mooiste sieraad voor Zeeland? en roze fietsenplan Gesteggel over geld wielerronden 3i CDA zet commissie aan 't werk 'De Piraat' vrijdag 30 april 2010 - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Dagelijks geopend Duinweg Oostkapelle Erf van familie Verheijke-Welleman te Ovezande: de boerderij heeft de naam: Acht is meer dan duizend. Vooral de gepotdekselde, zwart geteerde schuur en veestal zijn naast de Zeeuwse heggen en bomen de blikvangers. Walnotenbomen, knotessen, moerbeibomen, ze zijn er allemaal te vinden. Leibomen zijn er in soorten en maten. Voor steenuilen zijn er verschillende kasten. In de schuur huist een kerkuil. Het huis is verantwoord gerestau reerd. Net als het wagenhuis, waar nieuwe gebruiksmogelijkheden gemaakt worden als vergaderruimte en recreatieverblijf. Erf van familie Van 't Westende te Kwadendamme: de naam de Roode Hoe ve spreekt voor zich als je de fraaie, oranjerode schuur met rieten dak ziet. Eigenaar Johan van 't Westende heeft de hoeve na twee jaar leegstand hele maal gerestaureerd. De jury die de boerderij voor de erftrofee nomineert zegt: „Ongelooflijk moedig en te prijzen van de nieuwe eigenaar om deze mooie oude boerderij uit 1750 te herstellen. Het huis was zwaar bescha digd. Alleen de originele bakkeet was nog over. Het originele nieuwe balk werk van de schuur is met pen- en gatverbinding uitgevoerd." Verslaggeefster Melita Lanting blogt over schuwe nachtegalen en dode merels: www.pzc.nl/buutekieke Stuur tips naar buutekieke@gmail.com De Reijgersberg van familie Klaarenbeek te Borssele: een van de oudste boerderijen van Borssele, gebouwd na de inpoldering van het eiland van Borssele in de zeventiende eeuw. De mooie oude schuur (Rijksmonument) is in originele staat, met bintwerk, rietendak en bijbehorende stallen, var kenshok en motorhok. De woning is nieuw gebouwd, maar passend bij het geheel. Er is een oude herstelde bakkeet en een oude boomgaard. De huis- weide is geheel ingeplant met nieuwe en oude houtgewassen. Op de woon boerderij de Reijgersberg zien we Zeeuwse hagen die al heel oud zijn. Erf van de familie Rijk te 's-Heer Abtskerke: dit erf is omringd door hagen en valt op door de bijzonder grote bomen. Dit en het woonhuis met de ste nen schuur met donkergroen met witte mendeuren bepalen samen het streekeigen beeld in het landschap. Op dit praktiserende veebedrijf staan beuk, plataan, linde en eik. Voor de boerderij staat een traditionele liguster haag. Deze originele boerderij met huis is gebouwd in 1916. Circa 25 jaar geleden is er achter het geheel een nieuwe veestal en melkstal geplaatst. De oude schuur wordt nog steeds gebruikt voor paarden en jongvee. MIDDELBURG - Het CDA Zeeland schakelt een onafhankelijke selec tiecommissie in bij de samenstel ling van de kandidatenlijst voor de Statenverkiezingen in maart vol gend jaar. Het is voor het eerst dat de partij zich in Zeeland van deze methode bedient. Tot nu toe was de selectie van kandidaten een taak van het bestuur. „We willen elke schijn van vriend jespolitiek voorkomen", legt voor zitter Wybe de Graaf uit. „Daarom is het goed een onafhankelijke commissie te hebben die de lijst voorbereid. De lijst blijft uiteinde lijk wel de verantwoordelijkheid van het bestuur." Volgens De Graaf heeft de instel ling van de commissie niets te ma ken met beweringen dat sommige van de huidige CDA-vertegenwoor- digers op provinciaal niveau min der goed zouden liggen bij partijge noten in gemeentebesturen. De Graaf: „Ik ken die geluiden ook, maar dat was voor ons geen aanlei ding een selectiecommissie in het leven te roepen." De selectiecommissie wordt geleid door CDA-senator Rein Willems. Vooraanstaande CDA'ers uit de verschillende regio's staan hem bij. De commissie gaat 17 mei offi cieel aan het werk. Het CDA-be- stuur wil de advies-kandidatenlijst in september presenteren. In de cember wordt de lijst vastgesteld. slepen. De atleten gaan de strijd aan met zichzelf én tegen elkaar. Zij worden getest op spierkracht, conditie en doorzettingsvermogen. „Het wordt een wedstrijd met een knipoog naar Italië", zegt Dirven. „Wat dat betekent? Bijvoorbeeld sjouwen met in elke hand pizzado zen van honderd kilo." Op het Damplein staan op 7 mei klassieke Italiaanse auto's en scoo ters zoals Fiatjes 500 en Vespa's. Wie met zijn of haar klassieke ge motoriseerde Italiaanse automobi le wil komen kan zich aanmelden via www.bellafesta.nl. En wie zijn (oude) fiets in het Giroroze wil hebben moet hem inleveren bij Kasteel van Batavia in Westkapelle. Bij de doorkomst van de Giro op 10 mei worden ze als blikvanger in een kraan opgehangen. De fietsen worden na afloop beschikbaar ge- steM aan horeca en recreatie. www.zeeuwsjaarvandefiets.nl v www.pzc.nl/tourdezelande MIDDELBURG - Bij de financiële voorbereidingen van de aan- en doorkomst van de Giro d'Italia en de Tour de France steekt de bezui- nigingsnood bij overheidsinstan ties op verschillende plaatsen de kop op. Eerst verlaagde het Rijk de bijdra ge voor de drie etappeplaatsen van de Giro. Vervolgens wilde Rijkswa terstaat de kosten die moeten wor den gemaakt voor de doortocht van de Tour de France bij de pro vincie in rekening brengen. Com missaris van de koningin Karla Peijs en gedeputeerde Kees van Be- veren, die grote wielerevenemen- ten in zijn portefeuille heeft, moes ten eraan te pas komen om dit af te wenden. Ook wilde de gemeente Rotter dam de kosten van de passage van de Giro op maandag 10 juni laten betalen door Zeeland. Het argu ment was dat de etappe in Middel burg eindigt. Daarop heeft Van Be- veren zich schriftelijk gewend tot burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam. De boodschap was dat hij ervan uitging dat Rot terdam dan grootmoedig de kos ten voor zijn rekening neemt die Zeeland maakt voor de doortocht van de Tour de France op zondag 4 juli. De start van die etappe is immers op de Coolsingel in Rotter dam. Eerlijk is eerlijk. Daarop kwam een briefje van een medewerker van Aboutaleb met de mededeling dat Rotterdam er van af ziet de Giro-kosten door Zeeland te laten betalen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33