cultuur 133 Muziek zonder grenzen verhalen van 1 Theater rond Vlissingers Straattheater, dj's en disco op Concert at Sea FilmStars geeft talent een kans agenda FREEDOM IN MUSIC Internationaal project rondom Four Freedoms vrijdag 30 april 2010 Muziekstudenten uit binnen- en buitenland zijn in Middelburg samengekomen voor het project Freedom in Music. foto Mechteld Jansen RENESSE - Als laatste zijn de dj's Wipneus Pim en de Loco Loco Disco Show aan de programme ring van Concert at Sea toege voegd. Verder zijn er dit jaar voor het eerst straattheateracts te zien tijdens het festival, 25 en 26 juni op de Brouwersdam. Eerder waren de namen van gast heer Blaf, Kane, Caro Emerald, K's Choice, Alain Clark, Waylon, Milow en Rowwen Hèze onthuld. De vrijdagavond wordt afgesloten met een 'grote surprise-act'. Zaterdagavond is Blaf opnieuw slotact. De band belooft ter gele genheid van het lustrum (vijfde editie) 'een rockshow met alle toe ters en bellen' te brengen. „We zul len het ook niet laten wat vrien den uit te nodigen om ons feestje mee te vieren", aldus zanger Pas- kal Jakobsen. Elet tweedaagse festival - de afgelo pen jaren uitverkocht - heeft ruim te voor maximaal veertigduizend bezoekers per dag. De laatste dag kaarten voor de zaterdag zijn in de verkoop gegaan. Op veel locaties zijn de camping- en bungalow arrangementen al uitverkocht. www.concertatsea.nl MIDDELBURG - Wie met een goed idee voor een film rondloopt, kan zaterdag 22 mei terecht bij Film- Stars. De heste ideeën worden uit gevoerd. FilmStars is een initiatief van Stich ting Cavak, die aankomende en amateurfilmmakers in Zeeland de kans geeft de praktijk van het film- maken te verkennen. Op 22 mei is de eerste ronde van FilmStars. Ie dereen van 15 jaar of ouders kan die dag in het Spiegeltheater in Middelburg zijn of haar filmplan presenteren. Een jury beoordeelt de presentaties en kiest drie win naars die hun plan mogen realise ren. Per idee stelt Cavak 7500 euro beschikbaar voor coaching, opna me en montage. Een week later, za terdag 29 mei, is - eveneens in het Spiegeltheater - de casting voor de rollen van de drie gekozen filmscripts. De jury bestaat uit Escha Tanihatu (actrice en presentatrice), Rai- mond van Soest (storyboardteke- naar) en Maaike Ritsema (direc teur en programmeur van het Schuttershoftheater in Middel- burg). www.cavak.nl door Rolf Bosboom Het is een gewaagd ex periment. Meer dan twintig jonge, geta lenteerde muzikan ten uit binnen- en buitenland, die elkaar tot deze week niet kenden, moeten woens dag 5 mei optredens verzorgen op diverse Bevrijdingsfestivals in het land. Met nieuw, eigen materiaal. Aan het slot van die dag is er een gezamenlijke finale op het Bevrij dingsfestival in Vlissingen. Het gaat om Freedom in Music, een project rondom de uitreiking van de Four Freedoms Awards, op 29 mei in Middelburg. De conservatoria van Rotterdam, Amsterdam én New York doen er aan mee. Van elke opleiding zijn acht studenten geselecteerd. Dinsdag hebben ze elkaar voor het eerst ontmoet; woensdag zijn er vier bands gevormd, die zich nu vrijwel dagelijks in De Spot en in de Schuttershof-filmzaal in Middel burg opsluiten om samen muziek te schrijven. Daarbij gelden de vier vrijheden van Franklin D. Roose velt als inspiratiebron. De muzi kanten worden begeleid door de producers Thomas Bank en Budy Mokoginta. Woensdag moet elke band een pro fessioneel optreden van een half uur verzorgen. Thomas Bank is tevreden over de vorderingen. „Er wordt echt goede muziek gemaakt. De jongeren ko men van diverse opleidingen en uit verschillende landen, maar zo dra ze samen muziek gaan maken, vallen alle grenzen weg. Iedereen is met hetzelfde doel hier naartoe gekomen." Ondanks alle goede wil bleek er bij een van de bands te weinig chemie te zijn om tot een fraai resultaat te komen. Daarom is besloten een deel van die groep te vervangen. Een van de deelnemers aan het project is zanger en gita rist Frank van Kasteren (20) van het Amsterdamse conservato rium. Hij was gelijk enthousiast toen hij werd benaderd voor het project. „Iedereen is heel gemotiveerd om tot een goed resultaat te komen en ik heb er vertrouwen in dat het ook gaat lukken, ook al is het wel moeilijk. Dit is toch heel wat an ders dan met je eigen bandje even een nummer schrijven. We maken allemaal verschillende soorten mu ziek. Dat moet op een bepaalde manier toch bij elkaar komen." Opvallend is dat er niet