaagdier- fokkerij Medusa (genoemd naar een album van Nobels idool, zan geres Annie Lennox) geopend. Omdat uitbreiding daar niet moge lijk was, keek het echtpaar uit naar een andere vestigingsplek. Dat werd de Watervlietseweg bij I)zen- dijke, al ging dat niet zonder slag of stoot. „Er zullen altijd mensen zijn die vinden dat je dieren niet in kooitjes moet houden. Die vin den dat wat wij doen dierenmis handeling is", zegt Nobel. Dat gaat haar erg aan het hart, want Nobel is goed voor haar dieren. De knaagdiertjes van Medusa wor den niet, zoals bij nertsen, voor hun velletje gekweekt.. Ook zijn de muizen niet bestemd als slangen- voer of voor medische proeven. De knaagdieren van Medusa gaan naar een liefdevol huis of naar hob byfokkers die op zoek zijn naar een uitzonderlijk mooi exemplaar. Of het nu muizen met krulletjes betreft (de 'frizzy'), of juist naakt- muizen, zebra-grasmuizen, blau we dombo's (een rattenras), ca via's, diverse gerbilsoorten of aller lei hamsters, (van de goudhamster tot aan de Campbelli en de Robor- ovski), de Nobels kweken ze alle maal. Inteelt is uit den boze. Op stamboomlijsten wordt precies bij gehouden welke dieren met elkaar mogen paren. Het doel is dieren met een sterk gestel te kweken, die mooi zijn en een aangenaam ka rakter hebben. Nobel: „Het zijn huisdieren, ik wil geen bijtertjes verkopen. Mijn dieren moeten lief zijn en gezond, de eigenaren moe- WEMELOINGE - Vijftig kilometer lampjessnoeren hangt er over de lichtjes route, hebben ze laatst nog bij Oranjevereniging Wemeldinge uitgerekend. Het is een wandel-/fïets-/autotocht van circa 10 kilometer, langs (bijna) alle stjgatversieringen voor Koninginnedag. Traditioneel is het er filerijden. Meer foto's op www.pzc.nl/oranjeboven foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62