6 luit WE33ÊÊÊÊÊ St. Jacabsstraat 17, Vlissingan, webshop skids.nl Wij hebben zowel bij Skids als X Ray heel veel VANS sneakers. Fashion 8 Shoes for Kids 8 Teens donderdag 29 april 2010 positie keramiek van stichting Arduin Fort Rammekens, 13.00-17.00 uur Breskens Week van de Zeem met rondleiding in het Visserijmuseum. Er is de mogelijkheid tot deelname aan het mijnen bij afslag op de gerestaureerde voormalige vismijn- klok. Voor kinderen is er in de Ra- bo-Scheldezaal een speurtocht. Er rijdt om 15.00 uur een treintje door Breskens en langs een stukje kust. Visserijmuseum, 13.30 tot 16.00 uur Kapelle Gratis rondleiding door tuin Fruitteeltmu seum en bij de expositie 'Fruit tussen vrees en vrede 1940-1945' over de rol van de sector in het verzet. Info: www.fruitteeltmuseum.nl A. M.G.Schmidtsingel 1, start 13.30 uur. Neeltje Jans Expositie Watercanon over de 25 meest kenmerkende gebeurtenissen uit de Ne derlandse watergeschiedenis. Deltapark 10.00-17.00 uur Renesse Opening Kindervakantieweek Renesse. Po dium parkeerterrein Hotel de Zeeuwse Stromen, om 13.00 uur. Voorstelling Dr Frankel doet het verkeer(d), 13.15 uur. TrialBikeshow, 14.15 uur. Ritthem Bezoek aan oudste fort van West Europa. Foto's vier seizoenen Rammekens en ex positie keramiek van stichting Arduin Fort Rammekens, 13.00-17.00 uur Zierikzee Prinsessenfeest (jeugd 4-8 jaar) van CJV/YMCA jeugd- en jongerenwerk. In De Driehoek, van 13 tot 15 uur. ZONDAG 2 MEI Neeltje Jans Expositie Watercanon over de 25 meest kenmerkende gebeurtenissen uit de Ne derlandse watergeschiedenis. Deltapark 10.00-17.00 uur Middelburg Boekenmarkt met 140 kramen. Markt, 10.00-17.00 uur Jeanet Jaffari van de kinderverkleedwinkel: „Ik probeer de mensen weer aan het handwerken te krijgen." door Ondine van der Vleuten Wie een konings pakje van Jea net Jaffari in zijn handen heeft gehad, be grijpt waarom haar kinderver kleedwinkel zo goed loopt. „Onze of als je boerinnenpakje onder de modder komt, moet dat geen ramp zijn. Wij kiezen in principe altijd voor sterke katoen of katoen mengsels, al moet je voor sommi ge details - zoals gaas voor een prinsessenjurk - ook naar synthe tische stoffen grijpen." Alles verraadt oog voor kwaliteit. De pakjes zijn helder van lijn en kleur. De stoffen zijn sterk, kleur vast en goed wasbaar. De naden zijn niet alleen gestikt (en soms dubbelgestikt) maar ook gelockt tegen het rafelen. Erg prettig: kin deren kunnen de pakjes zelf aan- en uittrekken, dankzij grote knopen, breed elastiek en klitten band. „Vorig jaar hebben we 2000 kos tuums verkocht", zegt Jeanet trots. „Het meeste via de webwinkel. Niet alleen particulieren, maar ook instellingen zoals peuterspeel zalen bestellen bij ons. Vorige week heb ik nog verkleedkleding gestuurd naar het tijdschrift Ma ma. En ambassadepersoneel be stelt vaak kostuums voor traditio nele Nederlandse feesten, zoals Sinterklaas of Koninginnedag." Ze wijst op een doos met kos tuums die teruggekomen zijn van de Stichting Opkikker, die ont spannende activiteiten organiseert voor ernstig zieke kinderen en hun ouders. „In zulke gevallen le veren we kostuums wat goedko per." De winkel van Jeanet en Ali Jaffari barst bijna uit zijn voegen van de naaibenodigheden. Garen, lintjes, rollen kant en band, maar ook bol len 'zpagetti'. „Dat is echt een hy pe nu", glimlacht Jeanet. De winkel ziet er in grote lijnen nog net zo uit als toen ze een aan tal jaren geleden de handwerkwin kel overnamen. „Ik probeer de mensen weer aan het handwerken te krijgen. Ik steek veel tijd in uitleg van patro nen en het begeleiden van men sen, als ze er alleen niet uitkomen. Deze handwerkzaak houden we in stand, want zeker voor zo'n dorp als Arnemuiden is dit soort voorzieningen belangrijk; voor winkels die sluiten, komt niets meer terug." Toch was de handwerkzaak in fei te bijzaak, toen Jeanet en haar man Ali een aantal jaren geleden de kans kregen de fourniturenwin- kel annex atelier over te nemen. Het atelier is achter. Ali Jaffari rent er heen en weer tussen zijn naai machine, een tafel met patronen erop, grote rollen stof en enorme klossen garen. Hij is stoffeerder, net zoals vroeger in Iran, waar hij een grote zaak had. Jeanet doet de verkleedkleding. „Maar niet alleen, want ik kan het prijs/kwaliteitverhouding is heel goed", weet de Arnemuidse. „Kin deren kunnen in onze ridderpak jes echt vechten. Je kunt eraan trekken zonder dat er gelijk een naad scheurt. Onze feeënmantels blijven mooi, ook als ze vaak ge wassen worden. Als er ijs gemorst wordt op je pippi-langkous-outfit, Vingino, Rags, O'Neill, Vans, Etnies, DC, Outfitters Nation, Quiksilver, Protest, G-sus. Neeltje Jans Expositie Watercanon over de 25 meest kenmerkende gebeurtenissen uit de Ne derlandse watergeschiedenis. Deltapark 10.00-17.00 uur Ritthem Foto's vier seizoenen Rammekens en ex positie keramiek van stichting Arduin Fort Rammekens, 13.00-17.00 uur Kapelle Bloesemfietstocht over 18 km, Fruitteelt museum,! 0.00 en 13.00 uur. Neeltje Jans Expositie Watercanon. Deltapark 10.00-17.00 uur Ritthem Bezoek aan oudste fort van West Europa. Foto's vier seizoenen Rammekens en ex-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50