Koninklijke onderscheiding voor 110 Zeeuwen iABÉ vrijdag 30 april 2010 M.T. de Feijter-Dekker, Zaamslag. Lid in de Orde van O.N. Landbouwster, actief bij Vrouwen van Nu, ZLTO, Ypsilon, Boerderijen stichting en Red Onze Polders. J.T.A. de Feijter-de Feijter, Axel. Lid in de Orde van O.N. Instructeur ponyclub, instructeur en erelid ruitervereniging Luctor et Emergo en jurylid bij concoursen. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Honderdentien Zeeuwen hebben bij gelegenheid van de jaarlijkse lintjesregen een koninklijke onderscheiding gekre gen. Dertien van hen mogen zich sinds gisteren Ridder in de Orde van Oranje Nassau (vijfde graad) noemen. De overigen werden Lid in de Orde van Oranje Nassau (zes de graad). De meeste onderscheidingen wer den gisteren uitgereikt door de burgemeesters. J. de Feijter-de Feij ter uit Axel kreeg haar lintje vijfde graad opgespeld door minister Ger- da Verburg van Landbouw voor haar vele verdiensten op het ge A. van den Dries-Menheere. Lid in de Orde van O.N. De Vlissingse is sinds 1992 dirigente van de Emma- nuel-zanggroep en sinds 2008 van het Gregoriaans RK Gemengd Koor. C.M.C. van der Endt-Rijk, Sas van Gent. Lid in de Orde van O.N. Vrijwillig ster Rode Kruis, parochie, hospice, KBO-ouderenbond en coilectante. H.A. Enkelaar, Breskens. Ridder in de Orde van O.N. Actief voor diverse instellingen op cultureel, maatschappelijk, kerkelijk en toeristisch gebied. H.A.J. Dronkers, Middelburg. Ridder in de Orde van O.N. Vrijwilliger bij onder meer lokale omroep, SEM, vv Oostkapelle, folkloristische commis sie, Dodenherdenking en mendagen. De meeste onderscheidingen vie len op Walcheren (28), gevolgd door Zeeuws-Vlaanderen (27) en de Bevelanden (26). Achttien Schouwse inwoners kregen een lintje en elf op Tholen. De koninklijke lintjes werden, zo als gebruikelijk, toegekend wegens (zeer) bijzondere verdiensten in verschillende maatschappelijke sec toren, zoals kerk, vrijwilligers werk, sport, brandweer en goede doelen. Sinds de invoering van het nieuwe decoratiestelsel in 1996 hebben 1190 Zeeuwen een koninklijke on derscheiding gekregen. In 2009 werd een recordaantal van 111 koninklijke lintjes opgespeld. F. Dudok, Renesse. Lid in de Orde van O.N. Vanaf 15-jarige leeftijd ac tief binnen de kerk. Bestuurslid mu ziekschool, voetbalvereniging Renes se en actief binnen Jong op Drift. J.P. van den Ende, Wemeldinge. Lid in de Orde van O.N. Beheerder van het praathuisje in Wemeldinge. Hulp en bezoek aan oudere dorpsge noten. bied van de paardensport. Minis ter Camiel Eurlings van Verkeer en Waterstaat speldde op zijn de partement een koninklijke onder scheiding op bij J. Schot uit Zierik- zee voor zijn bestuurlijke functies binnen de watersport, recreatie en school. Hij werd Ridder in de Or de van Oranje Nassau. Commissaris van de Koningin Kar- la Peijs nam de onderscheiding van oud-gedeputeerde en thans dijkgraaf van de gefuseerde water schappen Toine Poppelaars zelf voor haar rekening. Ook burge meester Siebe Kramer ontving zijn onderscheiding uit haar handen. Beide bestuurders werden Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De oranjebittertjes worden ingeschonken. foto Lex de Meester C.W. Droogers, Oud-Vossemeer. Lid in de Orde van O.N. Vervulde bestuurlijke en andere functies binnen kerk, Veilig Verkeer Nederland en de politiek. A.M. Francke-Meeusen, Hoek. Lid in de Orde van O.N. Voorzitter koor Cantate Deo, vrijwil lig kapster, kerkelijk werk en voorzit ter cliëntenraad Vremdieke. A. Franke, Veere. Lid in de Orde van O.N. Zet zich in voor promotie Veere. Verder actief bij Oranjevereniging, kerk, voetbal, herdenking, Jantje Beton, jeugdsoos. A.P. Geene, Goes. Lid in de Orde van O.N. Actief binnen onder meer kerk, per soneelsvereniging, volleybal, sport en muziek. M.H. van Gelderen, Terneuzen. Lid in de Orde van O.N. Bestuurslid W Spui tot 2009, ook beheerder kantine en tot op heden wedstrijdcoördinator W Spui. C. Gielen, Poortvliet. Lid in de Orde van O.N. Was bestuurlijk actief voor onder meer de kerk, het jeugdwerk en het verenigingsleven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15