Tien van Inter houden stand Neeltje Jans krijgt tussensprint Tour 28ISDC CHAMPIONS LEAGUE Internazionale plaatst zich voor de finale van de Champions League. Barcelona slaagt er niet in de achterstand uit de heenwedstrijd goed te maken. Schaker Anand leidt in tweekamp Verplichte legitimatie bij NAC-Twente Peter Sagan winnaar eerste rit Romandië Schweertman met oranje naar halve finale Van Marwijk komt maandag met selectie Barcelona had gisteravond maar liefst 75 procent balbezit. Veel kansen leverde dat niet op. Inter-verdediger Lucio (links) probeert te verhinderen dat Zlatan Ibrahimovic de bal op doel kan koppen. Doelman Julio Cesar komt te laat. foto Xavier Bertra!/EPA donderdag 29 april 2010 SOFIA Viswanathan Anand heeft gisteren de leiding genomen in de schaak tweekamp met Veselin Topalov om de wereldtitel. De titelverdedi ger uit India versloeg de Bulgaar met de witte stukken. Topalov zag na 32 zetten geen perspectief meer en gaf op. Anand leidt nu met 2 1/2 tegen 1 1/2. De tweekamp gaat over maxi maal twaalf partijen. De winnaar krijgt 800.000 euro. BREDA De veiligheidsmaatregelen voor de kampioenswedstrijd NAC Bre- da-FC Twente worden flink aange haald. De wedstrijd is aangemerkt als een risicowedstrijd in de zwaar ste categorie. Door de zware inscha ling is alcohol taboe in het stadion en geldt voor de FC Twente-sup- porters een verplichte combirege ling. Omdat er aanwijzingen zijn voor illegale kaartverkoop, moeten bezoekers van de wedstrijd zich le gitimeren bij de toegangscontrole. Op internet wordt intensief ge speurd naar handel in kaartjes. GENEVE Peter Sagan heeft gisteren de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De renner van Liquigas bleef na 176 kilometer in het Zwitserse Fleurier in de sprint de Italiaan Francesco Gavaz- zi en de Ier Nicolas Roche voor. De Slowaak veroverde tevens de leiderstrui. Die nam hij over van de Italiaan Marco Pinotti, die dins dag de proloog won. Michel Kreder van de Garmin-ploeg was in de rit van gisteren de beste Nederlander op de zevende plaats. AIX-EN-PROVENCE De Nederlandse squashers hebben zich van een plaats bij de laatste vier verzekerd op het EK. Oranje, dat eerder Finland klopte (3-1), was gisteren ook te sterk voor Duits land (3-1). Kopman Laureiis Jan An- jema was veel te sterk voor Simon Rosner: 11-8 11-5 11-5. Sebastiaan Weenink kwam tekort tegen Rudi Rohrmuller: 8-11 10-12 5-11. Dylan Bennett en Piedro Schweertman stelden de zege veilig. Schweert man stond tegen Andre Haschker geen enkele game af: 11-812-1011-5. ZEIST Bert van Marwijk maakt maandag zijn voorlopige selectie van 28 spe lers voor het WK in Zuid-Afrika be kend. De bondscoach geeft zijn voorlopige selectie in een persbe richt vrij. Hij moet zijn definitieve keurkorps van 23 spelers uiterlijk op 1 juni bij de wereldvoetbalbond Fifa inleveren. Grote vraag is of Van Marwijk ver rast met zijn voorlopige selectie. Zo heeft Ruud van Nistelrooij de af gelopen maanden regelmatig laten weten dat hij graag zijn rentree maakt. De spits nam na de WK van 2006 in Duitsland afscheid van Oranje. door Frits Bakker MIDDELBURG - De Tour de France houdt zijn eerste tussensprint in de etappe van Rotterdam naar Brussel op zondag 4 juli niet in Kruiningen, maar is uitgeweken naar Neeltje Jans. De wijziging in het schema heeft te maken met de protesten vanuit de Gereformeer de Gemeente in Reimerswaal, die de Tour liever niet voorbij ziet ko men op zondag. Het ziet er overi gens naar uit dat de hele etappe li ve op tv komt. De sprint, die nu na 73 kilometer wordt gehouden, telt mee voor de groene trui in de Tour. Dat wil zeg gen dat het publiek op Neeltje Jans al een eerste confrontatie mag verwachten tussen snelle jongens als Mark Cavendish, Tom Boonen, Tyler Farrar, Thor Hushovd en de Rabo-sprinter Oscar Freire. De tweede tussensprint in de etappe is in Putte-Capelle, de woonplaats van Jan Janssen, in 1968 de eerste Nederlandse Tourwinnaar. De nummers één, twee en drie van de tussensprint (voor de Fransen sprint intermédiaire) krijgen zes, vier en twee punten voor de strijd om de groene trui. Het parkoers is vorige week nog een keer verkend door Jean-Louis Pages en Bennie Ceulen, vertegen woordiger van de Tourorganisatie iq Nederland. De goedkeuring, ook van de nieuwe tussensprint, werd gisteren gegeven door wed strijddirecteur Jean-Francois Pe- cheux. Neeltje Jans wordt op de dag van de doorkomst de plaats waar veel genodigden van de provincie en grote sponsors zijn uitgenodigd. De plaats van de tussensprint, tus sen het Topshuis en Neeltje Jans, ter hoogte van de bushalte, is ook voor het publiek toegankelijk. Door het verleggen van de sprint hoopt de Tourorganisatie aan de wensen van de Gereformeerde Ge meente van Reimerswaal te vol doen. Die schreef op 1 april in een brief aan de gemeente dat de door komst als een 'ontheiliging van Gods dag' werd gezien. Het Tour peloton is in Kruiningen onder weg naar de grensovergang met België. De Tour rijdt 87 kilometer over Zeeuws grondgebied, nadat de start in Rotterdam is geweest. De passage op Neeltje Jans wordt •rond 14.00 uur verwacht, om 12.15 uur trekt daar de reclamekaravaan voorbij. Bennie Ceulen heeft er bij de Tour bazen voor geijverd om de Zeeuw en een sprint op Neeltje Jans te ge ven. „Ik weet dat veel mensen, die de Tour naar Zeeland hebben wil len halen, daar op die dag zijn ver zameld. En dat er twaalfhonderd gasten komen, afgezien van dui zenden toeschouwers. Ik vond het, gezien de problemen in Rei merswaal, beter om de sprint daar naartoe te verleggen." Volgens Ceulen zijn de onderhan delingen, om de etappe door Zee land live op televisie uit te zenden, in een ver gevorderd stadium. „Dat zou betekenen dat de Tour doorkomst één grote reclamespot wordt voor Zeeland als toeris tische en recreatieve trekpleister." Neeltje Jans was overigens ook de plaats waar in 2006 een etappe vanuit Valkenburg zou finishen als de Tour naar Zeeland zou komen. Die etappe ging ondanks jarenlang lobbyen van het Zeeuwse Tourco mité om een nog altijd vage reden niet door. „Ik vind het nog altijd heel jam mer tegenover Pieter Stoter, Kees Bal en Toine Poppelaars, de voor trekkers van het Zeeuwse comité. Maar gelukkig krijgt de provincie nu iets terug voor dat vele lobby werk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30