Dinnemana Raambordeel van de 21e eeuw KRAS.NL. bsskee BOEK ONLINE of bel 0900-969715 cpm 9 0 vragen over vergoeding specialist Rechter vergeet dossier in trein "7 THURINGEN SAKSEN s dgn NORMANDIE Prijzen zijn p.p. tenzij anders vermeid. Prijzen zijn exclusiet reserveringshosten en Calamiteitenfonds. ©se®©'©»®®®®®®®®®®»»#®® door Marjolijn de Cocq Demissionair minister Ab Klink van Volksge zondheid wil ziekenhui zen een vast budget geven om hun medisch specialisten te betalen. Dat moet de kosten beheersbaar houden. Want ondanks de invoering van nieuwe maatregelen, zijn de kosten enorm uit de hand gelopen. Hoe komt het dat er zoveel tumult is ontstaan rondom de medisch specialis ten? In 2009 stelde het College van Zorgver zekeringen vast dat de kosten voor spe cialistische, medische zorg met 375 mil joen euro waren overschreden op een begroting van ruim 2 miljard. Op basis van recentere gegevens blijkt het bud get zelfs met 512 miljoen euro te zijn overschreden. Dat kan de schatkist niet trekken. „De toestand van 's Rijks financiën en de financieel-economische situatie van het land nopen tot maatregelen", stelt minister Ab Klink in zijn brief aan de Tweede Kamer. Minder parlementair was zijn verzuchting in televisiepro gramma Pauw Witteman „Het is behoorlijk uit de hand gelo pen." 2 Incidentele maatregelen zijn niet af doende, stelt Klink. Wat heeft hij tot nog toe gedaan? Zoveel mogelijk terughalen, was - en is - het devies. Bij degenen die in de ogen van Klink verantwoordelijk zijn voor de overschrijdingen: de 7500 vrij geves tigde specialisten die te veel hebben ge declareerd. Zij worden dit jaar met 12,7 procent gekort. Het gaat om het in eer ste instantie vastgestelde bedrag van 375 miljoen, de rest van de 512 miljoen moet later nog worden teruggevorderd. De Orde van Medisch Specialisten haal de in januari bakzeil voor de rechter toen die probeerde de korting onge daan te maken. „Een zwarte dag", aldus de Orde. 3 Hoe kan het dat de specialisten zoveel te veel hebben kunnen declareren? Tot 2008 was er de zogenoemde 'lump- sumregeling', een vaste vergoeding per medisch specialisme. Maar die is losge laten, omdat het systeem wachtlijsten in de hand werkte. Daarvoor in de plaats kwamen de zogeheten dbc's, diagnosebehandelingscombinaties. Spe cialisten moeten de door hen geleverde zorg declareren volgens een uurtarief en zogeheten normtijden - de duur die voor een behandeling staat. 4 En dus zagen ze gouden bergen? Probleem is dat het declaratiesys teem uitermate complex is. Daarop wees ook de rechter in zijn vonnis in ja nuari. Er bleek bovendien een systeem- fout in te zitten, waardoor anesthesis ten, radiologen en microbiologen ruim 152 miljoen euro te veel declareerden. Ook zijn de normtijden alweer achter haald en volgens het ministerie toe aan 'herijking'. Staat voor het maken van een röntgenfoto nog een half uur, feite lijk duurt dat tien minuten. 5 Wat verdient een medisch specialist? Het gemiddelde uurtarief van een vrij gevestigd specialist bedraagt rond de 139 euro. De gemiddelde omzet van een medisch specialist is 295.000 euro per jaar. Overigens niet te verwarren met inkomen, want van dat bedrag moeten vaste lasten worden afgedra gen, evenals scholing, bijscholing en on dersteuning. Wat overblijft verschilt per specialist. Ook verdient de ene spe cialist meer dan de andere. In het kort geding van de Orde van Medisch Spe cialisten plaatste de rechter de kantteke ning dat het niet terecht is dat iedereen gelijk gekort wordt, er wordt daarom aan een nieuwe verdeelsleutel gewerkt. Daarnaast zijn er ook nog vijfduizend specialisten in loondienst. HAARLEM - Een rechter van de rechtbank in Haarlem heeft maan dagavond een dossier over een lo pende strafzaak in de trein laten liggen. Dat maakte de rechtbank gisteren bekend. Het dossier zat sa men met een beveiligde USB-stick in een koffer van de rechtbank. De rechter is de koffer vermoedelijk vergeten bij het uitstappen op het station in Hillegom. Het OM