C Kom op tijd en Aanspreken, een mHTniHTTH Golf van oorkwallen Brief PZC donderdag KONINGINNEDAG Wie morgen naar de koningin gaat kij ken, mag veel wel en sommige dingen niet. Advies: denk vooral zelf logisch na. www.xlfashions.nl donderdag 29 april 2010 door Willem van Dam oedemorgen majesteit, "W" Dat wordt me het dag- je wel. Ik begrijp best dat u er als een berg tegenop ziet. Hoe oud bent u inmiddels? Ik weet dat het van weinig welle vendheid getuigt om dames naar hun leeftijd te vragen, maar als ik het goed heb, bent u de zeventig jaren inmiddels gepasseerd, waar van u er dertig op de Troon heeft doorgebracht. Dat lijkt mij een kwelling, zo'n troon zit niet mak kelijk. En dat dertig jaar. Klinkt als levenslang. Goed, er zijn vele voordelen aan uw positie verbonden: u hoeft nooit uw eigen ontbijtje klaar te maken, er staat altijd wel een la kei paraat om uw pumps te poet sen, u hoeft zich nooit zorgen te maken of u de hypotheek kunt af lossen. Maar pfïf, de prijs die u daarvoor moet betalen is hemel- tjehoog. U heeft al heel wat kopjes thee moeten drinken met politici van wie ik vermoed dat u ze diep in uw hart het liefst van uw paleis- trappen had geschopt. Maar ja, dat COLOFON pzc Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Z^euws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties Ve rkoo ptea m Zeel a n d T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie, Onroerend Goedi T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NAM) D een doorlopend abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NAM) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088- 013 99 10 Woonplaats Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaai zorgvuldig om mei persoonsgegevens. In hei colofon treft u nadere informatie masmm s s» Wat wél, en wat niet mag mag niet, hè? Koekhappen, ja, dat mag u. En in een glanzende koets door de Hofstad rijden als u voor de zoveelste keer een toespraak moet houden die door anderen is geschreven. U mag beminnelijk knikken naar vlaggetjeszwaaiend volk dat zich achter dranghekken heeft verzameld. En zodra u ook maar iets doet dat niet iedereen welgevallig is, verschijnen in De Wereld Draait Door of bij Pauw Witteman bozige mevrouwen en meneren die foei en bah zeggen. Morgen treedt u op te Wemeldin- ge en Middelburg. Kost een kapi taal. Er zijn van die droefsnoeten die roepen dat u dat zelf moet be talen. Laat ze lullen; alsof u voor uw eigen lol de hele dag gaat lo pen wuiven, glimlachen en het zo veelste klompendansje moet aan zien. We zullen elkaar morgen niet tref fen. Ik blijf lekker thuis met een goed boek en een glaasje witte wijn binnen handbereik. Ik ben er vrijwel zeker van dat u dat ook het liefst zou doen. Maar uw plicht roept, hè? Sterkte! Met onderdanige groet. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Willem Adriaansens door Lilian Dominicus en Maurits Sep Het klinkt als een open deur, maar toch: kom vooral op tijd naar We- meldinge en Middel burg, is het advies voor Koningin nedag. En nog eentje: laat de auto thuis en kom vooral op de fiets of lopend. Of met het openbaar ver voer, dat in Zeeland de hele dag gratis is: trein, bus én boot. Zowel in Wemeldinge als in Mid delburg zijn parkeervoorzieningen geregeld op transferia, maar wie eenmaal een plekje voor zijn auto heeft: gevonden, is er nog lang niet. Vanaf de parkeerplekken in de Buitenhaven (Olauterrein) van Vlissingen en op industrieterrein Arnestein in Middelburg rijden pendelbussen naar het NS-station. Tussen de parkeerterreinen en het centrum van Wemeldinge rijden golfkarretjes voor mensen die slecht ter been zijn. Velen zullen echter gewoon moeten lopen. De binnenstad van Middelburg is morgen vanaf 07.00 tot ongeveer 19.00 uur per auto moeilijk bereik baar. Vandaar de extra parkeerter rein op Arnestein en het Olauter rein. Om de pendelbussen ruim baan te geven, worden de Kanaal- weg en de Schroebrug en de Schroeweg (deels) afgesloten voor doorgaand verkeer. Dit betekent dat het vanaf de A58 niet mogelijk is richting de stad te rijden vanaf de afslagen Arnestein en Middel burg. Arnestein en de wijken Mor- tiere, Dauwendaele en Middel- ©=EHBO parkeerplaats fiets o parkeerplaats auto Q toiletten informatie WEMELDINGE Oosterschelde door Emile Calon De veiligheidsmaatregelen tijdens Koninginnedag val len nog mee, vindt burge meester Koos Schouwenaar. Ieder een die dat wil, kan morgen in Middelburg en Wemeldinge tot de dranghekken lopen en de konink lijke familie van zeer dichtbij zien. „Aanspreken, een hand geven, het kan allemaal." De inzet van 1360 agenten in bei de plaatsen vindt de Middelburgse burgemeester ook niet eens 'echt bijster veel'. „Vorig jaar, in Apeldoorn, waren 750 agenten op de been. Let wel, daar bezocht de koninklijke fèmilie één plaats. Nu gaat het om twee plaatsen en heb ben we dus een dubbele bezetting nodig." Voor Middelburg alleen gaat het volgens hem om 650 agen ten. Schouwenaar verzekerpdat elke diender die die dag in Zeeland wordt ingezet een zinvolle op dracht heeft. Hij benadrukt ook, dat de meeste veiligheidsmaatrege len worden genomen om het pu- m <■- mmm mm BRUINISSE - In de Grevelingen zijn tien keer zoveel oorkwallen gezien dan normaal in april. Dat meldt de Stichting Anemoon. Duikers heb ben foto's gemaakt van groepen van 'duizenden kwallen'. De oorkwallen hebben een gemid delde doorsnee van 25 centimeter. Ze kunnen milde huidirritatie ver oorzaken, maar de meeste mensen ondervinden volgens Anemoon geen last van een steek van deze soort. Het doorzichtige dier dankt zijn naam aan het lichtgevende 'klavertje vier' binnenin. Ook vo rig jaar werden opvallend veel oor kwallen waargenomen in de Gre velingen. Hun populatie neemt toe met een snelle opwarming van het water, waardoor veel plankton groeit. De oorkwal komt over het algemeen veel voor van april tot en met augustus in de Oosterschel de. De Stichting Anemoon bestaat uit vrijwilligers die zich bezighouden met het inventariseren van de bio diversiteit in kustwateren. De grootste casual collectie van Zeeland! dames maat 42 t/m 60 heren XL t/m 8XL Dorpsstraat 123a, Heinekenszand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2