aanslag op koningin officierpure intimidatie' Weer onbevoegde hulpofficieren ontdekt D'Hondt wordt Zeeuwse onderwijsautoriteit Afvalberg in Den Haag groeit Vrouwelijke militairen aangehouden Twaalf jaar en tbs voor doden agente Nederlandse bus in Duitsland uitgebrand Twintig jaar cel voor moord op echtgenote Eerste generaal die hoogleraar wordt Meisjes niet verhoord over Benno L. vrijdag 30 april 2010 nodigden in dit zwaarbewaakte ge bied, verbonden door een absurde gebeurtenis, nu precies een jaar ge leden. Marcel Dekker wil na deze onthul ling van het monument eigenlijk verlost zijn van het drama van vo rig jaar. „Ik ga nog wel een keer kij ken bij het monument. In alle rust. Van mij mag het nu afgeslo ten worden." Hofland: „Iedereen heeft recht op weer een normale Koninginnedag." AMSTERDAM - De Amsterdamse ge meentereinigers zijn afgelopen nacht begonnen met hun aange kondigde staking van 24 uur. Intus sen groeit de afvalberg in Den Haag, waar de gemeentelijke reini gingsdienst er al een van de twee stakingsdagen op heeft zitten. In beide steden wordt gestaakt tot komende middernacht na Konin ginnedag. Dan beginnen de mede werkers van de gemeente Utrecht met hun actie, die zal voortduren tot en met vrijdag 7 mei. Aanlei ding van de acties is een landelijk conflict over de nieuwe cao voor al het gemeentepersoneel in Neder land. De gemeente Amsterdam heeft extra maatregelen getroffen om de gevolgen van de 24 uurssta king te beperken. Zo worden van daag tijdens Koninginnedag oranje vuilniszakken in de hoofdstad uit gedeeld en rijden de nachtbussen na afloop van de feestdag niet in de binnenstad. bedreigd werden gestaag toe. Van 25 in 2006 tot 40 in 2008, aldus cij fers van het College van procu reurs-generaal. Het merendeel betreft relatief'min der serieuze' zaken. „Het komt voor dat een officier tijdens de zit ting wordt bedreigd door een ver dachte die zijn emoties niet onder controle kan houden", aldus Bo venkerk. Serieuze dreigementen door zware criminelen doen veel stof opwaaien. „Criminelen probe ren door geweld of te dreigen de overheid op afstand te houden", zegt criminoloog Cyrille Fijnaut van de Universiteit Tilburg. Zo werden officieren Fred Teeven - te genwoordig WD-Kamerlid - en Martin Witteveen in de jaren ne gentig bedreigd tijdens het proces tegen hasjhandelaar Johan V. Bedreiging is niet het wapen waar de onderwereld meteen naar grijpt, aldus Fijnaut. „Ze weten dat het heel contraproductief kan zijn." Want het hele justitiële appa raat hijgt ze dan in de nek. „Maar als er geen andere optie is, nemen ze de gevolgen op de koop toe." De bedreigde Amsterdamse offi cier werkt niet langer aan de zaak 'Criminelen proberen door geweld de overheid op afstand te houden' ASSEN De Koninklijke Marechaussee heeft twee vrouwelijke militairen aange houden op de Johan Willem Friso kazerne in Assen. Het tweetal (17 en 19 jaar) wordt ervan verdacht een vrouwelijke collega (20) te heb ben bedreigd. Een marechaussee woordvoerder kan in verband met het nog lopende onderzoek niets zeggen over de ernst van de bedrei ging- AMSTERDAM De rechter in Amsterdam heeft een 51-jarige man gisteren in hoger be roep veroordeeld tot twaalf jaar cel straf en tbs met dwangverpleging. Hij schoot op 9 juli 2008 in Amstel veen de 28-jarige politieagente Gabriëlle Cevat dood. De. recht bank legde de man vorig jaar de zelfde straf op. Het Openbaar Minis terie had tijdens het hoger beroep vijftien jaar cel en tbs geëist. KASSEL Een Nederlandse bus die 28 scholie ren (16 tot 18 jaar oud) vervoerde, is gisteren op de snelweg tussen het Duitse Göttingen en Kassei uit gebrand. De chauffeur merkte dat zijn voertuig in brand was gevlo gen en stopte op de vluchtstrook. Alle