uitstekend samen zeeland 127 Braakmanweg wél rechtmatig gesloten actie van Arduin bestaan met allerlei activiteiten voor jong en oud Partners gezondheidscentrum in M* i ui:: Clinge krijgen meer bedenktijd 1 «gel üie blij ITiet Historische bevrijdingstocht op de fiets zentjes die zich nooit hebben aan gepast aan de mens. Wij hebben ons juist moeten aanpassen aan hén." Bij de Hulster bijenhouders vereniging wordt een nieuw lid uit voerig begeleid bij het onder de knie krijgen van de beginselen van de imkerij. Broos: „Een nieuw lid krijgt een theorieboek en loopt een jaar lang mee met een ervaren imker uit het gebied. Die leert hem of haar in de praktijk de fijne kneepjes, zoals de verzorging van de bijen. Na een jaar krijgt de be ginnende imker zijn eigen kast en een volk en dan is het hopen op een goede honingoogst. Momen teel werken de bijen hard aan het vullen van de honingzolder. Het zachte weer en uitbundige bloe sems zijn uitstekende omstandig heden. Dat is in honderd jaar tijd niet veranderd. Het Bijenbondvaandel (1937) in het Hulster museum, foto Mark Neelemans Ook voor fietsers is de Braakmanweg afgesloten. Zij hebben een alterna tief, een fietspad door natuurgebied Braakman-Noord, foto Mark Neelemans Arens (links) en Broos tussen de kasten in Arens' tuin. foto Mark Neelemans door Harmen van der Werf HOEK - De Braakmanweg door het natuurgebied Braakman-Noord bij Hoek is ruim een week geleden wél rechtmatig afgesloten door de provincie. Het Terneuzense CDA- raadslid Jaap Scheele is zelf tot die ontdekking gekomen. Hij toonde zich na de afsluiting nog zeer ver baasd dat de provincie 'zomaar' de Braakmanweg op slot had gedaan. Het onttrekken van wegen aan de openbaarheid zou volgens Scheele een bevoegdheid van de gemeente raad zijn. De provincie zou met an dere woorden haar boekje te bui ten zijn gegaan. Na afsluiting van de Braakmanweg stelde Scheele hierover vragen aan het Terneuzense college van B en W. De provincie liet daarop direct weten dat het wel degelijk haar be voegdheid is. „Ik heb het nog eens nagekeken in de Verkeerswet", kwam Scheele afgelopen week op de kwestie terug, „en het klopt. De provincie is óók bevoegd gezag voor provinciale en waterschaps wegen." Hij erkende ruiterlijk zich vergist te hebben, wat niet ieder een zou doen. „Ik heb een te grote broek aangetrokken." De provincie mag in haar recht staan, voor Scheele is dat geen re den zijn kritiek te laten varen. „Er ontstaan in de spits veel meer op stoppingen aan de westkant van Terneuzen. Waarom is niet ge wacht tot de N61 eind 2013, begin 2014 vernieuwd is, zoals de ge meenteraad eind 2009 nog heeft uitgesptoken." Volgens provincie bestuurder Kees van Beveren was dat geen optie. In 2001 is al afge sproken de weg af te sluiten na aanleg van natuurgebied Braak man-Noord. Ook de verkeersveilig heid speelt een rol, aldus Van Beve ren. Op de Braakmanweg (een kor tere route naar Dow) werd stevig doorgereden. Tot ergernis van enkele inwoners van Biervliet is de weg ook afgeslo ten voor fietsers. Achter de laatste boerderij vanaf de N61 is de Braak manweg 'potdicht', maar er is wel een alternatief voor fietsers. Door het natuurgebied slingert een on verhard fietspad richting Dow. „Ik word zo moe van al die onwaarhe den", reageert provincieambtenaar John Beijersbergen. Het is volgens hem de hoogste tijd dat de inrich ting van natuurgebied Braakman- Noord afgerond wordt. „Dat heeft lang genoeg op zich laten wach ten." De provincie wil binnenkort het verwijderen van het afgesloten weggedeelte