sport 129 in Barcelona de France effeweg.nl Ribéry mist finale Samen bij de pers Vinokoerov kopman van Astana in Giro NOORD IERLAND - NIEUW! OF WAT DACHT U VAN: supervoordelige busreizen Kijk op wwvi.effeweg nl of bel 0529 - 46 96 67 donderdag 29 april 2010 Louis van Caai hoopte dinsdagavond dat hij in de fina le Internazionale zou treffen. „Ik zou het Mourinho (fo to) wel gunnen om de finale te halen", zei Van Gaal. „Dan zitten we samen bij de persconferentie. Dat wordt leuk." De wens van Van Gaal kwam gisteren uit. door Barry van der Hooft BARCELONA - Na een avond vol pas sie, woede en gevoel voor drama, stapte Wesley Sneijder met een grote glimlach de catacomben van stadion Camp Nou in. De midden velder had zich net met Inter ten koste van Barcelona (i-o-neder- laag) geplaatst voor de finale van de Champions League en lachte zijn tanden bloot. Sneijder mag zich nu opmaken voor een terug keer in het stadion waar hij niet meer gewenst was. Op zaterdag 22 mei speelt Sneijder weer eens in het Bernabeu-sta- dion van Real Madrid, de club di"e hem niet meer nodig had maar dit seizoen al vroegtijdig sneuvelde op het kampioenenbal. Toch zijn de beleidsbepalers van Real blij dat Sneijder terugkeert, want dat houdt in dat Barcelona niet naar Bernabeu afreist om de belangrijk ste Europese beker voor de tweede keer op rij te winnen. Die prijs gaat nu naar Inter of het Bayern München van Louis van Gaal. Het is een aardig affiche, met een flinke oranje tint. Mark van Bom mel mag de strijd aangaan met Sneijder. En Arjen Robben maakt net als Sneijder over ruim drie we ken zijn rentree in Bernabeu, waar ook hij afgelopen zomer de deur werd gewezen. Bij hun 'nieuwe' werkgevers hebben de spelers met het rugnummer 10 wél een bijzon dere status. Net als Robben voor Bayern, is Sneijder vaak onmis baar voor Inter. De creatieve mid denvelder was ruim een week gele den in Milaan de grote man, maar speelde gisteravond vooral in dienst van het team. Tegen een tot de tanden toe bewa pend Barcelona begon Inter vanaf minuut één met vertragen en inti mideren. Het was ouderwets af braakvoetbal, waar de doorsnee voetballiefhebber het niet warm van krijgt. José Mourinho interes seert het helemaal niets. De Portu gese coach kijkt alleen naar het eindresultaat en bespeelt ondertus sen alles en iedereen. Dat deed hij ruim een week geleden in Milaan met de scheidsrechter, zijn landge noot Olegario Benquerenca, die een zuiver buitenspeldoelpunt van Inter goedkeurde. Gisteravond was Mourinho juist verre van gelukkig met de arbitra ge, want Thiago Motta werd al na 28 minuten met rood van het veld gestuurd. De middenvelder stak zijn hand in het gezicht van Sergio Busquets, die als een stervende zwaan naar de grond ging. Frank de Bleeckere, de Belgische scheidsrechter, trapte in het fraaie stukje acteerwerk en maakte er elf tegen tien van. Barcelona verhoog de het tempo nog maar eens, op zoek naar die o zo belangrijke eer ste treffer. Toch kon het nauwe lijks kansen creëren, omdat Inter rond het strafschopgebied een muur metselde. In de tweede helft was het beeld hetzelfde. Barcelona dicteerde, speelde de bal rond, zocht naar een opening, maar kwam lange tijd niet door de handbalverdedi ging van Inter heen. Het miste de topvorm en bleef maar aanhikken tegen de dure nederlaag (3-1) die het in Milaan leed. Pas zes minu ten voor tijd maakte verdediger Ge rard Pique er 1-0 van. Een tweede, bevrijdende treffer voor Barca bleef uit waardoor Sneijder, die na 67 minuten werd gewisseld, zich mag opmaken voor zijn eerste Champions Leaguefinale. Voor zijn coach wordt het de twee de keer. José Mourinho won de be ker in 2004 met FC Porto en staat volgende maand tegenover zijn leermeester Louis van Gaal, van wie hij drie jaar lang assistent was bij Barcelona. Jean-Louis Pages bij de plek waar de tussensprint zal plaatsvinden op Neel- tje Jans. foto Bennie Ceulen MUNCHEN - Franck Ribéry moet de finale van de Champions League aan zich voorbij laten gaan. De Eu ropese voetbalbond Uefa heeft de middenvelder van Bayern Mün chen voor drie duels geschorst naar aanleiding van zijn rode kaart in de eerste confrontatie met Olympique Lyon in de