113 'In het noorden zijn de mensen nuchter ten opzichte van lintjes' Het regent steeds harder op 29 april vrijdag 30 april 2010 Orchida Bachnoe van de Kanselarij der Nederlandse Orden Albert Verlinde Presentator RTL Boulevard Ridder in de Orde van Oranje-Nassau De lintjesregen viel dit jaar op ruim 3.700 Nederlanders plus een aantal buitenlanders. Sinds de ja ren negentig, toen er jaarlijks nog gemiddeld 2.500 mensen ter gele genheid van Koninginnedag in het zonnetje werden gezet, is sprake van een stijgende lijn in het aantal gedecoreerden. Dat is vooral te danken aan het groeiende leger vrijwilligers dat met een lintje dank en erkenning krijgt. De overgrote meerderheid van deze vrijwilligersgroep bestaat overigens uit vrouwen. Elk jaar weigeren tientallen Neder landers een lintje. Wie eens heeft geweigerd, krijgt nooit meer een onderscheiding. Maartje van Weegen Presentatrice Officier in de Orde van Oranje-Nassau Sylvia Tóth Zakenvrouw Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau Frans de Waal Onderzoeker apengedrag Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw Generaal-majoor Mart de Kruif Ex-bevelvoerder in Afghanistan Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden Mary Miction (Den Hengst) Schrijfster, ex-musicalster, IKON-redactrice U Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Mariëtte Barnhoorn Zakenvrouw van het Jaar 2004 Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Rob Peetoom Societykapper Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Chiel Montagne (Bert van Rheenen) Promotor Nederlandstalige muziek Ridder in de Orde van Oranje-Nassau

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13