261 zeeland Met een spiegeltje in de Goes herstelt fouten bij ontruimen wietkwekerij Aanhangwagen nodig? Zeeland Cursus helpt ouderen om niet te vallen Evangelist en genezer Jan Zijlstra in Goes Gerard de Witte toont leven met kleur Day of Dance in Sint-Maartensdijk De Tweern haalt 9000 euro op voor team Doelbewust van Roparun James Kennedy in Goes over rol van protestantse kerk Oud-wethouder opent scholen vrijdag 30 april 2010 aanhangwagens Uijterschootweg 22, Middelburg www.zeelandaanhangwagens.nl GOES Maatschappelijk werk in Goes houdt samen met Zorggroep Ter Weel een cursus In Balans in de Erasmusflat. In Balans leert oude ren in drie lessen wat ze zelf kun nen doen om een valongeluk te voorkomen. De leiding is in han den van een gespecialiseerde fysio therapeut. De eerste les is op vrij dag 7 mei om 14.30 uur. De kosten zijn 10 euro inclusief cursusboek. 1Huisman en Janse uit waterschap 2. Kaart kasteel Baarland duikt op 3. Goesenaar over de kop STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl GOES Jan Zijlstra, bekend van de gene zingsdiensten die hij elke eerste en tweede zondagavond in de maand houdt in Leiderdorp, komt vrijdag 7 mei naar Goes. In de Oostkerk aan de Bergweg noodt de evange list zieken en gezonden naar Jezus Christus. Zijlstra calimt al verschil lende wonderbaarlijke genezingen te hebben begeleid. De bijeen komst begint om 19.30 uur. ELLEWOUTSDIJK Het Zeeuws Panfluitensemble Mu- zica treedt op tijdens de opening van een tentoonstelling van Gerard de Witte uit Goes in 't Kerkje van Ellesdiek. Dat gebeurt morgen, za terdag 1 mei, van 14.30 uur. Gerard de Witte was tot zijn pen sioen huisschilder. Hij schildert sindsdien landschappen en portret ten. Op 15 en 29 mei eii op 12 en 26 juni is de expositie ook open. SINT-MAARTENSDIJK In partycentrum Haestïnge in Sint- Maartensdijk wordt op woensdag 5 mei een 'Day of Dance' gehouden. De dag staat in het teken van dans en muziek. Het is de bedoeling dat jongeren zich uiten in dans. Daar toe kunnen ze onder meer mee doen aan workshops. Deze zijn op gedeeld in twee leeftijscategorieën: tien tot en met twaalf jaar en der tien jaar en ouder. Het Day of Dance duurt van 14.00 tot 18.00 uur en wordt feestelijk af gesloten met een disco met dj Se- riuz. BOMCHECK Opsporingsteam kamt de koninklijke route uit door Lilian Dominicus Langzaam rukt het clubje speurders van het begin van de Wemeldingse Dorpsstraat naar het Dorpsplein. Onder het oog van de toegestroomde landelijke media kijken ze met spiegeltjes achter muurtjes, onder auto's, in de'afVal- bakken die de Koninginnedag orga nisatie er heeft neergezet en in de hoeken en gaten van de gevels van de oude huisjes. Het is de dag voor Koninginnedag en de politie Zeeland voert een bomcheck langs de route van ko ninklijke familie in Wemeldinge uit. De mannen, ze zijn ongeveer met zijn tienen, gaan meticuleus te werk. Zelfs de knoestige leilindes ont snappen niet aan inspectie: alle holtes worden met de hand uitge kamd. Ook de versieringen aan de bo men - een hoedje van papier, een gevouwen roos - worden grondig bekeken. Achter de gevels wordt niet ge zocht. „Daar is een speciaal huis zoekingsbevel voor nodig. Zo ver gaan we niet", verklaart een poli tiewoordvoerster. door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes neemt maatregelen om te voorkomen dat ze bij de rechtbank opnieuw on deruit kan gaan bij het ontruimen van hennepkwekerijen. In april 2008 liet de gemeente een hennepkwekerij in een bedrijfs pand aan de Albert Plesmanweg op de Poel I ontruimen. De recht bank oordeelde echter dat de ge meente de bestuursdwang niet cor rect had toegepast. Om de illegale kweek van hennep aan te pakken, heeft Goes een con venant gesloten met andere betrok ken instanties zoals energieleveran cier Delta en woningcorporatie RWS. De rechtbank viel erover dat dit convenant nooit is gepubli ceerd en dan ook niet als beleid- maatregel mag worden be schouwd. De boel worden ont ruimd op grond van brandgevaar. Daarnaast is burgemeester Dick van der Zaag niet gebeld, maar heeft een ambtenaar de ontrui ming gelast, terwijl hij geen man daat had van het college van B 8c W. Volgens burgemeester Van der Zaag zal Goes die vormfouten her stellen. Overigens werden van de drie verdachten er twee veroor deeld voor illegale hennepkweek. De verhuurder van het vrijuit. goes - Basisschool De Tweern in Göes heeft 9000 euro verdiend voor het team Doelbewust, dat deze zomer van Parijs naar Rotterdam loopt in de Roparun. De acht man sterke teams die in estafette naar Rotter dam lopen, hebben allemaal een doel uitgezocht dat met kanker te ma ken heeft. Doelbewust koos een gezin in Roosendaal met twee kinderen die voor kanker behandeld worden. Het principe van Roparun is dat de teams zoveel mogelijk mensen tot zoveel mogelijk actie bewegen. Bij de Tweern is dat goed gelukt. De onderbouw haalde in heel Noord- en Zuid-Beveland lege flessen op, de bovenbouw liep een sponsorloop en het schoolteam klom 24 uur op de spinningfiets. Het schakelde daarbij ook wethouders van Kapelle, Goes en Noord-Beveland in. ging GOES - Ze is al een paar weken wethouder af, maar toch mocht Sophie van 't Westeinde gisteren het schoolpand van Praktijkschool De Wissel en het Auris College Goes openen. Ze knipte een lint door, waarna er ballonnen naar beneden kwamen. Vier jaar hebben beide scholen voor speciaal voort gezet onderwijs toegewerkt naar de vijf miljoen euro vergende nieuwbouw. GOES - Boekhandel De Koperen Tuin in Goes houdt vrijdag 7 mei een avond over de veranderende rol van de protestantse kerken in Nederland. Bart van Noord van de PKN interviewt James Kennedy, de Amerikaanse schrijver die met zijn boek Stad op de Berg de posi tie van de kerk in de moderne sa menleving geanalyseerd heeft. De rol van de kerk in het publieke do mein moet volgens Kennedy an ders dan in het verzuilde verleden. De kerk is volgens hem onderdeel van de seculiere gemeenschap, maar moet ernaar streven daar ook als een baken bovenuit te stij gen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Kaarten kosten 5 euro. De straatversieringen, de leilindes, de bloembakken, de gevels van de huizen: niets wordt tijdens de bomcheck ontzien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60