halve fina le. Ribéry zat dinsdag in de gewon nen return (0-3) al de eerste wed strijd schorsing uit. Ribéry ging vorige week tijdens de thuiswedstrijd hard door op de en kel van Lyon-spits Lisandro Lopez. Coach Louis van Gaal sprak na af loop de hoop uit dat de Uefa mild zou zijn voor zijn controversiële vedette, maar de tuchtcommissie trok zich daar weinig van aan. Ribéry moet op 22 mei bij de fina le in Madrid plaatsnemen op de tribunes in het stadion Santiago Bernabeu. De Fransman mist ook de eerstvolgende Europese wed strijd van zijn club in het nieuwe seizoen. Bayern München kondig de gistermiddag aan in beroep te gaan tegen de forse straf Louis van Gaal werd gisteren na de glorieuze zege in de Cham pions League tijdens een perscon ferentie geconfronteerd met een opzienbarende uitspraak van hem zelf eerder deze maand. „Als ik dit seizoen drie hoofdprijzen win, stap ik op", sprak de veelgeprezen coach in een onbewaakt ogenblik. „Of dat nog steeds de bedoeling is? Dat is de grote vraag natuurlijk", reageerde Van Gaal lichtelijk ge amuseerd. „Als ik inderdaad drie ti tels win met Bayern, kan ik mezelf niet meer verbeteren in München. Dan heb ik alles weer bereikt wat ik wilde." Zijn contract in Beieren loopt door tot medio 2011. „Nor maal gesproken dien ik dat uit." Van Gaal, die vorig jaar bij AZ nog kon pronken met de kampioens- schaal, herhaalde ook gisteren nog maar eens dat Bayern dit seizoen nog niets heeft gewonnen. „Daar om hebben we na de wedstrijd ook geen feest gevierd. Tenminste, niet dat ik weet. Voor ons begon na de overwinning al de voorberei ding op de komende competitie wedstrijd tegen Bochum." smmmamammmaooimmmmmmHmatmamum MADRID - Alexandre Vinokoerov is de kopman van wielerploeg Asta na in de komende Ronde van Ita lië. De Kazak maakte vorig jaar in de zomer zijn rentree in het wieler- peloton na een schorsing van twee jaar wegens dopegebruik. Zondag zegevierde hij verrassend in de laatste grote voorjaarsklassie ker, Luik-Bastenaken-Luik. De Gi ro d'Italia begint op zaterdag 8 mei met een proloog in Amsterdam. Op to mei finisht de wielerwed strijd in Middelburg. Vinokoerov, die als doel heeft in elk geval één dag de roze leiderstrui te dragen, krijgt in de Giro hulp van vier landgenoten: Alexandr Diatsjenko, Valentin Iglinsky, Roman Kirejev en Gorazd Stangelj. Verder rijden voor Astana de Italianen Enrico Gasparotto en Paolo Tiralongo, de Oekraïner Andrij Grivko en de Spanjaard Josep Jufre. 3 1 vanaf vanaf De "Parel van de Donau" Inclusief: L it Vertrek op: 23 augustus Inclusief: 5 dagen Luxemburg v.a. €219,- 10 dagen Karinthië, Wörthersee.... v.a. €529,- 11 dagen Estland, Letland Litouwen v.a. €689,- Meer informatie of boeken? imt "•s»»* Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. vvVJ/ Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- reserveringskosten. scr Diverse opstapplaatsen door héél Nederland. Berlijnv.a. 109,- 4 dagen - Vertrek o.a.: 5,17, 26, 29 juli, 7,19, 22 aug Praagv.a. 129,- 4 dagen - Vertrek o.a.: 18 juni, 6, 20 aug, 3 sept, 15 okt Parijsv.a. 139,- 3, 4 of 5 dagen - Vertrek o.a.: 21 mei, 19 juli, 6 aug, 17 sept Londen -v.a. 139,- 4 dagen - Vertrek o.a.: 3, 6, 18, 30 juli, 8, 23, 29 aug Boedapest is stad vol historie. Bekijk hier de Matthiaskerk, de Magdolna- toren en de beroemde Kettingbrug. Natuurschoon vindt u in de ronding van de Donau, de Donauknie en bij het Balatonmeer. Een bezoek aan de Poesta met een koetsrit en paardenshow zijn unieke belevenissen! 7 hotelovernachtingen, 7x ontbijt en diner (halfpension), stadsrondrit Boedapest o.l.v. een Nederlands sprekende gids en vervoer per Comfort Class touringcar Een bijzonder landschap en culturele hoogtepunten! Laat u tijdens deze busreis meenemen door de prachtige natuur en de bewogen geschiedenis van Noord-lerland. Geniet van een natuurtocht door Donegal en bewonder de oude kastelen. Breng ook een bezoek 3an de steden Dublin en Belfast. 9 hotelovernachtingen, 9x ontbijt en diner (half pension), bootovertochten Calais-Dover v.v. en Holyhead-Dublin v.v., stadsrondrit Belfast en Dublin o.l.v. een gids en vervoer per Comfort Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31