grote liefde w sport 137 Jasper Stuyven absolute trekpleister bij Internationale Junioren Driedaagse Turnsters gaan in landenfinale voor meer Gek van blauw-wit Scherpenisse zesde op EK met juniorenteam vrijdag 30 april 2010 'Er stroomt er blauw-wit bloed door mijn aderen. Ik heb een goe de band met de mensen binnen de vereniging. Ja, ik heb mijn hart aan Rillandia verpand' door Michiel Bouwman rilland - Rillandia draait dit sei zoen redelijk onopvallend mee in de derde klasse B. Na 21 wedstrij den zijn de resultaten netjes ver deeld: zeven keer winst, zeven keer gelijk en even zo vaak werd er verloren. Routinier Bud Aschman (41) heeft al veel meegemaakt in zijn loopbaan, maar stond soms ook even met open mond. „Ik heb zo verbouwereerd op het veld gestaan als er dingen fout gin gen. Echt, wat voor fouten er ge maakt werden, dat doen ze in de D'tjes niet meer verkeerd. Onze trainer (Eddy Kiesenberg) doet er alles aan. Hij benadert de groep goed en reikt handvatten aan om spelers te verbeteren. Sommige jongens doen dat ook, maar zitten snel in de put. En met acht tegen elf kun je niet zoveel. Natuurlijk probeer ik te praten en te coachen, maar het is me niet vaak gelukt. We hebben een wisselvallig sei zoen gespeeld. Soms is het de eer ste helft echt goed, dan weer hele maal niks. Dat valt samen met het ontbreken van voetbalvernuft." Aschman weet waarover hij praat. „Tien jaar geleden behoorde ik al tot de ouderen. Sommige spelers noemen me opa voor de wed strijd. Maar dan zeg ik na de af loop tegen ze: 'waar was je nou?' Qua fitheid kan ik gewoon nog goed mee. Resultaten zeggen mij niet veel. Ik heb vooral zin om te voetballen. Het is een sport en ik beleef er plezier aan om met mijn vrienden te voetballen." Het zijn mooie woorden van de aanvaller die in Hansweert zijn eer ste schreden op het voetbalveld zette. „Ik ben bij Hansweertse Boys begonnen, waarna Wim Ovaa namens Arnemuiden belde. Dat speelde destijds in de tweede klasse. Op voetballend vlak heb ik daar de mooiste jaren gehad, ter wijl we eigenlijk ieder jaar tegen degradatie speelden. Ik werd daar omarmd, maar dat viel samen met wat ik liet zien op het veld. De mooiste waardering kwam jaren la ter. Ik was op een zaterdagavond aan het werk bij een Goes' café toen de bus van Arnemuiden langskwam. Ze kwamen terug van een uitwedstrijd. De supporters herkenden me. Ik was er al tien jaar weg, maar ze scandeerden spontaan mijn naam." Na drie jaar Erremuu belandde Aschman bij Rillandia, dat later zijn grote liefde zou worden. In april 2000 volgde zijn afscheid, mét titel. „Ik werd vader, en ik had mijn vrouw beloofd: ais we kinde ren krijgen, stop ik. Dit was nog lastig, want het viel samen met het moment dat we kampioen werden. Om te vertellen dat ik ging stoppen was zuur. Maar ik had me voorgenomen om ooit weer te gaan voetballen bij Rillan dia." Aschmans terugkeer naar Hans- weert leverde weinig goeds op. „Daar is het verpest voor me. Er was geen respect en geen interes se. Daar kon ik niet goed mee over weg, sloeg de bliksem in mijn kop. Toen op een training weer eens de vlam in de pan sloeg, was het over. Ik heb er nog geen seconde spijt van gehad om weg te gaan." Aschman verruilde de voetbal voor de zaalschoenen en speelde jaren voor SSV'65. Tot deze zomer, toen Rillandia op de stoep stond. Gevoelensmens Aschman hapte toe, stond dit seizoen afwisselend in de spits en als laatste man. „Er stroomt er blauw-wit bloed door mijn aderen. Ik heb een goede band met de mensen binnen de vereniging. Ja, ik heb mijn hart aan Rillandia verpand." Jasper Stuyven, de Belgische wereldkampioen bij de junioren, heeft de lachers op zijn hand tijdens de officiële pre sentatie van de Juniorendriedaagse. foto Mark Neelemans door Peter van Kouteren axel - Met de regerend wereld kampioen als absolute trekpleister wordt vrijdag 21 mei het startschot gegeven voor de Internationale Ju nioren Driedaagse. De grensover schrijdende etappekoers voor ta lentvolle wielrenners kent een groot deelnemersveld met onder meer zeven nationale selecties. Groot-Brittannië, Kazachstan, Po len, Turkije, Bulgarije, Duitsland en Zwitserland hebben toegezegd met de beste junioren naar Axel te komen. Volgens Honoré Pieters, voorzitter en secretaris van het be stuur van de koers, is de kans groot dat ook de nationale selectie van de Verenigde Staten nog aan het deelnemersveld wordt toege voegd. „We zijn zeer tevreden over de kwaliteit", vertelde hij gis teravond in Axel. „Natuurlijk kent iedereen ons omdat we een Coupe du Monde-wedstrijd zijn geweest. Maar het niveau van onze wed strijd is internationaal gezien nog steeds ontzettend hoog. Het feit dat de wereldkampioen start, be wijst dat onze koers leeft bij