ziet uit naar SSV'65 komt in actie voor 321 sport Faillissement voor voetbalclub Veendam NK dammen vrouwen drie jaar in Zoutelande In bijna elke kern in de streek wonen (oud-)sporters, bestuurders, trainers of vrijwilligers die een verhaal waard zijn. In donderdag 29 april 2010 Van links naar rechts: Pascal van 't Westende van het Beachhotel, Aart Wal raven (voorzitter stichting damevenementen Zeeland), Johan Haytink (voor zitter KNDB) en Evert Davelaar (coördinator persoonlijke wedstrijden van de KNDB) tekenen de overeenkomst. foto Ruben Oreel VEENDAM - De bewindvoerder van het in financiële nood verkerende BV Veendam heeft gistermiddag bij de rechtbank in Groningen het faillissement van de oost-Groning se voetbalclub aangevraagd. Vol gens mr. Wim Entzinger heeft hij daartoe moeten besluiten nadat een van de belangrijkste sponsors, Jans Norder, niet voor vier uur 's middags het gevraagde bedrag van 950.000 euro had overgemaakt. Wel wilde hij 600.000 euro beta len, maar Volgens de bewindvoer der was dat onvoldoende. „Ik heb verzocht de surseance van betaling in te trekken. Ik ga ervan uit dat de rechtbank donderdag dan het faillissement zal uitspre ken", aldus Entzinger. Volgens Ent zinger had Norder ooit afgespro ken dat hij 1.3 miljoen euro zou overmaken. Nu hij niet verder wil gaan dan 600.000 euro kan BV Veendam niet aan de lopende ver plichtingen voldoen en al hele maal niet aan een nieuw seizoen beginnen. De club heeft ook een grote schuldenlast. Als het faillissement vandaag wordt uitgesproken, zullen de me dewerkers worden ontslagen en zal de KNVB de proflicentie van BV Veendam intrekken. Daarmee is dan een einde gekomen aan het betaald voetbal in oost-Groningen. Technisch directeur Jan Korte kon gisteren niet geloven dat het doek voor BV Veendam is gevallen. „Ik vraag me af of iedereen dit wel echt beseft. Het is heel zuur en jammer als dit allemaal is afgelo pen. Dit is dramatisch voor de BV Veendam, inkt- en inktzwart. Ik kan het niet geloven. Ik heb nog steeds hoop. Tegen beter weten in, denk ik", zei hij voor de micro foon van RTV Noord. Of Veendam als amateurclub ver der gaat als het faillissement wordt uitgesproken, kon Korte niet zeg gen. „Daar heb ik nog geen secon de over nagedacht. Ik heb altijd ge dacht dat we er met een aantal ke rels alsnog zouden uitkomen." Als de club uit het profvoetbal ver dwijnt, verdwijnt ook een stadion dat in het profvoetbal een begrip is: De Langeleegte. Daar waar geen enkele ploeg graag naartoe ging. Was het niet om de reputatie van de Veendammers, dan toch wel om de afstand. De Langeleegte en Veendam maken deel uit van de Nederlandse betaaldvoetbalhisto- rie, ook al heeft de club tussen 1954 en 2010 op het oog een ui terst bescheiden bestaan geleid. In 2000 werd het eerste NK voor vrouwen in het Beachhotel gehou den. In november wordt het de vijfde keer. In 2003 werd op dezelf de locatie zelfs het WK voor vrou wen gehouden. Johan Haijtink, voorzitter van de KNDB, was in zijn nopjes met de overeenkomst. Het geeft de bond zekerheid en bovendien wist hij dat de deelneemsters zich in Zou telande op hun gemak voelen. Ze hadden al eens gepleit voor meer NK's in Zoutelande. Voor het Nederlands kampioen schap hebben zich tien vrouwen geplaatst, onder wie de Goese Leo- nie de Graag. De stichting die jaar lijks in Goes ook het Zeeland Open damtoernooi organiseert - meestal een veredeld man- nen-WK - gaat ervan uit dat de ge meente Veere en de provincie Zee land het NK de komende jaren fi nancieel blijven steunen. door Sven Remijnsen GOES - SSV'65 gaat fietsen voor het G-voetbal. De Goese vereni ging organiseert op zaterdag 22 mei een grote fietstocht, de Ronde door Midden-Zeeland, om geld in te zamelen voor de eigen G-voet- ballers. Dat is hard nodig, want zij houden met moeite het hoofd bo ven water. „Het is weer eens iets anders", zegt SSV-voorzitter Patrick Simpel aar over het bijzondere initiatief „Veel van onze leden zitten regel matig op de racefiets en daar spe len we op in. Iedereen kan meerij den." De Ronde door Midden-Zeeland heeft een afstand van 115 kilome ter. De opbrengst van de sponsor- tocht komt volledig ten goede aan het G-voetbal. „We hebben nu twee G-teams en die willen we be houden", aldus Simpelaar. „Finan cieel hebben we het dit jaar met kunst- en vliegwerk voor elkaar ge kregen, maar de gemeente heeft ons al laten weten dat het subsidie bedrag voor volgend jaar wordt te ruggeschroefd. Als de overheid niet thuis geeft, dan moeten we het