81 buitenland Thaise vorst staat Belgische premier Leterme doet stap opzij bij verkiezingen Man die drie moorden van Dendermonde zet Burgemeester Jeruzalem bouwt door Mededelingen van de waterschappen Olielek nog niet onder controle donderdag 29 april 2010 brussel - Demissionair premier Yves Leterme wordt bij vervroeg de verkiezingen in België niet het boegbeeld van zijn partij CD&V (Vlaamse christen-democraten). Partijvoorzitter Marianne Thyssen neemt het stokje van hem over. Leterme heeft dat gisteren bekend gemaakt. Hij doet wel mee aan de verkiezingen, maar dan als lijsttrek ker voor de Kamer van Volksverte genwoordigers in het kiesarrondis sement West-Vlaanderen, zijn thuisbasis. Thyssen wordt lijsttrek ker voor de Senaat, waardoor kie zers in alle Vlaamse kiesdistricten op haar kunnen stemmen. Bij de vorige nationale verkiezin gen in 2007 voerde Leterme wel de Senaatslijst aan. Hij haalde toen een recordaantal voorkeurstem men, na een campagne waarin hij had betoogd dat voor splitsing van het tweetalige kiesdistrict Brus- sel-Halle-Vilvoorde slechts 'vijf mi nuten politieke moed' nodig was. Vorige week viel zijn regering om dat er nog steeds geen akkoord is over dit hete politieke hangijzer. Zijn opvolgster Thyssen wordt door partijgenoot Eric Van Rom- puy al getipt als de eerste vrouwe lijke premier van België. CD&V eindigt doorgaans als grootste bij verkiezingen. Thyssen (53) leidt de ze partij sinds 2008. Ze is ook lid van het Europees Parlement. In een interview met de publieke Vlaamse omroep VRT onderstreep te ze gisteren dat ze op uitdrukke lijk verzoek van Leterme het lijst trekkerschap op zich neemt. Het getuigt volgens haar van 'grote klasse' dat Leterme (49) een stap opzij doet. De meeste politieke kopstukken reageerden verrast op de leiderswisseling bij CD&V. Dat er vervroegde verkiezingen ko men in België staat nog niet vast. Volgens de Vlaamse partijen is een stembusgang in juni de enige uit weg. Franstalige politici willen dat de gevallen regering in gewijzigde samenstelling de rit uitzit. jeruzalem - Er is geen sprake van een formele of informele bevrie zing van de bouwprojecten in Oost-Jeruzalem. Dat heeft de bur gemeester van Jeruzalem, Nir Bar kat, gisteren gezegd na gesprekken met Amerikaanse congresleden in Washington. Barkat verklaarde dat berichten over een de facto bouwstop niet juist zijn. De bouw van huizen is slechts tijdelijk vertraagd door de kritiek van de Verenigde Staten op de bouwplannen, maar gaat vol gens hem gewoon door. De opmerkingen van Barkat ko men een dag nadat ambtenaren zeiden dat de Israëlische premier Netanyahu de bouwplannen in in de ijskast had gezet. 6BSBS83$fiSBS6tSB86MHI door Hans Jacobs Waterschappen gesloten Op vrijdaj 30 april en woensdag 5, donderdag 13 en vrijdag 14 mei zijn de kantoren van de waterschappen gesloten. In dringende gevallen zijn wij te bereiken via 0118-621000. Waterschapsverkiezingen De waterschappen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws-Vlaanderen gaan op 1 januari 2011 fuseren tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. Voor dat waterschap moet een bestuur, algemene vergadering, worden benoemd. Van de dertig leden van de algemene vergadering worden in totaal negen bestuursleden (geborgde zetels) benoemd door ZLTO, het Bosschap en de Kamer van Koophandel Zuidwest Nederland. De andere 21 leden worden via verkiezingen gekozen door de Zeeuwse burgers. Hierover volgen afzonderlijke publicaties. Voor de benoeming van de negen bestuursleden zijn door genoemde organisaties regelingen vastgesteld die de procedure en de benoeming beschrijven. Die regelingen, waarin ook staat hoe kandidaten aan de procedure kunnen meedoen, liggen vanaf vandaag ter inzage op de waterschapskantoren. De regelingen kunnen elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur op het kantoor in Middelburg worden ingezien. Inzage op het kantoor in Terneuzen is mogelijk op elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Waterschap Zeeuwse Eilanden Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl Voor meer informatie over dit onderwerp: www.zlto.nl, www.bosschap.nl en www.kvk.nl Beslissing op bezwaarschriften verkeershesüuit Hogeweg Westkapelle Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden heeft besloten af te zien van het fysiek afsluiten van de Hogeweg, tussen de Schelpweg en de Oude Zandweg. Hiermee herroept het waterschap het eerder genomen verkeersbesluit. Het waterschap heeft dit besluit genomen op grond van artikel 7:12, tweede lid Algemene wet bestuursrecht. Tegen dit besluit kan op grond van de Algemene wet bestuursrecht van 30 april tot 11 juni 2010 beroep worden ingesteld bij de Rechtbank Middelburg, Sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA in Middelburg door indiening van een gemotiveerd, gedateerd en ondertekend beroepschrift. Indien beroep wordt ingesteld, kan tevens op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht de voorzieningen- rechter bij de Rechtbank Middelburg worden verzocht een voorlopige voorziening te treffen. Indien gebruik wordt gemaakt van de mogelijkheid tot het verzoeken van een voorlopige voorziening, moet het verzoek gericht worden aan de voorzieningenrechter, sector bestuursrecht. Postbus 5015, 4330 KA in Middelburg. Waterschap Zeeuws - Vlaanderen Kennedylaan 1 4530 AB Terneuzen Telefoon 0115 - 641000 Fax 0115 - 641200 info@wszv.nl www.wszv.nl den haag - In Bangkok kwam gis teren bij geweld nog een militair om het leven. Hij zou per ongeluk door andere militairen door het hoofd zijn geschoten. Achttien mensen raakten gewond. Volgens inwoners van Thailand hoeft hun koning Bhumibol maar met zijn vingers te knippen en alle politieke problemen, én het ge weld, zijn opgelost. Geel- en roodhemden zijn het over weinig met elkaar eens, maar beide groeperingen ontlenen hun legitimiteit wel aan de 82-jarige vorst. Beide kampen rekenen op zijn steun. Het toont aan dat Bhu mibol weinig speelruimte heeft. Niemand in Thailand die zich in het openbaar durft af te vragen of de koning nog wel in staat is om te bemiddelen tussen de aanhang van de afgezette en veroordeelde premier Thaksin Shinawatra en de huidige premier Abhisit Vejjajiva. De koning verblijft al sinds septem ber vorig jaar in een ziekenhuis. Hij werd opgenomen wegens ge brek aan eetlust en ademhalings moeilijkheden. Maar waarom het herstel zo lang duurt, is onbekend. Praten over de vereerde koning is ongepast en bovendien gevaarlijk. De toepassing van de wet op ma jesteitsschennis is draconisch. De wet is de laatste jaren ook een mid del geworden om politieke tegen standers monddood te maken. door Akijn Visser De Zeeuwse waterschappen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. De verkiezingen voor het nieuwe bestuur vinden plaats vanaf 11 tot en met 23 november. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen. brussel - De Belgische babymoor denaar Kim de Gelder ontpopt zich in de gevangenis tot een echte probleemgevangene. In de nacht van maandag op dinsdag werd hij in een isoleercel gestopt omdat hij de gevangenis in Oudenaarde op stelten zette, door onder meer op de buizen van de verwarming te slaan. Vorige week werd hij ook afge voerd wegens wangedrag, meld den de Vlaamse kranten Het Nieuwsblad en De Standaard giste ren. De 2i-jarige De Gelder, die in ja nuari 2009 in een crèche in het Belgische Dendermonde twee ba by's en een leidster doodstak, heeft al verscheidene keren zijn uitwerpselen uitgesmeerd over de vloer van zijn cel. Ook is zijn ma tras om veiligheidsredenen wegge haald. De Gelder maakte er een gewoon te van de matras voor het kijkgat New Orleans Co If van Mexico Olievlekken en -schittering (2.116 km2) Positie drijvend olieplatform Deepwater Horizon (21 april): wind blaast olievlek oostwaarts en bedreigt kustlijn van Florida.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8