PZC Dienstensysteem gaat van start Koudekerke is alvast begonnen Pilotenjack WALCHEREN 26 en 27 FACILITAS LekkerLeven begint als bemiddelaar voor huishoudelijke diensten 30 en 31 Doorgangen soms te smal voor rolstoelers Minister subsidieert energiezuinige straat Voorwaardelijke boete ongeval Veere almanak Vrijdag 30 april 2010 Middelburg maakt zich op voor Oranjes Zeeuwen kiezen mooiste boerderij van de provincie 25 Tip? walcheren@pzc.nl door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De bemiddelingsor ganisatie LekkerLeven BV uit Arn hem breidt vanaf morgen haar dienstverlening uit met de ge meente Middelburg. Ze doet dat onder de naam Facilitas. Elke Mid delburger die een (huishoudelijke) dienst wil inkopen, kan 24 uur per dag bellen naar Facilitas. LekkerLeven bemiddelt al voor zo'n dertig organisaties (verzeke- KOUDEKERKE - Vandaag is natuur lijk de grote dag voor Wemeldinge en Middelburg, maar in Koudeker ke is het feest gisteren al begon nen. Om drie uur 's middags trok ken kinderen om het hardst aan een touw. Het was de eerste activi teit op Koninginnedag 2010 in het dorp. 's Avonds volgde nog de bad kuiprace en de Nacht van Koude kerke. Koningin Beatrix komt vandaag om 10.00 uur aan in Wemeldinge en om 12.00 uur in Middelburg. Na haar vertrek om 13.00 uur gaat het feest in Middelburg door op de Markt. Ook op de Loskade is vanalles te doen, met onder meer een vlootschouw. In Koudekerke gaan ze vandaag na tuurlijk ook 'los' op hun eigen Ko- ninginnedagfeest en dat geldt ook voor alle andere plaatsen op Wal cheren. Het volledige programma is te vinden op de website van de PZC onder de kop Kinderspelen, aubade en Oranjebal. Sint Laurens viert als enige op Wal cheren vandaag geen Koninginne dag. Althans, niet in het dorp zelf Omdat veel dorpelingen meewer ken aan het feest in Middelburg, zijn de eigen activiteiten verscho ven naar zaterdag 1 mei. www.pzc.nl/walcheren raars, woningcorporaties, zorgin stellingen) in heel Nederland. Ruim 2,5 miljoen mensen kunnen gebruik maken van de diensten van LekkerLeven, per organisatie steeds onder een eigen naam. De gemeente Middelburg heeft geko zen voor de naam Facilitas. Middel burg is de eerste gemeente in Ne derland die LekkerLeven inhuurt. Iedere inwoner van de gemeente Middelburg kan terecht bij Facili tas met vragen naar diensten als huishoudelijke hulp, tuinhulp of kleine klussenhulp (elk 15 euro per uur), boodschappenservice (8,35 euro per uur) en huisdieren service (10,50 euro per keer). Lek kerLeven heeft contact met parti culiere dienstverleners, onderne mers en sociale instellingen in Mid delburg en omgeving. Bij elke ge vraagde dienst wordt een passen de service gezocht. De gemeente werkt nog aan het opzetten van een systeem van per- soonsvolgende budgetten, zodat de mensen die het nodig hebben, korting krijgen op de geleverde diensten. Verwacht wordt dat het voorstel hiervoor deze zomer kan worden voorgelegd aan de gemeen teraad. Het is de bedoeling dat een deel van de mensen die nu huishoude lijke thuiszorg krijgen vanuit de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning (WMO) overstappen op Faci litas. De gemeente betaalt nu voor een uur huishoudelijke thuiszorg 21,50 euro. Via het persoonsvol gend budget wordt dat 15 euro. Toch is het nieuwe systeem vol gens De Vries niet bedoeld als be zuinigingsmaatregel. „Het gaat om betere dienstverlening die past bij het idee van de woonservicezones en bij het uitgangspunt dat men sen langer zelfstandig moeten kun nen blijven wonen." Facilitas is 24 uur per dag bereikbaar via 0118-675.544. Op www.middel- burg.nl (via zoekterm facilitas) staat een overzicht van diensten en prij zen. Op het Dorpsplein van Koudekerke kon de dorpsjeugd zich gistermiddag in het zweet werken met een partijtje touwtrekken. Het was de aftrap voor Koninginnedag 2010. foto Lex de Meester MIDDELBURG In veel straten in het centrum van Middelburg staan vandaag obsta kels om snelverkeer tegen te hou den. De doorgangen voor voetgan gers zijn 60 centimeter breed. Om dat dat te smal is voor rolstoelen en scootmobielen zijn in tien stra ten bredere doorgangen gemaakt: Lange Noordstraat, Plein 1940, Stad huisstraat, Burggang, Groenmarkt, Balanspoort, Sint Pieterstraat, Dam noordzijde en Dam zuidzijde, Se- geersstraat en Gravenstraat. GRIJPSKERKE De energiezuinige (C02-neutrale) straat die in Grijpskerke wordt ge bouwd, krijgt financiële steun van minister Van Middelkoop van Wo nen, Wijken en Integratie. De straat behoort tot de zogenoemde 'excellente gebieden' waar erva ring wordt opgedaan met energie zuinige en innovatieve woning bouw. Het project in Grijpskerke kan maximaal 300.000 euro tege moet zien. Het is het enige Zeeuw se project dat steun krijgt. VEERE Een 21-jarige Renessenaar is door de rechtbank in Middelburg veroor deeld tot een voorwaardelijke boe te van 500 euro. Op 12 februari 2009 raakte zijn auto bij Veere in een slip en kwam met de rechter- wielen in de berm terecht In een poging te corrigeren kwam hij op de linker weghelft en botste tegen een bromfietsster. De vrouw liep gebroken ribben, een gebroken wervel een gescheurde milt en een gescheurde nier op. Tip? redactie@pzc.nl Omdat het buiten al weer wat war mer werd, besloot die Zierikzeeënaar zijn winterjas te verruilen voor een zomerjack. In de kast op de slaapkamer was het hem al opgevallen. Dat leren piloten- jack met de bontkraag, dat hij vijf jaar geleden voor te veel geld in Lon den had gekocht, zag hij niet meer hangen. Een dag later aan tafel be sloot hij het eens aan zijn lieftallige echtgenote te vragen. „Weet jij soms waar mijn Engelse pilotenjack is ge bleven?" Het bleef even stil aan tafel. Tot dochterlief begon te gniffelen. „O, dat ouwe ding", zei de echtgenote. „Het is toch Koninginnedag? Dat heb ik aan de kinderen meegegeven voor de vrijmarkt. Beschaamd schoof dochterlief een briefje van vijf euro naar pa, die daarop naar buiten liep om enige on verstaanbare dingen te schreeuwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27