We wachten eigenlijk tot de 22 zee Na vijftien maanden bonbons uit Yerseke :TO< Huisman en Janse uit bestuur waterschap Pleidooi voor vaarnetwerk België wil ook nieuwe jodiumpillen uitdelen Dieven slaan toe in bedrijven en woning Motorrijder uit Veere gewond bij botsing HEEL WALCHEREN KRIJGT OPSLAG! UITDAGING De een baalt enorm, de ander ziet het als uitdaging. Koninginnedag in Middelburg vergt heel wat van horecaondernemers die hun terras moeten binnenhalen. donderdag 29 april 2010 MIDDELBURG MIDDELBURG - De Waterschapsbe stuurders Jaap Huisman en Maar ten Janse (beide WD) stappen per direct op als algemeen bestuurslid. Zij doen dit nadat Huisman de ver kiezing om het lijsttrekkersschap voor zijn partij heeft verloren. Met één stem verschil is niet Huisman maar Sophie van 't Westeinde tot lijsttrekker gekozen bij de komen de verkiezingen. „Heel teleurstel lend", zegt Maarten Janse. SINT-LAUREINS De twaalf Vlaamse grenspolders, het Zeeuwse waterschap, gemeen ten en provincies moeten de han den ineenslaan om een uitgebreid vaarwegnetwerk voor de recreatie vaart uit te stippelen. Gouverneur André Denys van Oost-Vlaanderen pleitte gisteren voor zo'n grens overschrijdend netwerk tijdens de Euregio-conferentie in Sint-Lau- DOEL Ook België bereidt de verspreiding van nieuwe jodiumpillen voor. Na dat in Zeeland sinds half maart al nieuwe pillen beschikbaar zijn voor mensen, die in een straal van ïo kilometer van de kerncentrale in Borsele wonen. In Vlaanderen worden de pillen verspreid in een straal van 20 kilometer. Dat houdt verband met de omvang van het energiepark. Het telt vier centrales. VLISSINGEN In de nacht van dinsdag op woens dag sloeg het dievengilde toe bij een bedrijf aan de Scottweg in Goes en een bedrijf aan de Gilde- weg in Vlissingen. De inbrekers gingen er vandoor met kluisjes, geld en een laptop. Dinsdag over dag werd ingebroken in een wo ning in de Kievietsprenk in Vlissin gen. Het hele huis is doorzocht, de buit bestond uit geld en sieraden. HEINKENSZAND Een uit de gemeente Veere afkom stige motorrijder is dinsdagavond gewond geraakt bij een verkeerson geluk in Heinkenszand. De 34-jari- ge motorrijder kwam in aanrijding met een 55-jarige automobilist. De ze zag de motorrijder over het hoofd. De ambulance heeft het slachtoffer naar het ziekenhuis ver voerd. Hij had een gebroken heup en een gebroken enkel. oprtun/ifin, v&rl\u.iz&n &r\ toitfaren door Annemarie Zevenbergen Aan de voet van de Mid delburgse Lange Jan staan woensdagmiddag drie gemeentewerkers bij een veegwagen te delibereren over wat er nog moet gebeuren voor De Grote Dag. Het terras van jazz-eetcafé Desafinado aan de Koorkerkstraat vult zich langzaam. Op de Markt klinkt volop geroeze moes van terrasgangers. De geur van koffie en uitsmijters verwaait in de voorjaarsbries. Maar dat zal morgenochtend 180 graden gedraaid zijn. Dan zijn im mers de terrassen op de Koorkerk straat, de Markt, het Tympaan- plein en de Pottenmarkt verdwe nen. Tafels en stoelen mogen pas weer buiten gezet worden als het sein veilig is gegeven. Koninginne dag begint eigenlijk pas goed als de koningin weer weg is, vindt een aantal horecaondernemers daarom. Een rondje horeca levert diverse reacties op. De een baalt en vindt het allemaal overbodig gedoe, de ander probeert de lol ervan in te zien en hoopt erop dat het publiek een handje toesteekt bij het opbou wen van zijn terras. Eigenaar Renny Minnaert van Desafinado, tevens voorzitter van de afdeling Middelburg van Hore ca Nederland, haalt berustend zijn schouders op. „Het is een voldon gen feit. Dus je kunt het jezelf nu zo makkelijk of zo moeilijk maken als je zelf wilt. Ik kan mijn tafels en stoelen even verderop bij de bu ren neerzetten. Dus als het weer mag, kan ik direct opbouwen. Ik ga 's ochtends wel open en zorg dat we het publiek snel kunnen helpen. Je moet niet hebben dat mensen achteraf zeggen 'ja hallo, ik heb zes uur op een kop koffie staan wachten'. Ik begrijp