gratis Ltstsicinii 13 Niet op schoolreis door examenstunt Onbekommerd Extra treinen, maar niet gratis Openingstijden commentaar MIDDELBURG - De Nederlandse Spoorwegen zetten vandaag in Zeeland extra treinen in tussen Goes en Middelburg en tussen Vlissingen en Middelburg. Reizen met de trein is vandaag in tegenstelling tot eerdere berichten overigens niet gratis. Dat geldt wel voor het overige openbaar vervoer. Alle informatie over extra treinen is te vinden op www.ns.nl. Kaylee Louwerse (8, links) en Amber Bezuijen (11) uit Wemeldinge mogen bloemen geven aan de prinsessen Maxima en Aimée. Ze zijn best zenuwach tig. „Ik kon er gisteren niet goed van slapen", bekent Kaylee. Ze mogen allebei een vraag stellen aan de prinsessen. Amber weet nog niet wat ze Aimée gaat vragen. Kaylee heeft wél bedacht wat ze tegen Maxima gaat zeggen. „Ik wil graag weten hoe het met de drie prinsesjes gaat." foto Willem Mieras De kantoren van de PZC zijn van daag gesloten. U kunt onze lezers service vandaag tot 12.00 uur berei ken via 088 - 013 99 20. De redactie is de hele dag telefonisch bereik baar. vrijdag 30 april 2010 Zeeland vormt van daag het decor voor de viering van Konin ginnedag. Het belooft een onbekommerd feest te wor den. Slechts de grote zandzak ken bij de toegangswegen ver wijzen stil naar de waanzinni- gê dodenrit die vorig jaar wreed het feest in Apeldoorn beëindigde. Zo'n 60.000 mensen komen naar Wemeldinge en Middel burg om het feest mee te vie ren met de koninklijke familie. Wie er niet bij is zal via de me dia nadrukkelijk op de viering worden geattendeerd. De gemeenten Kapelle en Mid delburg en de Oranjeverenigin gen hebben zich grondig voor bereid. Daarbij enthousiast bij gestaan door duizenden vrijwil ligers. De aanvankelijke erger nis over de kosten - rond een miljoen euro - lijkt weggeëbd. Kennelijk beseft vrijwel ieder een dat Zeeland zich met een geslaagd evenement op een gunstig tijdstip - even voor het vakantieseizoen - landelijk in de kijker speelt. Bovendien biedt deze editie de gelegen heid om de rouwrand rond het volksfeest weg te poetsen. Voor de foto zette de twaalfjarige Kim van der Linde uit Middelburg even het Zeeuwskapje op, maar vandaag loopt ze in Walcherse dracht - met de meisjesmuts op - rond bij de Abdij. Leden van Het Walchers Kostuum figure ren daar op een boerenmarkt. „Misschien zegt de koningin wel iets tegen mij. Dan antwoord ik: 'Goedemorgen, Majesteit'." foto Mechteld Jansen Volgens het protocol wordt Beatrix bij bezoeken aan de provincie verwel komd door de commissaris van de koningin. Karla Peijs, dus. En daar vlakbij is altijd Louis van Vlaanderen te vinden, de chef van het kabinet van de com missaris van de koningin. „Ik loop altijd ergens achterin het gezelschap mee om zo nodig bij te sturen. Dat is zelden nodig, want wij stoppen altijd veel tijd in de voorbereiding. Vorig jaar herfst is dat begonnen, met een telefoon tje aan de burgemeesters dat de koningin zou komen." foto Willem Mieras Annechien Petiet van visagieschool Mieke Petiet in Middelburg oefent don derdag op leerlinge Daphne Schrijver uit Wemeldinge voor de modeshow die vandaag op het Abdijplein wordt gehouden. „Waar nu de kap zit, komt een Beatrix-kapsel en in de nek een haarstuk op ijzerdraad dat in een kant motief bespoten wordt. Het is een ode aan Beatrix." foto Mechteld Jansen Linedancegroep The East River Line Dancers heeft meer dan dertig dansen ingestudeerd. Als de koninklijke familie vandaag langskomt, danst de groep 'Rolling in my sweet baby's arms'. „Het is een vrolijk nummer met veel draaien en klappen", zegt Ida Wisse. Ze danst vandaag op de voorste rij. Haar man Jan zorgt voor de muziek. Een spannende dag, vindt Ida: „We heb ben de koninklijke familie nog nooit ontmoet. Als de prinsen hier staan, trek ik ze aan de mouw en leer ik ze een dansje." foto Willem Mieras bruiken. In dat geval kunnen ze compensatie aanvragen bij de pro vincie. Dat geldt overigens alleen voor mensen die regelmatig met de bus reizen. De gratis kaart van de provincie schrijft automatisch geld af van de rekening van de kaarthouder. Hij hoeft dus niet te worden opgela den. De kaart kan inmiddels in al le grote bussen in Zeeland worden gebruikt. Het is ook al mogelijk om ermee met de trein te reizen. Foto's, video's, artikelen: we volgen Koninginnedag op de voet. Lees mee: www.pzc.nl/koninginnedag Ook als blog: www.pzc.nl/oranjeboven door Cornelleke Blok MIDDELBURG - Zeven leerlingen van de vmbo-examenklas van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren in Middelburg misten gisteren hun afsluitende schoolreis naar de Efteling. Ze mochten niet mee vanwege een examenstunt, dinsdagnacht. „We hadden een stuk of vijftig wc-rollen op het schoolplein ge gooid",vertelt Colin Crucq (15) uit Zoutelande. „We maakten tekenin gen met stoepkrijt op het school plein, en we hadden ook een stuk of duizend voetbalplaatjes op deu ren en ramen geplakt. Het leek ons wel lachen." De schoolleiding van de CSW was niet geamuseerd. Ze kon door be veiligingscamera's zeven leerlin gen achterhalen. „We hebben van tevoren regels opgesteld, en daar hebben de scholieren zich aan te houden", zegt afdelingsleider Krijn van Winkelhof. „De leerlin gen mochten het schoolgebouw niet beschadigen of vernielen. Ze waren op de hoogte van de sanc ties." Colin vindt de straf van zijn school 'nogal flauw', zeker omdat volgens hem zeker vijftig leerlin gen meededen aan de stunt. „Wij waren toevallig op de camera's te zien." Colin probeerde gisteroch tend toch nog mee te gaan naar de Efteling. Tevergeefs. „Ik was stie kem meegegaan met de bus, maar toen de leraren daar bij aankomst achter kwamen, moest ik alsnog te rug met de trein."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3