PZCU Festival in haven Goes pas in 2011 Fontein van zand bij Baarland Pilotenjack BEVELANDEN-THO 26 en 27 30 en 31 BEELDEN AAN WATER Stichting wil subsidie gemeente en provincie meenemen naar volgend jaar Oude centrales Doel mogelijk langer open Betere diabeteszorg op de Bevelanden Reimerswaai breidt starterslening uit almanak Vrijdag 30 april 2010 I PW I >1 Opsporingsteam gaat koninklijke route Wemeldinge na Zeeuwen kiezen mooiste boerderij van de provincie Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Stichting Beelden aan Wa ter krijgt het niet voor elkaar dit jaar een festival in en rond de stadshaven en elders in de binnen stad op te zetten. Het wordt nu eind augustus, begin september 2011. De gemeente Goes en de provin cie hebben al subsidies toegezegd. Goes draagt 20.000 euro bij, de provincie 10.000 euro. Het stich tingsbestuur vraagt beide overhe den om de subsidie mee te mogen nemen naar 2011. Het college van burgemeester en wethouders moet daar nog een besluit over ne men. Volgens stichtingsvoorzitter Jaap Littooij heeft het Goese college on langs besloten het festival te subsi diëren. De aanvraag was medio 2009 ingediend. „We zijn uiteraard heel blij met de subsidie. Dat is een erkenning dat ons festival een plek in de stad verdient. Het is ech ter te kort dag om nu een festival compleet in de steigers te zetten. Daarvoor heb je toch een jaar no dig, bijvoorbeeld voor het sponsor traject (het festival kost een ton) en gezien onze ambities om het festival te verbreden en uit te sprei den over de binnenstad." Vorig jaar besloot de stichting het festival uit te stellen met het oog op het Afrikajaar. „Het had toen geen zin, want dat zouden we in dezelfde sponsorvijver vissen." Littooij mikt nu op eind augustus begin september 2011. De basis van het meerdaagse festival blijft bestaan: het vertonen van filmbeel den, op zeilen van historische vrachtschepen. Alleen zal dit keer niet voor een specifiek thema wor den gekozen. Filmmakers krijgen meer vrijheid. Het is volgens Lit tooij de bedoeling de jeugd te be trekken bij het filmgedeelte. Ook het klassieke concert op eën ponton in de haven keert terug. Nieuw element is lichtkunst, waar voor Stichtlicht zal zorgen. Diverse plaatsen in en aan de rand van de binnenstad, zoals de vesten, wor den in het licht gezet of er is een lichtperformance. Littooij onderstreept dat alle zei len worden bijgezet om er een breed festival van te maken dat naam maakt in de provincie en, als het even kan, daarbuiten. „Het festival moet aansluiten bij de plannen voor citymarketing. We zullen dan ook overleggen met Stichting Goes Promotie en de Cul turele Raad." door Frank Balkenende BAARLAND - Over een week kan Baarland zonnebaden op het strandje aan de Westerschelde, als het weer tenminste meewerkt. Het opspuiten van het strand - op de Westerschelde voor het eerst met de 'regenboog-methode - is achter de rug. Deze methode kon worden toege past omdat de sleephopperzuiger bij Baarland dicht bij de dijk kan komen. Zo kon een zanddepot worden gevormd. Met karren is een deel van het zand naar het af gekalfde strandje gebracht. Een Bel gische baggeraar leverde het zand gratis. Dat leidde de afgelopen we ken tot fraaie beelden van zandfon- teinen voor de zeedijk bij Baar land. Het karwei trok veel bekijks. Veel jongeren waren dagelijks te vinden aan de dijk. Ze moeten wel oppassen omdat het depot uit drijf zand bestaat. Vier jaar terug werd het strandje voor het laatst opge spoten. In samenspraak met ande re overheden zoals waterschap Zeeuwse Eilanden en Rijkwater staat hebben de gemeente Borsele en camping Scheldeoord de op- spuitmethode kunnen verwezenlij ken. Het waterschap plaatst nog stuifschermen, zodat het zand niet meteen over de dijk waait. Het opspuiten van het strandje bij Baarland trekt veel bekijks. Vooral jongeren zijn er dagelijks te vinden. DOEL De oudste twee kerncentrale van energieproducent Electrabel in Doel blijven mogelijk langer in ge bruik. De twee centrales dateren van 1975. Directeur Trangez denkt dat ze zeker tien jaar langer open kunnen blijven. Hij trekt die con clusie uit de resultaten van een on derzoek door veertien internationa le experts. De Belgische regering besloot acht jaar geleden nog dat de oudste centrales in Doel in 2015 dicht moesten. GOES Zorgverleners die op de Bevelan den te maken hebben met diabetes patiënten, hebben protocollen on dertekend om beter samen te wer ken. Verzekeraar CZ en Diabetes Zorggroep de Bevelanden hebben afspraken gemaakt die ertoe moe ten leiden dat het aantal lange ter mijn complicaties bij patiënten fors wordt teruggedrongen. Door systematisch te kijken, kunnen zorgverleners complicaties eerder opsporen en behandelen. KRUININGEN Mensen die niet in Reimerswaal wonen, maar zich wel in de ge meente willen vestigen, moeten ook een beroep kunnen doen op een staterslening. Dat stellen B en W voor aan de gemeenteraad. Tot nu toe is de lening, die in het leven is geroepen om het voor starters mogelijk te maken een huis te ko pen, alleen bedoeld voor mensen binnen de gemeente. Reimerswaal verwacht dit jaar nog zeven lenin gen te verstrekken. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl Omdat het buiten al weer wat war mer werd, besloot die Zierikzeeënaar zijn winterjas te verruilen voor een zomerjack. In de kast op de slaapkamer was het hem al opgevallen. Dat leren piloten- jack met de bontkraag, dat hij vijf jaar geleden voor te veel geld in Lon den had gekocht, zag hij niet meer hangen. Een dag later aan tafel be sloot hij het eens aan zijn lieftallige echtgenote te vragen. „Weet jij soms waar mijn Engelse pilotenjack is ge bleven?" Het bleef even stil aan tafel. Tot dochterlief begon te gniffelen. „O, dat ouwe ding", zei de echtgenote. „Het is toch Koninginnedag? Dat heb ik aan de kinderen meegegeven voor de vrijmarkt." Beschaamd schoof dochterlief een briefje van vijf euro naar pa, die daarop naar buiten liep om enige on verstaanbare dingen te schreeuwen. 'fêsÊm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59