Kamer is rijp voor bouw tweede kerncentrale Sloop Hotel Britannia gaat door M 1 BORSSELE II Kabinet beslist mogelijk vandaag om voorbereidingen voort te zetten Eenzijdig ongeluk kost man (79) het leven Sprint in Tour wijkt voor zondagsrust en verder Openingstijden Bewolkt maar warm 21 Barcelona van Guardiola komt niet door muur van tien van Inter 28 Vandaag in de Scott McKeon heeft de blues Kostuums om eindeloos in te spelen Gainsbourg leefde lekker onmatig zie ook: www.pzc.nl/uit Vandaag bij de PZC: special Maand van de Vrijheid DONDERDAG 29 april 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 100 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN SSE8S?SgSSS82 De kans is groot dat er voor langere tijd een gapend gat over blijft. Maar alles liever dan het verpauperde hotel zoals het er nu staat, vindt verantwoordelijk wethouder Piet Polderman. „De grootste opluchting zal zijn als er een nieuw klassehotel staat, want dat heeft Vlissingen nodig." Wat er op de plek van Britannia terugkomt en wanneer, is nog niet bekend. De gemeente Vlissingen is nog in een rechtzaak verwikkeld met de eigenaar, AW Beheer. De uitspraak van de rechterbank is al enkele keren uitgesteld. De sloop begint zo snel mogelijk. Eerst wordt binnen alle asbest verwijderd, daarna gaat de hoogbouw tegen de vlakte. Het uit 1954 daterende paviljoen gaat niet plat. Dat wordt, inclusief de bijzondere mozaïeken ingepakt en beschermd. Het wordt geïnte greerd in een nieuw gebouw dat er ooit gebouwd zal worden. De schandvlek van Vlissingen kan worden weggepoetst. Het oude hotel Britannia, dat al tien jaar leeg staat, mag eindelijk worden ge sloopt. Tegen de sloopvergunning zijn geen bezwaren ingebracht. DEN HAAG - De kans op een twee de kerncentrale in Nederland neemt toe. Mogelijk vandaag al be sluit het demissionaire kabinet 'de voorbereidingen voor een besluit' voort te zetten. Inmiddels tekent zich een politieke meerderheid voor een nieuwe centrale af van CDA, WD, PW en SGP. PvdA en D66 zijn niet meer per definitie af wijzend. Hét moment voor een besluit is de komende kabinetsformatie. De grootste kanshebber voor een nieu we centrale is Borssele. Energiebe drijf Delta heeft als enige een ver gunning aangevraagd. Het wil me dio 2018 in Borssele een nieuwe nucleaire energiecentrale in ge bruik nemen, die 600.000 huis houdens van energie voorziet. Uit nog niet geopenbaarde rappor ten van het Sociaal en Cultureel Planbureau en The SmartAgent Company blijkt de Nederlandse bevolking niet langer mordicus te gen een nieuwe kerncentrale. Uit het onderzoek blijkt dat 31 procent verklaard tegenstander is van kern energie en de bouw van een nieu we reactor absoluut niet wil toe staan. 34 procent wil kernenergie 'liever niet', maar is bereid onder strikte voorwaarden de bouw van een nieuwe centrale te accepteren. Een vijfde van de bevolking is ronduit vóór en 8 procent noemt de bouw en ingebruikneming 'een noodzakelijk kwaad'. De voorstanders van kernenergie in Zeeland juichen de komst van een tweede kerncentrale in Borsse le toe omdat dat veel nieuwe ba nen oplevert. De gemeente Borsele verwacht dat er zeker vijfhonderd arbeidsplaat sen worden geschapen door de bouw. pagina 3: commentaar pagina 6 en 7: protest is gevecht in de achterhoede VEERE Bij een eenzijdig verkeersongeval in Veere is gisteren rond 17.15 uur een 79-jarige inwoner van de ge meente Veere om het leven geko men. Het ongeluk gebeurde op de Veerseweg. Het slachtoffer botste met zijn auto tegen een boom, het voertuig kwam uiteindelijk op zijn zijkant tot stilstand. De man zat be kneld in zijn auto en kon niet meer worden gereanimeerd. KRUININGEN De eerste tussensprint in de Tour etappe van Rotterdam naar Brussel komt niet in Kruiningen, maar op Neeltje Jans. Reden is een protest van de Gereformeerde Gemeente die opkwam voor de zondagsrust. De Reimerswaalse wethouder De Kunder reageerde gisteren teleurge steld op het besluit. Scriba Jansen van de kerk was er opgetogen over. pagina 28/29: sprint Neeltje Jans Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 8; Buitenland: 8 t/m 11; Economie: 14 en 15; Geld en Werk: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 28 t/m 33: Televisie: 38 en 39 Verplaatsing tussensprint Tour de France is verstandig besluit reageer op www.pzc.nl ■-1 WifMWllsW reacties: 330 De overheid moet de schoolvakan ties vaststellen eens ifBHHHH80% De kantoren van de PZC zijn morgen gesloten. U kunt onze lezersservice vandaag tot 12.00 uur bereiken via 088 - 013 99 20. De redactie is de hele dag telefo nisch bereikbaar. foto Ruben Greel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1