best dat er veiligheidsmaatregelen nodig zijn, maar dit is wel buitenpropor tioneel." Michel van Nielen van Cheerz blijft optimistisch. „Ik kan in zak e'n as gaan zitten vanwege mijn omzetverlies 's ochtends, maar daar Schiet niemand wat mee op. Ik vind het ook wel een uitdaging. Kijken hoe snel we ons terras weer kunnen neerzetten. Ik heb geluk dat ik over twee ruimtes be schik. Dus in de ene zet ik de ta fels en stoelen van buiten en de an der is gewoon open. We laten ons verrassen. Ach, de naam Cheerz heb ik niet voor niets gekozen", zegt hij met pretlichtjes in de ogen. Hij ziet het wel zitten. Buurman Arnoud van der Klis van De Huifkar ziet dat toch wat anders. „Ik ben bang dat het hele maal geen feest wordt door al die veiligheidsmaatregelen. Ik ben een week geleden in Arnhem geweest. Daar was een feestje ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van Nationaal Park De Veluwe. Ik kon zo naar binnen, niemand vroeg ook maar iets. Ik heb niets van be veiliging gezien, laat staan ge merkt. Ik ben tot drie keer toe dicht in de buurt gekomen van de koningin. Als ik een gek was ge weest, hadden we nu helemaal geen Koninginnedag gehad. Ik heb er even over gedacht om toen een statement te maken en de konin gin vrijdag uit te nodigen voor een kop koffie op mijn terras. Maar ik heb het niet gedaan. Ik denk dat je niemand kunt beveiligen tegen een psychopathische gek. Maar we moeten juist nu in Middelburg, na die ramp in Apeldoorn, laten zien dat Koninginnedag een feest is. Ik hou m'n hart vast en ik hoop echt dat het geen debacle wordt door al die maatregelen." Even verderop zitten twee meiden op het terras van Bommel, naast het stadhuis. „Of we de stad in gaan vrijdag? Ik denk het niet hoor. Je ziet dan toch niks", zegt Sabrina. Vriendin Marie Jeanne (verzorgende van beroep) vult aan: „Ik ben gescreend, dus ik mag in ring 3, maar dan zie je nog niks. Ik ben vrij die dag, maar ik mag niet de stad uit. Als er iets gebeurt en er moeten gewonden verzorgd worden, dan moet ik helpen. Ik ben een soort van stand-by." Gie chelend zegt ze: „Als ik naar een cliënt zou moeten, krijg ik een be- MIDDELBURG - Patissier Timo Cor- nelisse uit Yerseke is vijftien maan den bezig geweest met het beden ken en creëren van een typisch Zeeuwse bonbon. Commissaris van de koningin Kar- la Peijs zei gisteren, nadat ze er één had geproefd, dat hij daar pri ma in is geslaagd. Ze was aange naam verrast door de smaak; een combinatie van zoet en zout. Voor al dat laatste vond ze zeer bijzon der. Cornelisse wilde iets van zout erin omdat die smaak zo bij Zeeland past, zei hij tijdens de presentatie van zijn bonbons. Het liefst had de ondernemer zijn nieuwe product aangeboden aan de koningin. Maar dat lukt natuur lijk niet, zo zei hij voor de presen tatie. Volgens de 26-jarige patissier duur de het bedenken en uitwerken van die nieuwe bonbon maar liefst vijftien maanden omdat hij alles perfect wilde hebben. Niet alleen de smaak, maar ook de presenta tie. Om die reden heeft Cornelisse ook een vernieuwende vormgever gezocht die speciaal voor hem een doosje kon ontwerpen voor de bonbons. Volgens de patissier uit Yerseke past de nieuwe bonbon prima bin nen het nieuwe imago van Zee land. Commissaris van de koningin Karla Peijs proeft de nieuwe Zeeuwse bonbon van patissier Timo Cornelisse en is aangenaam verrast. foto Izaak Verkeste veiliger mee. Een soort body guard." Beide meiden nippen nog eens aan hun glas en zeggen in koor 'van mij hoeft ze niet te ko men hoor, al dat gedoe'. Uitbater Willem Nieuwdorp van Bommel opent zijn café gewoon om half ne gen vrijdagochtend, terrasloos. „Zodra het mag, zetten we de boel weer buiten. We doen dat zelf De gemeente heeft wel aangeboden om te helpen, maar daar ga ik niet op wachten. Ik heb wel een toilet- juffrouw geregeld die gelijk 's och tends al komt. Want al die duizen den mensen... ik weet dan wel wat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24