en de advocaat in de strafzaak zijn op de hoogte gesteld van de vermissing. woensdag 28 april 2010 waarom zou je meer betalen AMSTERDAM - Tussen de peeska mers op de Amsterdamse Wallen is vanaf nu het bordeel van de toe komst te bezichtigen. Op initiatief van het Amsterdams Historisch Museum en met ondersteuning van de gemeente Amsterdam ont wierp architectenbureau Concrete het Raambordeel van de 21e eeuw. Gisteren werd het geopend in de Stoofsteeg. Volgens curator Anne- marie de Wildt van het Amster dams Historisch Museum lijken de huidige werkkamers in de rosse buurt 'een soort douchecellen'. Ge baseerd op de ronde vormen van de dienstdoende dames is de oor spronkelijk vierkante kamer nu rond, net als het bed. Gordijnen zijn vervangen door spiegelschuif- deuren. foto Koen van Weel/ANP Best Western Hotel Landgoed Ehzerwold - Ehzerallee 14 - 7218 BS Almen 0575-431143 - receptie@ehzerwold,nl - www.ehzerwold.nl 3 of 4 daags arrangement Landgoederenarrangement Welkomst kopje koffie of thee 2 overnachtingen met ontbijtbuffet 2de avond een 3-gangen dinerbuffet €99,00 P.P. Bij besteding van het diner op de 3de dag, krijgt u de 3de overnachting gratis!! Prijs Is op basis van een 2-persoonskamer excl. Boekingskosten en Milieu en verblijfstoeslag, Zie www.kras.nl/21714 Zie www.kras.nl/21616 Zie www.kras.nl/21723 Zie www.kras.nl/21637 7 dgn BERLIJN Zie www.kras.nl/21631 Zie www.kras.nl/21610 IO dgn SALZBURGERLAND Zie www.kras.nl/21650 KRAS.NL mag zich met recht dé fïetsreizen-specialist van Nederland noemen! Ons aanbod is divers, de prijzen zijn, zoals u van ons gewend bent, zeer laag en vrijwel alles is inbegrepen. Zo reist u per Comfort Class bus (méér beenruimte) naar uw bestemming, verblijft u in comfortabele hotels incl. ontbijt en diner, maakt u gebruik van een Gazelle fiets of Gazelle Innergyfiets (Odenwald) en zijn er afwisselende fietsroutes uitgestippeld. MMBHWWWHHHMWBiMPWWPWBWH Va"af Vertrek: 10/5,14/6, 12/7, 2/8 en 6/9 gegarandeerd vertrek op 10 mei voordelig naar Valkenburg, hét fietsgebied van Nederland! Met vlakke routes naar de Emmaberg, Maastricht en de Margraten. busreis, verblijf, 4 x ontbijt en diner, gebruik fiets, Ned.sprekende reisleiding, programma Vertrek: 7/6,12/7, 9-30/8 en 4/10 gegarandeerd vertrek op 7 juni speciale reis met Gazelle Innergyfiets met elektrische trapondersteuning. Met routes naar o.a. Schloss Zwingenberg en Heidelberg. busreis, verblijf, 6 x ontbijt en diner, gebruik fiets, Ned.sprekende reisleiding, programma Vertrek: 5-19/6 en 3-24/7 gegarandeerd vertrek op 3 juli must voor natuurliefhebbers! Nieuwe reis naar de flora en fauna van het natuurpark Steinhuder Meer en de omgeving van Celle. busreis, verblijf, 6 x ontbijt en diner, gebruik fiets, Ned.sprekende reisleiding, programma Vertrek: van 12 juni t/m 18 september gegarandeerd vertrek op 12 juni en 17 juli populaire reis naar Thüringen en Saksen, waar natuur en cultuur hand in hand gaan. Met routes naar o.a. Leipzig en Dresden. busreis, verblijf, 7 x ontbijt en diner, gebruik fiets, Ned.sprekende reisleiding, programma Vertrek: van 22 mei t/m 18 september gegarandeerd vertrek op 22 mei unieke reis! Beleef per fiets de highlights van de metropool Berlijn. Ook maken we een tocht door het beschermde Spreewald. busreis, verblijf, 6 x ontbijt en diner, gebruik fiets, Ned.sprekende reisleiding, programma vanaf Vertrek: 21/8 en 25/9 Normandië is één van de mooiste en meest ideale fietsgebieden van Frankrijk! De routes voeren u langs de invasiestranden en naar o.a. Bayeux. Optioneel naar Mont-St.-Michel. busreis, verblijf, 7 x ontbijt en diner, gebruik fiets, Ned.sprekende reisleiding, programma Vertrek: 2/7 en 27/8 het decor van deze reis over vlakke routes wordt gevormd door het spectaculaire berg landschap van Oostenrijk. De tochten voeren u o.a. naar Salzburg, Fusch en Passau. busreis, verblijf, 9 x ontbijt en diner, gebruik fiets, Ned.sprekende reisleiding, programma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7