aanbesteden. Beijers bergen verwacht dat het werk kort voor of na de zomer wordt uitge voerd. Staatsbosbeheer kan dan ook aan de slag met de aankleding van het gebied, met picknicktafels, een grote parkeerplaats, een speel- bos en een uitkijkpunt. vrijdag 30 april 2010 Z niirLW.ijmgig^jrMWBBi ifc J K MHH Jz k Li l IÜ ii^ aBaaatMa»gg8aBaEi9Ci aLüitaia gBoccaafi geven via: nbvhulsteo@online.nl. door Harold de Puysseleijr CLINGE - Zorgaanbieders die zich willen vestigen in het nieuw te bouwen gezondheidscentrum aan het Vermeerplein in Clinge heb ben van woningcorporatie Woon- goed Zeeuws-Vlaanderen langer respijt gekregen om zich definitief te binden aan het project. Directeur Kees Reinhoudt van Woongoed maakte dat afgelopen donderdagavond bekend op de openbare jaarvergadering van de dorpsraad. De drukbezochte bij eenkomst vond plaats in gemeen schapscentrum Malpertuus. Het gezondheidscentrum en zes tien zorghuurwoningen zijn voor zien op de plaats van de oude huurwoningen die Woongoed daar nu heeft staan. Nog slechts een handvol van die woningen is bewoond, de rest staat al jaren leeg. De zittende huurders zijn op de hoogte van de plannen en to nen begrip voor die ontwikkeling. Woongoed sloot vorig jaar een in tentieovereenkomst met huisarts loris Roks, centrum voor fysio, fy- siofit en weiness Malnova Banejo, praktijk voor psychologie De Kreek, thuiszorg Zeeuws-Vlaande ren en apotheker Christel Duerin- ckx. Een aantal partijen heeft meer tijd nodig om de financie ring rond te krijgen. Half mei vin den vervolggesprekken plaats. Zodra er overeenstemming is, dient Woongoed de bouwaan- vraag in. De bouw kan dan op zijn vroegst eind 2011 gereed zijn. door Harold de Puysseleijr CLINGE - De Raad van Bestuur van zorgstichting voor mensen met een verstandelijke beperking Tra gel is op zijn zachtst gezegd niet blij dat collega-instelling Arduin cliënten wil gaan huisvesten op het terrein van instituut De Sterre in Clinge. Bestuurder Jan Stelwa gen van Tragel zei dat donderdaga vond op de jaarvergadering van de dorpsraad Clinge. Tragel besloot een aantal jaren in het kader van de omgekeerde integratie van het Sterreterrein een gewone woon wijk te maken. „Het geeft geen pas dat Arduin nu een woning op dat terrein heeft gekocht om er cliën ten onder te brengen. Wij zijn daar weinig gelukkig mee, maar na overleg hierover met de gemeente is gebleken dat we er niets tegen kunnen doen." Arduin is net als Tragel een zorgstichting voor men sen met een verstandelijke beper king, maar is voornamelijk actief in Midden-Zeeland. Voorzitter Patty van Belle van de Raad van Bestuur van Arduin zegt dat Arduin niet actief de concur rentie met Tragel opzoekt. „Wij ko men niet actief in actie maar vol gen slechts de wensen van de cliënt", zegt zij. De woning is be stemd voor twee cliënten. Bij beschikking van de Kantonrechter te Middelburg d.d. 22 april 2010 is Dhr. J.M. de la Mar; geboren 26-09- 1956, wonende te 4335 KR Middelburg, Maasstraat 31, onder curatele gesteld met benoeming van mr. B. Kwakkenbos, kantoorhouden- de te 4481 AW Kloetinge, Koningin Julianastraat 2 .tot curator. AXEL - Woensdag houdt het her denkingscomité 4 en 5 mei Axel een historische fietstocht voor het hele gezin. De tocht begint om 13.00 uur bij het oude stadhuis aan de Markt en leidt onder meer naar het Gdynia-museum. Bij slecht weer is er een alternatief program ma. Na afloop zijn er poffertjes. De koningin (met witte stip) tussen haar hofstaat, foto fam. van Vlierberghe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51