1360 als het kan op de fiets zeeland 13 1 hand geven, het kan allemaal' s 'Admiraalschip gevonden' Morgen in de PZC: lintjesregen 2010, alle gedecoreerden met foto's 1 W K853S39 commentaar 2 Ol8 Doe verslag van Koninginnedag ©p website PZC donderdag 29 april 2010 agenten worden ingezet om de veiligheid van de koninklijke familie en de toeschou wers te waarborgen. 'We gaan ons best doen om er een leuk feest van te maken' Burgemeestelr Koos Schouwenaar van Middelburg burg-Zuid zijn wel bereikbaar. Wie over de A58 komt, kan het beste doorrijden naar Vlissingen en dan parkeren op het Olauter- rein en met de pendelbus verder, of over de Nieuwe Vlissingseweg naar Middelburg rijden. Voor fietsers verandert er vrijwel niks. Zij kunnen morgen wel in en dicht bij het centrum komen. Voor hen zijn tien extra stallingen gemaakt. Fietsen in de binnenstad mag niet. Er zijn drie hoofdroutes naar We- meldinge: de Oude Zeedijk langs de Oosterschelde voor verkeer van uit Goes, de Wemeldingse Zand weg voor iedereen vanuit Kapelle en de Westelijke Kanaalweg voor iedereen die vanaf de A58 uit de richting Kruiningen komt. „Men sen worden bij Kruiningen over de afslag geleid en rijden dan recht door over de rotonde, net links voor de Vlakebrug langs Vlake, dan over de Postbrug en dan naar rechts. Is de parkeerruimte langs het kanaal vol, dan worden men- MIDDELBURG Arnestein A58 EHBO parkeerplaats fiets Q parkeerplaats auto Q - toiletten informatie OOST-SOUBURG VLISSINGEN I I m 1 OLAU-terrein ff cl '.—S gratis transferium j met pendelbussen bliek te beschermen. „Want in Apeldoorn was niet de koninklijke familie het slachtoffer van de aan slag van Karst Tates. Daar kwamen zeven toeschouwers om het le ven." De beveiliging van de ko ninklijke familie, die is geregeld. Daar hoeven we ons geen zorgen om te maken, vervolgt hij. De Middelburgse burgemeester wijst er ook op dat de laatste tien jaar veiligheid een steeds grotere prioriteit heeft gekregen in de sa menleving. Die kentering zette in met de vuurwerkramp in Ensche de en de cafébrand in Volendam. Probleemloos somt hij nog tal van grote incidenten op waarbij ook el ke keer zeer nadrukkelijk naar de 'falende' overheid werd gewezen. „Als reactie daarop neemt diezelf de overheid ook steeds meer maat regelen om incidenten te voorko men." Zeer nadrukkelijk zegt Schouwe naar dat de Zeeuwse overheden niet geprobeerd hebben om tij dens Koninginnedag alle risico's uit te bannen. „We kunnen niet ga randeren dat er niets gaat gebeu- LINTJESREGEN Voor wie niet kan wachten tot de PZC van morgen: vanaf 12.00 alle gedecoreerden al op onze website! Bekijk de volledige lijst op www.pzc.nl Zet uw koninginnedag foto in ons album op www.pzc.nl/foto VLISSINGEN - Onderzoekers ver moeden het wrak te hebben gelo kaliseerd van het admiraalschip Walcheren van Cornelis Evertsen. Met een meetschip van Rijkswater staat zijn gisteren op 20 meter diepte filmopnames gemaakt. Volgens Fred Groen van Wrakduik- stichting De Roompot (WDSR) was het zicht te slecht om al con clusies te kunnen trekken. „Er zal ook een paar keer gedoken moe ten worden om meer zekerheid te krijgen." Op de beelden was wel te sen doorgestuurd naar de Wemel dingse Zandweg", zegt coördinator Arnold van den Berge van de ge meente Kapelle. Vanaf de stations Kruiningen-Yerseke, Kapelle en Goes rijden bussen. Wie op 30 april eenmaal in Wemeldinge is, kan er tot 12.00 uur overigens ook niet zomaar uit. Iets om nog even rekening mee te houden! I*) www.koninginnestad.nl of www.wemeldinge30april.nl |lFj| www.pzc.nl/oranjeboven Natuurlijk besteedt de PZC ruim aandacht aan de viering van Koninginnedag in Wemel dinge en Middelburg. En daarbij kun nen we uw hulp goed gebruiken. Heeft u foto's gemaakt van het oranje feest? Plaats ze in het foto-album op www.pzc.nl/ foto. En niet alleen foto's uit Wemeldinge en Middelburg zijn welkom; we ontvangen graag plaatjes uit de hele provincie. De leukste fo to's kunnen worden gebruikt in de speciale bijlage over Koninginnedag die zaterdag verschijnt. Heeft u een filmpje gemaakt met uw mobieltje of met een videocamera? Zet het filmpje op www.youtube.com en stuur de link van de video naar web@pzc.nl. De redactie kan vervol gens uw filmpje via de website van de krant laten zien. Ziet u koningin Beatrix voorbij ko men? Hapt prinses Maxima in een bo lus? Ben u ontroerd door het meisje dat bloemen aanbiedt? Doe er recht streeks verslag van op Twitter. De PZC laat tijdens Koninginnedag een stroom berichten over het feest in Zeeland zien op de website van de krant. Markeer uw berichten en foto's voor Twitter met #oranjepzc. CDA, WD, PW, SGP en TON staan positief tegenover de bouw van een nieuwe kern centrale. Bovendien zijn PvdA en D66 wel eens resoluter ge weest in de afwijzing van kern energie. De kans is dus groot dat na de verkiezingen een rian te meerderheid instemt met de bouw van een tweede kerncen trale in Borssele. Tot veel tu mult zal dat vermoedelijk niet leiden, want ondertussen smelt het brede verzet tegen kerne nergie weg als sneeuw voor de zon. Er gaan stemmen op om een breed maatschappelijk debat te voeren over dit onderwerp. Dat lijkt overbodig, want in zo'n de bat voeren emoties de boven toon. Het is zinniger om een wetenschappelijk verantwoord fundament onder het besluit te leggen. Vormt duurzame ener gie rond 2018 een alternatief voor kernenergie? Dat is de kernvraag, want als alle seinen voor Borssele nog voor de zo mer op groen gaan, dan zal het zeker tot dat jaar duren voordat de centrale in gebruik gesteld kan worden. ren. Wel dat we ons best doen om er een leuk feest van te maken." En hij is ervan overtuigd dat dat laatste zal lukken. Schouwenaar trekt ook de vergelij king met de aankomst van de Gi ro, tien dagen later in Middelburg. „Die dag zetten we 900 mensen in voor de beveiliging: 300 agenten en 600 verkeersregelaars. Die aan tallen ontlopen elkaar dus niet zo veel. De verdeling is iets anders omdat de aankomst van de Giro een andersoortig evenement is dan Koninginnedag." zien dat de bodem plaatselijk op een 'onnatuurlijke manier was ver stoord'. Meestal duidt dat er op dat er iets onder ligt, aldus Groen. De WDSR heeft eerder ook al met so- narapparatuur verkenningen uitge voerd in de omgeving van de loodshaven. Ook daaruit valt vol gens Groen af te leiden 'dat er iets ligt'. De Walcheren liep in 1689 op het Róeiershoofd, sloeg om en zonk ter plekke. Door de sterke stroom is de leans groot dat de res tanten verspreid liggen. alle cruisereizen 8"ek JE OP CRUISEWINKEU.NL. Prijzen per persoon incl. havengelden en belastingen, obv beschikbaarheid en wijzigingen. MSC cruise actie 2=1 Westelijke Middellandse Zee MSC Lirïca**** - Vertrek: lente/zomer 2010 Dagen: 8 1e persoon va. 1.129,- f* 2e persoon va. gratis i Italië en Griekenland NCL Norwegian Gein** Vertrek: lente/zomer 2010 Dagen: 8 Inclusief vluchten a. Kroatië, Griekenland en Turkije HAL Nieuw Amsterdam Vertrek: 19 augustus 2010 Dagen! 13 Inclusief vluchten V3. 1.675,- L Boek op cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3