Zeeland PZC Haaientanden verdwijnen van strand Blikseminslag St.-Jansteen ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 g 2S 28 en 29 ALARM Recreatiebranche bang voor verdwijnen van toeristische attractie Buxtons bijten het spits af tijdens de Vestrockrally in Hulst Eindpunt lijnbus 89 voortaan in Clinge Presentatie van ROC op wereldexpositie Vrijdag 30 april 2010 Bijenhouders Hulst vieren honderdjarig bestaan vereniging Maldegem poetst stoomtreinen op voor twee dagen festival Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Martijn de Koning CADZAND-BAD - De recreatie branche maakt zich zorgen over het verdwijnen van haaientanden op het West-Zeeuws-Vlaamse strand. Door zandopspuitingen die Rijkswaterstaat momenteel op verschillende plekken uitvoert, dreigt een toeristische attractie, het zoeken naar de fossielen, te ver dwijnen. Rijkswaterstaat spuit nog voor de zomer stukken strand bij Cad- zand, Nieuwvliet en Breskens op. Dat gebeurde in het verleden wel vaker. Toen werd gebruik gemaakt van zand van de Sluische Homp els, een deel van de Westerschel- de. De bodem daar is rijk voorzien van haaientanden. Voor de huidi ge suppleties laat Rijkswaterstaat zand halen in de Noordzee, dertig kilometer van de kust. En daar ko men de fossielen niet voor. „Ie kan niet steeds op dezelfde plek zand halen", legt woordvoerder Jan van Gorp van Rijkswaterstaat uit. „De Sluische Hompels is dicht bij de kust. Als het daar te diep wordt, loopt het zand dat we op de kust aanbrengen, zo weer dat gat in." Nynke van der Ploeg, directeur van de VW Zeeuws-Vlaanderen, vindt het 'hartstikke spijtig dat zo'n belangrijke attractie dreigt te verdwijnen'. „Ik denk dat veel mensen onderschatten welk be lang de haaientanden hebben voor de economie in de streek. Wij ge bruiken ze in brochures en tijdens presentaties over deze streek vaak als een symbool. In Duitse kran ten hebben we laatst nog een pagi nagrote advertentie geplaatst, waar in de haaientand een belangrijke rol speelde. Die campagne was erg succesvol." De WV blijft achter de schermen pleiten voor behoud of terugkeer van de haaientanden. Ook strandpaviljoenhouders vin den de ontwikkeling jammer. „We doen al jaren inspanningen om de ze situatie te voorkomen", zegt Marcel van Eijk van strandpavil joen De Zeemeeuw bij Cad- zand-Bad. „Maar dat heeft dus niet geholpen." Ook hij spreekt van onderschatting van het belang van de fossielen. „Gelukkig zijn er bij 't Zwin nog wel tanden te vin den. Daar wordt geen zand opge spoten." Een oplossing zou zijn om bij vol gende zandsuppleties, die Rijkswa terstaat regelmatig uitvoert, weer zand uit de Westerschelde te ha len. Volgens Van Gorp zou dat kunnen. „De plekken worden steeds opnieuw bepaald." HULST - Meer dan zestig bands meldden zich bij de organisatie voor een podiumplaats op het eerste Vestrockfestival. Dat wordt zater dag 5 juni gehouden op het eiland aan de bui tenvest in Hulst. Uiteindelijk selecteerde de organisatie van het festival zes acts. Die moch ten elkaar gisteravond tijdens de Vestrock Ral ly bestrijden voor die begeerde plaats in het programma van Vestrock. The Buxtons uit Temse beten gisteravond op het podium aan het Cornelis de Vosplein met hun catchy po- werpop het spits af voor de wedstrijd. De uitslag van de Vestrock Rally was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet be kend. foto Mark Neelemans HULST De gemeente Hulst en de provincie hebben besloten buslijn 89 uit te breiden. Tot nu toe reed deze bus de route van Walsoorden naar het busstation aan de Zandstraat in Hulst. Per 1 mei rijdt ze door tot Clinge. Deze route wordt alleen in het weekend gereden door bus 89. Van maandag tot en met vrijdag rijdt op deze route van Ossenisse via Hulst naar Clinge de buurtbus lijn 489. Het gaat voorlopig om een proef van twee jaar. SHANGHAI Op de openingsdag van de wereld tentoonstelling in Shanghai komen de dinsdag houdt het ROC Wester schelde twee presentaties over eers- stelijns gezondheidszorg (oftewel huisartsenzorg). Het ROC en Zorg- saam draaien samen een project in Shanghai om een huisartsenpost op te zetten. In China is dat een on bekend verschijnsel. Ook burge meester Jan Lonïnk en wethouder Cees Liefting zijn mee naar de we reldtentoonstelling. door Harold de Puysseleijr SINT JANSTEEN - De brandweer van de gemeente Hulst is gisteravond uitgerukt na een blikseminslag in' een woning aan De Verrekijker in Sint lansteen. Daarbij zijn geen gewonden geval len. Hoe groot de schade aan de getrof fen woning is, kon de woordvoer ster van de Veiligheidsregio Zee land gisteravond nog niet meede len. Na een geweldige lichtflits, direct gevolgd door een enorme klap, brak brand uit in de kap van het huis, de helft van een twee-on- der-een-kap woning. De Hulster brandweer ging direct na de melding met twee blusau- to's en een hoogwerker ter plaatse. Ongeveer een uur na de brandmel ding kon de officier van dienst het sein 'brand meester' afgeven. Vol gens de woordvoerster van de Vei ligheidsregio Zeeland zijn de bewo ners van allebei de woningen on- middelijk na de melding van de blikseminslag door de hulpdien sten telefonisch al gesommeerd de woningen te verlaten. Hoeveel mensen zich in de twee huizen bevonden op dat moment, was bij de woordvoerster niet be kend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49