zelf doen. Het G-voetbal is al jaren ons paradepaardje, dat mo gen we niet verliezen." Onder aanvoering van wijlen Toon Beverdam was SSV'65 de voorloper van het G-voetbal in Zeeland. Tegenwoordig is Peter Vermeulen de coördinator en hij heeft het er druk mee. Vermeulen traint, begeleidt, plant en organi seert het vervoer. Dat laatste is vaak het pijnpunt. „We hebben niet genoeg geld om een heel seizoen lang een busje te huren", vertelt Vermeulen. „Dat moet dus deels worden gesubsidi eerd. We hebben ook dringend nieuwe sokken nodig, om nog een voorbeeld te geven. En iets sim pels als een waterzak hebben we ook niet. Daarom ben ik blij met het initiatief van de fietstocht. Alle hulp is welkom." Vermeulen kan wekelijks twee teams opstellen. G-voetbal wordt gespeeld op een half veld, een wedstrijd duurt twee keer 25 minuten, een team bestaat uit minimaal zeven spelers en er mag onbeperkt worden ge wisseld. Vermeulen: „Soms speelt iemand van ons mee met de tegenpartij als die een speler tekortkomt. De scheidsrechter speelt ook wel eens mee. Dat kan allemaal bij G-voet bal, het gaat er ongedwongen aan toe." De Goese G-voetballers spelen competitiewedstrijden en doen mee aan toernooien. „We hebben een vaste kern van een man of twaalf die al tien jaar bij ons speelt. Er komen ook weer jonge ren bij. Dat is positief, maar er komt een moment dat we niet ie dereen meer kunnen inzetten in de competitie. Daar hebben we in de huidige situatie onvoldoende middelen voor." Vermeulens groep is divers van sa menstelling. De jongste speler is zestien, de oudste, Jos, wordt van- doór Koen de Vries ZOUTELANDE - De Zeeuwse sport wereld is de komende drie jaren verzekerd van minstens drie NK's in de provincie. In Zoutelande tekenden gisteren het bestuur van de stichting dame venementen Zeeland, het bestuur van de Nederlandse dambond (KNDB) en Pascal van 't Westen- de van het plaatselijke Beachhotel een overeenkomst waarin ze ver klaren dat de komende drie jaar het NK dammen voor vrouwen in het Beachhotel gehouden wordt. Voor dit jaar liggen de data al vast: van 3 tot en met 8 november. „We bevinden ons zo langzamer hand op gewijde damgrond", vond Aart Walraven van de organi serende stichting damevenemen ten Zeeland na de ondertekening van het contract. En daar had hij natuurlijk gelijk in. door Sven Remijnsen MIDDELBURG - Oranje ontmoet morgen Oranje op de Middelburg se Markt, waar hockeyers van MM- HC een demonstratie geven onder het toeziend oog van de koninklij ke familie. Het wordt een memora bele gebeurtenis in de rijke geschie denis van de Middelburgsche Mixed Hockey Club, die dit jaar een eeuw bestaat. „Heel bijzonder om eens mee te maken", zegt Ton Thiebosch, be stuurslid van MMHC en lid van de feestcommissie die de jubileumfes tiviteiten organiseert. „We leggen op de Markt een hockeyveld van 7 bij 15 meter aan, waarop 36 jeugdspelers gaan laten zien wat hockey is. Er zijn heel veel proto collen die we moeten volgen. Ie dereen vanaf twaalf jaar is van te voren gescreend op naam en sofi- nummer. Men laat niets aan het toeval over." „We hoorden onlangs dat prinses Amalia gaat hockeyen in Wassenaar,,, vertelt Jolanda van Koeveringe, die eveneens in de feestcommissie zit. „Toen droegen we het idee aan om haar een hock- eystickje cadeau te geven. Dat vond men heel lief bedacht, maar het werd aanvankelijk niet toege staan." Na veel vijven en zessen kreeg de vereniging toch toestemming voor de actie. Koningin Beatrix neemt morgen het presentje voor haar kleindochter in ontvangst. Koninginnedag moet een van de hoogtepunten worden in het jubi leumjaar. MMHC organiseert elke maand een bijzondere activiteit. Op 29 mei wordt er een fancy-fair gehouden met een loterij en een veiling, op 5 juni een toernooi voor de mini's en op 19 juni is er Ton Thiebosch en Jolanda van Koeveringe zijn mede-organisatoren van het een grote feestdag, met een spon sorloop en clinics voor de jeugd van een Nederlandse international en een aantal hoofdklassespelers. In de loop van juni is in De Drvk- kery in Middelburg ook een expo sitie te zien van keepersuitrustin gen door de jaren heen. Thiebosch heeft op de zolder van het club huis op Sportpark De Voorborch stapels attributen gevonden, waar onder maskers, handschoenen en lichaamsbeschermers. Hij heeft ook hockeysticks aangetroffen die teruggaan tot de jaren vijftig. „Dat was welhaast een archeologische vondst." De activiteiten na de zomervakan-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34