34lspoi 'Als de selectie kwam, z; Drie op een rij voor Marianne Vos Advocaat: 'zeker bondscoach Rusland' Helmond Sport schakelt Den Bosch uit Gerco Schroder aan kop op NK springen Eind mei uitsluitsel over EK kortebaan Bobsleester Veenstra beëindigt carrière FC Twente staat op de drempel van het eerste kam pioenschap uit de clubhistorie. Oud-speler Kick van der Vall blikt terug op de vorige bloeiperiode. vrijdag 30 april 2010 S5g} EINDHOVEN Dick Advocaat wordt zeker de nieu we bondscoach van Rusland. Dat zei de trainer van AZ gisteravond in een uitzending van PSV TV. Vol gens de Hagenaar is het niet meer de vraag of hij Guus Hiddink op volgt, maar wanneer het nieuws of ficieel wordt gepresenteerd. „Als je het aanbod krijgt om bondscoach van het grootste land van de wereld te worden, hoef je daar niet over na te denken", aldus de man die eerder deze maand zijn contract als bonds coach van België inleverde. DEN BOSCH Helmond Sport heeft zich gistera vond verrassend geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs voor promotie naar de eredivisie. Het elftal van trainer Jurgen Streppel won de uitwedstrijd tegen FC Den Bosch met 2-1. Het eerste duel tussen de twee clubs was drie dagen eerder in Helmond juist in 2-1 voor Den Bosch geëindigd, waardoor giste ren een verlenging nodig was. Daarin werd niet gescoord. Hel mond Sport nam vervolgens de strafschoppen beter. MIERLO Gerco Schröder heeft zich op de eerste dag van het Nederlands kam pioenschap voor springruiters in Mierlo bovenaan de ranglijst van liefst 52 combinaties genesteld. De routinier uit Tubbergen won giste ren het jachtspringen. Hij stuurde de schimmel Eurocommerce New Orleans na 65,77 seconden foutloos door de finishlijn. Schroder, die in 2006 de nationale titel veroverde, bleef Eric van der Vleuten (VDL Groep Kaïd) en Har- rie Smolders (Exquis Powerfee) voor. NIEUWEGEIN Eind mei komt er definitief uitsluit sel over de organisatie van het Eu ropees kampioenschap kortebaan in november in Eindhoven. Dat meldde de KNZB gisteren. De zwembond verklaarde zich eind 2009 bereid de kampioen schappen te organiseren, maar de Europese federatie (LEN) gaf steeds geen duidelijkheid. Het toernooi in Nederland leek daarmee niet door te gaan, maar nu wordt het eind volgende maand toch nog bespro ken bij het congres van de LEN in Cyprus. AMSTERDAM Tine Veenstra zet een punt achter haar loopbaan als bobsleester. De bijna 27-jarige remster zegt zich niet meer te kunnen motiveren om nog eens vier jaar verder te gaan tot de Olympische Spelen van Sotsji (2014). Veenstra kwalificeerde zich met Esmé Kamphuis voor de Spelen van Vancouver, waar de combina tie in februari de achtste plaats be haalde. KICK VAN DER VALL Kick van der Vall heeft de meeste Europese wed strijden gespeeld voor FC Twente. Hij deelt die eer met verdediger Cees van lerssel. Beiden hebben 47 duels in de Europa Cup gespeeld. door Rudy Boogert enschede - Een mixje van Wout Brama en Kenneth Perez. Ja, dat komt wel in de buurt, vindt Kick van der Vall. Het clubicoon van FC Twente combineerde in zijn actie ve jaren de verdedigende dienst baarheid van Brama met de piente re aanvalsdrang van Perez. De Rot terdammer was een brandingrots in de vorige serieuze Enschedese aanval op de nationale elite. In de jaren zeventig zorgden Feye- noord en Ajax door hun internatio nale successen voor de coming out van het Nederlands voetbal. In hun schaduw bouwde FC Twente een cv op waaraan het huidige team nog een puntje kan zuigen. Jaar in jaar uit eindigden de Tuk kers minimaal in de top vijf, ze speelden drie bekerfinales en in de Europa Cup was geen tegenstan der veilig. „Juventus", noemt Kick van der Vall meteen als hét hoogtepunt. 