ploe gen in binnen-en buitenland." Jasper Stuyven werd vorig jaar in zijn eerste seizoen als junior we reldkampioen. De achttienjarige Belg van Avia Cycling Team (de opleidingsploeg van Quick Step) eindigde vorig jaar als derde in het eindklassement. Stuyven, die on langs Parijs-Roubaix won, verloor vooral terrein in de tijdrit. In een race over 7800 meter verspeelde de jonge Vlaming meer dan veer tig seconden. „Ik was wel tevre den", vertelde hij. „Maar het was een zware koers. De eerste twee dagen kasseien, veel wind en 's za terdagsavonds regen. De laatste etappe start vroeg in de namiddag, waardoor er weinig tijd was om te recupereren Ik ga nu zeker voor de overwinning in het eindklasse ment." De driedaagse begint vrijdag aan het eind van de middag met een rit in lijn van Philippine naar Axel over 109 kilometer. Zaterdagoch tend volgt een tijdrit met start aan het motorcrossterrein en aan komst aan de Westsingel in Axel. 's Middags vertrekt het peloton in Hulst voor een rit over 104 kilome ter, die in Axel eindigt. De vierde en laatste etappe in de Vlaamse Ar dennen, met start en finish in het Belgische Strijpen, telt eveneens 104 kilometer. Honoré Pieters: „Vaak wordt vaak gezegd dat de laatste rit scherprechter is. Maar in de praktijk blijven de besten toch dikwijls bij elkaar. Het weer zou wel eens beslissend kunnen zijn. Als er op de eerste dag heel veel wind staat, wordt het voor een aantal renners heel lastig." Naast de eindzege zijn een groene trui (puntenklassement), een rode trui (knelspurtenklassment), een witte trui (beste jongere), een grij ze trui (kasseien), een bolletjestrui (bergklassement) en een blauwe trui (een combinatie van alge meen, knelspurten en puntenklas sement) te verdienen. Birmingham - Céline van Gerner zette gisteren de toon op het Euro pees kampioenschap in Birming ham. De pas vijftienjarige turnster uit Emmeloord opende op balk met een ijzersterke oefening (13,950), die later zelfs goed bleek voor een plaats in de toestelfinale. In de daaropvolgende rondgang langs brug, vloer en sprong slaagde Nederland er in zich als zevende te kwalificeren voor de landenfinale. Van Gerner, eerder dit jaar de beste meerkampster bij de EK-kwalifica- tiewedstrijd in Amsterdam, leek op balk in niets op een debutante. „Ik geef het je te doen. Op je eerste EK en dan ook nog als eerste in actie komen", zei haar coach, Gerben Wiersma van Heerenveen. „Toch komt het voor mij niet onver wacht. Ze heeft al vaker deze cijfers gehaald. Maar met de strenge jure ring hier weet je het nooit." Nederland zette op balk de basis voor de kwalificatie. Van Gerner, Sanne Wevers (13,650) en Mayra Kroonen (13,450) kwamen tot een totaal van 41,050 en hoefden daar mee alleen de Roemeense en Russi sche turnsters voor zich te dulden. Wevers, de specialiste toch, miste een half punt aan combinaties en daarmee ook een finaleplaats. Van Gerner plaatste zich als zevende voor de eindstrijd van komend weekeinde. Op vloer liet Van Gerner het liggen met een val in haar tweede sprong- serie. Dat kostte haar zeker een punt. En ook op brug lieten Kroo nen en Van Gerner punten liggen. Op dat laatste afsluitende onder deel ging het erom of Nederland zich bij de beste acht landen zou voegen. Wiersma: „Met de meiden hadden we afgesproken dat zij zich absoluut niet met cijfers en posities Céline van Gerner was gisteren ijzersterk op balk. De debutante verzekerde zich met 13,950 punten van de toestelfinale. foto Robin Utrecht zouden bezighouden. Ik wist dat we rond plek acht lagen." Het werd uiteindelijk zelfs de ze vende positie met een totaalscore van 158,675. Volgens Wiersma zit er zaterdag misschien nog meer in. „We leggen ons niet neer bij die zevende plek. De ambitie is elke keer het maximale uit onze spor ters te halen. We hebben vandaag hier en daar wat laten liggen en kunnen nog een plaatsje opschui ven. Dit was nog geen stabiel optre den." birmingham - Turnster Melissa Scherpenisse is woensdagavond met het Nederlands juniorenteam als zesde geëindigd op het Euro pees kampioenschap in Birming ham. De veertienjarige inwoonster van Sint-Annaland kan terugkijken op een mooi debuut op een groot in ternationaal podium. In het indivi duele klassement werd ze 44e. Het vijftal van Nederland kwam uit op een totaalscore van 155,650 punten. Scherpenisse droeg daar 48,850 punten aan bij. Op het on derdeel sprong werd ze met en ju rywaardering van 13,025 zestiende en was ze de beste Nederlandse. Op brug (11,675), balk (11,60) en vloer (12,550) eindigde de Zeeuw se in de brede middenmoot. Aan het junioren-EK deden 24 lan den mee. Rusland greep de titel. Roemenië en Italië werden twee de en derde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39