inzittenden konden tijdig de touringcar verlaten. Over de oor zaak van de brand is nog niets be kend. DEN BOSCH Het gerechtshof in Den Bosch heeft gisteren twintig jaar celstraf opgelegd aan een 56-jarige man uit Uden voor de moord op zijn echt genote in juni 2006. Het hof acht bewezen dat de man zijn vrouw in 2006 om het leven bracht in de ech telijke woning in Uden. Hij schoot haar door het hoofd met een lucht buks en sloeg in op haar schedel. Het stel lag in scheiding. BREDA Volgens het ministerie van Defen sie is het nog nooit eerder gebeurd: een generaal die ook hoogleraar wordt. Luchtmachtkolonel Frans Osinga wordt op 3 mei hoogleraar Militair Operationele Wetenschap pen aan de Faculteit Militaire We tenschappen van de Nederlandse Defensie Academie in Breda. Hij wordt dan ook bevorderd tot com modore. DEN BOSCH De meisjes die slachtoffer zouden zijn van ontucht door de Bossche zwemschoolhouder Benno L., hoe ven niet als getuige te worden ver hoord. Advocaat Pieter van der Kruijs heeft dat besloten nadat hij opnamen had gezien die de zwem- leraar van zichzelf en de meisjes heeft gemaakt. De raadsman van L. zei gisteren niets over wat hij van de filmpjes dacht. HAARLEM - Bij het politiekorps in de regio Kennemerland hebben twee hulpofficieren van justitie geen geldige papieren. De twee zijn buiten functie ge steld. De twee politiemensen hebben verzuimd hun certificaat te ver nieuwen om als hulpofficier te mo gen optreden. Dat moet eens in de drie jaar ge beuren na een examen. Doordat de geldigheid van hun certificaat verlopen was, waren de twee niet bevoegd om als hulpofficier te functioneren. Aanleiding voor onderzoek waren recente meldingen bij korpsen in Noord-Brabant waarbij drie onbe voegde officieren boven water kwa men. Het politiekorps heeft onder zocht of alle 114 politiemensen die dienst doen als hulpofficier, of dat de afgelopen jaren hebben gedaan, daarvoor geldige papieren hebben ofhadden. Het optreden van een onbevoegde hulpofficier van het politiekorps Brabant-Noord blijft waarschijn lijk zonder gevolgen voor de straf zaken waarin dat is gebeurd. Dat volgt uit de eerste uitspraken van het gerechtshof in Den Bosch in een zaak waarin de hulpofficier een rol speelde. Het gerechtshof in Den Bosch ver bond daar geen enkele consequen tie aan, omdat de verdachte er geen'nadeel van heeft ondervon den. van de 'tattoo killers', het Lande lijk Parket heeft nu alle touwtjes in handen. De zaak gaat gewoon door. De bedreigingen hebben de aankla ger de stuipen op het lijf gejaagd. De officier zit nu samen met haar gezin ondergedoken. „Dat heeft een enorme impart", zegt Mirjam Nijdam, een psycholoog die onder zoek deed naar de effecten van be dreigingen van politie en justitie. „Het besef dat iemand je wil om brengen, kan heel schokkend zijn. De ene persoon reageert daar wat nuchterder op dan de andere. Maar over het algemeen zijn deze mensen veerkrachtig. Ze behoren tot de top van hun beroepsgroep en kunnen wel tegen een stootje." MIDDELBURG - De voorzitter van de Taskforce Onderwijs Zeeland, Ed d'Hondt, wordt de nieuwe onder wijsautoriteit Zeeland. D'Hondt was eerst burgemeester van Nijme gen. De onderwijsautoriteit gaat het proces aansturen dat moet voorko men dat Zeeuwse onderwijsinstel lingen in (financiële) problemen raken. Van verschillende kanten was aangedrongen op een autori teit van buitenaf Door zijn voorzit terschap van de Taskforce beschikt D'Hondt inmiddels over voldoen de kennis van het Zeeuwse onder wijsveld. Hij heeft het opstellen van een bestuursovereenkomst over taken en bevoegdheden als eerste prioriteit gesteld, samen met een businessplan voor de voornaamste activiteiten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5