1975, Uefa Cup, halve finale. „ZofF, Bettega, Scirea, Capello, Altafini, Causio. Allemaal internationals. En wij versloegen ze uit én thuis." Twente bereikte in die tijd liefst drie Europese finales. Alleen in 1975 haalde het de finale. Borussia Mönchengladbach voorkwam een feest. „Wij hadden toen niet het grote geld zoals Ajax en Feyenoord", her innert Van der Vall zich. „Maar wij waren een hecht team. Ik kon zelf naar Las Palmas en ik heb gesprek ken gehad met Ajax, maar je ging gewoon niet. Clubtrouw hè. Dat zie je tegenwoordig niet meer zo. Als een speler of trainer ergens an ders een ton meer krijgt, is hij weg." Van der Vall speelde tussen 1967 en 1979 elf seizoenen voor FC TWente; alleen in het seizoen 1968/1969 ging hij even vreemd bij DWS. Tot zijn 21e was Feyenoord zijn club. Hij schoot de hoogste Feyenoord-jeugd mét drie treffers zelfs naar de landstitel tegen de leeftijdgenoten van Ajax. In zijn vier seizoenen Feyenoord 1 bleek een basisplaats een brug te ver. In 1967 stapte Van der Vall over T\vente. „Ik werd voor de brutali teit in het elftal gehaald." Het was een ruil. Feyenoord kreeg Paja Sa- Kick van der Vall (rechts) in actie voor FC Twente in het Europa Cupduel met het Noorse Brann Bergen. mardzic, Twente kreeg Van der Vall plüs een half miljoen gulden. Achteraf gezien bizar, want de Joe goslaaf bakte er niet veel van in De Kuip, terwijl Van der Vall in Diek- man een prominente plaats in de clubhistorie zou claimen. Het Nederlands elftal zou hij nooit halen. Vrijwel al zijn ploeggenoten - van Piet Schrijvers tot Cees van lerssel, van Eddie Achterberg tot Jo- han Zuidema en van Theo Pahl- platz tot Epy Drost - mochten zich in het oranje hijsen. Van der Vall niet. „Eigenlijk belachelijk", vindt hij zelf „Wij hadden toen met Ar nold Mühren, Frans Thijssen en ik misschien wel het beste midden veld van Nederland." „Ik was de meest verdedigende middenvelder, maar kwam ook best vaak voor het doel hoor. In 1974 maakte ik bijvoorbeeld twaalf goals in één seizoen. Ik was niet het type van 34 slidings per wed strijd; ik probeerde alles voetbal lend op te lossen. In Europa wer den we bewierookt en gewaar deerd. Maar ja, als de selectie kwam, zat ik er nooit bij. Het zij zo." Successen heeft Van der Vall in overvloed beleefd in zijn Twen- te-tijd. Maar een landstitel zoals de huidige generatie nu voor het grij pen heeft, is hem nooit gegund. In 1974 kwam het er bijna van, maar op de voorlaatste speeldag gooide Feyenoord - ondanks een goal van stramberk - Marianne Vos heeft voor het derde jaar op rij de ope- ningsetappe van de Tsjechisch- Poolse rittenkoers Gracia Orlova op haar naam geschreven. De wiel- renster van Team Nederland Bloeit bleef in de slotfase van de etappe de Britse Nicole Cooke (tweede) en haar eigen ploeggeno te Annemiek van Vleuten (derde) voor in finishplaats Stramberk (Tsjechië). Ploegleider Jeroen Blijlevens sprak na afloop van een perfect scenario. „We wisten dat de wedstrijd be slist zou worden op die lastige laat ste strook bergop en hebben daar om het tempo strak gehouden tot het punt waarop die lastige finale begon. Vervolgens hebben Marian ne en Annemiek het perfect afge maakt", zei hij. De oud-topsprinter ziet perspec tief voor Vos om de ronde - net als in 2008 - op haar naam te breng en. Vorig jaar was de Nederlands kampioene derde in de eindrang schikking. „Maar omdat Anne miek hier ook van voren eindigde, kunnen we ook haar kaart uitspe len. We hoeven immers niet altijd alles op Marianne te zetten. Het initiatief ligt in ieder geval bij ons." Mark Cavendish heeft de twee de etappe in de Ronde van Romandië gewonnen. De Britse wielrenner van Columbia-HTC was in de 171,8 kilometer lange etappe in en rond de Zwitserse stad Fribourg de snelste in de sprint. De Slowaak Peter Sagan, winnaar van de eerste etappe, bleef in bezit van de leiderstrui. Angel Vicioso won de tweede rit in de Ronde van Asturië. De 33-jarige Spaanse wielrenner, die woensdag al als tweede eindigde in de openingsetappe, nam de lei ding in het algemeen klassement over van de Spanjaard Pablo Urtas- un.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36