uit sluitend popmuzikanten bij het project zijn betrok ken. Drie van de Amerikaanse deelnemers hebben een klassieke achtergrond, zoals André Washing ton (21), die dwarsfluit speelt. „Het lastige is dat ik vooral ge wend ben om muziek te spelen die anderen voorschrijven. Hier word je gedwongen veel creatiever te zijn. Dat is spannend, alsof je in eens zelf achter het stuur van een auto zit, de weg niet kent en ook nog rekening moet houden met andere automobilisten. Maar het is leuk om te doen en erg leerzaam." De vier bands verzorgen maandag 3 mei vanaf 20.30 uur try-outs in café Dinges en Barrel (Roosevelt Academy) in Middelburg. Woensdag 5 mei treden ze vanaf 22.00 uur samen op tijdens het Bevrijdingsfes tival in Vlissingen. VLISSINGEN - De Vlaamse regisseur Wim Staessens maakt opnieuw een voorstelling speciaal voor het Vlissingse festival Onderstroom. Deze keer gaat hij op zoek naar bij zondere verhalen van Vlissingers. Staessens maakt in 2008 voor On derstroom de theatrale vertelvoor stelling Met het oog op de Schelde, waarin verhalen van Nederlandse en Belgische loodsen centraal ston den. Het project werd uitgevoerd door acteurs, maar de teksten wa ren gebaseerd op gesprekken die Staessens met loodsen voerde. „Nu ga ik een luisterperformance maken", zegt hij. „De toeschou wers horen via hoofdtelefoons ver halen terwijl ze in een soort grote installatie zitten, waarvan de vorm doet denken aan een metro." Opnieuw wil Staessens zich base ren op interviews. Deze keer ge beurt dat met Vlissingers die lange tijd uit de stad weg zijn geweest maar om wat voor reden dan ook terug zijn gekomen. „Als je ergens letterlijk en figuurlijk afstand van hebt genomen en je keert er later naar terug, komt er toch wat lucht in het beeld van de stad", verklaart hij. Het is een thema dat hem boeit, mede omdat hij er zelf - als Vlaming in Rotterdam - mee te maken heeft. Hij weet nog niet of hij de verhalen rechtstreeks weer geeft. „Als ik ze teruggeef aan ac teurs geeft dat wel de mogelijk heid er dingen aan toe te voegen." Onderstroom vindt plaats van 8 tot en met 11 juli. Staessens is op zoek naar terug gekeerde Vlissingers die hun verhalen over hun verbonden heid met de stad willen vertel len. Zij kunnen zich bij hem melden: info@wimstaessens.nl of 06-43555958. Bart Gabriëlse van platenzaak Spin tipt het album Swim van Caribou. Zie: www.pzc.nl/bartbeveeltaan. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Meer agendanieuws en de volledige filmagenda op de website van deze krant. OP PAD Ritthem Bezoek aan oudste'fort van West Europa. Fort Rammekens, 13.00-17.00 uur PODIUM Goes Vervallen: The Magic of Eurovision De Mythe *Mannenkoor Elim uit 's Gravenpolder houdt een Oranjezangavond. Grote of Maria Magdalenakerk, 19.30 uur Kloetinge Brassband Excelsior Kloetinge geeft tradi tiegetrouw een Oranjeconcert. Marktveld, 16.00 uur Middelburg Muis en Leeuw zijn terug. Markt, 14.00 uur *Concert Roosevelt Academy Choir Nieuwe Kerk, 19.30 uur *Optreden Telegraph Canyon en Jay Mi nor The Early Birds. Revolution Gallery, 20.00 uur. Sas van Gent Smartlappenfestival. Café de Reseda, 21.30 uur. Vlissingen Piekfijn, danceavond met 3 Dj's. De Piek, zaal open om 21.00 uur FILMS GOES Merral, Allice in Wonderland: 19.15 uur; Clash of the Titans: 19.00 en 21.15 uur; De Geluk kige Huisvrouw: 19.00 en 21.15 uur; Dear John: 21.30 uur; Kick Ass: 19.15 en 21.30 uur. TERNEUZEN View, De Gelukkige Huisvrouw: 19.00 en 21.00 uur; Kick Ass: 19.00 en 21.30 uur; Clash of the Titans: 19.00 en 21.00 uur; Alice in Wonderland (3D): 19.00 en 21.15 uur; Planet51: 14.30 uur; Wickie de Viking: 14.30 uur; Hoe Tem je een Draak (3D): 14.30 uur; Nanny McPhee 2(NL): 14.30 uur. VLISSINGEN CineCity, Alice in Wonderland (3D): 16.15 en 19.30 uur; Alice in Wonderland (3D, NL): 13.45 uur; Clash of the Titans: 16.30, 19.15 en 22.00 uur; De Gelukkige Huis vrouw: 16.30, 19.15 en 21.45 uur; Dear John: 16.15 uur; Green Zone: 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Hoe Tem je een Draak (3D): 14.00 uur; I Love you Phillip Morris: 19.15 en 22.00 uur; Iron Man 2: 13.30, 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Kick Ass: 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Nanny McPhee 2: 14.00 uur; Oceans: 13.45 uur; Planet 51 (NL): 14.00 uur; The Crazies: 22.00 uur; Wickie de Viking: 14.00 uur. mmmm. g s ms mmmsm ssss ass?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35