Snowboarders willen naar de top .imvi ■Hf sport 131 MSÊÊmÊÊtm trainer weg GPC Stuurt '=ranse wielrensters naar huis Heerenstraat in acuut gevaar Schweertman begint EK met verliespartij woensdag 28 april 2010 door René van Stee terneuzen - Dankzij de organisa tie van een aantal succesvolle free- style-evenementen heeft Snowba- se in Terneuzen vaste voet aan de grond gekregen in het snowboard- circuit. Instructeur Robert Korstan- je streeft echter naar meer. Samen met een aantal collega's wil hij ta lenten uit de streek begeleiden naar de landelijke top. „Een ambitieuze doelstelling", er kent de 32-jarige Sassenaar. „Maar daarom niet minder realistisch. Het enthousiasme is groot. Ik heb het niveau in de korte tijd dat de hal in Terneuzen er' staat met sprongen zien groeien. Onder goe de begeleiding moet dit nog beter kunnen." Per 1 september begint Korstanje met het Snowbase Board Team. Die nieuwe vereniging ontstaat naast het al bestaande, overwe gend Belgische, skiteam dat de Ter- neuzense hal als thuisbasis heeft. Voor het snowboardteam wordt voornamelijk geput uit een hon derdtal Zeeuws-Vlaamse jongens en meisjes dat vaste gast is in Snowbase. Uiteraard is iedereen uit de rest van Zeeland, het Vlaam se deel van de Zeeuws-Vlaamse grensstreek of daarbuiten ook wel kom. Korstanje mikt in eerste in stantie op zo'n dertig leden. Zij krijgen hun onderricht in beide disciplines: alpineboarden (met on der meer de slalom en de reu zenslalom) en freestyle (met on der meer half pipe en big air, ofte wel springen op grote schansen). „We richten we ons vooral op jeugd tot en met vijftien jaar. Het wordt uitdrukkelijk geen team waar alleen les wordt gegeven. Daarom zijn we op zoek naar ge motiveerde riders die hard willen werken, grenzen willen verleggen en de Nederlandse top of mis schien wel de wereldtop willen ha len." Vooral dankzij de olympische titel van Nicolien Sauberbreij (ook tweevoudig wereldbekerwinnares) op de parallelslalom staat snow- boarden in het middelpunt van de Als het aan Robert Korstanje van het Snowbase Board Team ligt, komen de toppers in het Nederlandse snowboarden binnen afzienbare tijd ook uit Zee land. foto Mark Neelemans belangstelling. Korstanje en de zij nen twijfelen er niet aan dat zij een graantje zullen meepikken van die populariteit. „Zeker nu is bewezen dat een Nederlandse sneeuwsporter olympisch goud kan winnen. Betere promotie kun je niet krijgen." Bijna alles staat of valt bij goede begeleiding van de sporters. In Ter neuzen zijn de instructeurs volle dig gediplomeerd. Korstanje was drie jaar werkzaam als snowboard- leraar in het Oostenrijkse winter sportoord Schladming. Verder werkte hij vijf jaar voor een hotel in Tignes in de Franse Alpen. De 8W«iBg8BgaaiHiBm opening van Snowbase bracht hem terug in Zeeuws-Vlaanderen. Momenteel zit hij vanwege zwaar knieletsel in de lappenmand. Dat liep Korstanje op tijdens de derde trainingsrun van de boardercross (een alpine-onderdeel waarin een aantal riders uitkomt in een afval race) op het NK in het Zwitserse Laax. Die blessure belet de initia tiefnemer van het Snowbase Snow Team, dat is aangesloten bij de Nederlandse Skivereniging, ech ter niet om er volledig voor te gaan. Het schema voor het debuutsei zoen staat al bijna helemaal vast. vussingen - Voetbalvereniging GPC Vlissingen heeft hoofdtrainer And ré Maas ontslagen. Het be stuur van de zaterdag-eersteklasser stelt dat de de oefenmeester niet meer de aangewezen man is om zijn elftal te behoeden voor degra datie. Vanwege de magere competi tieresultaten is de ploeg veroor deeld tot nacompetitievoetbal. Bij de laatste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Terneuzen- se Boys zit hulptrainer Anton Swennen zaterdag op de bank bij GPC. Het is nog niet duidelijk of lurriaan van Poelje, de hoofdtrai ner vanaf komend seizoen, nu al de honneurs gaat waarnemen. Vanuit de vereniging gezien kan Maas wel begrip opbrengen voor het besluit om hem te ontslaan. „Maar ik betreur dat ik het karwei niet mag afmaken. Mede vanwege de leeglopende ziekenboeg had ik wel vertrouwen in een goede af loop", was zijn commentaar. 's-heerenhoek - De twee Francai- ses die zaterdag hard ten val kwa men in de afsluitende etappe van de Omloop van Borsele voor meis jesjunioren worden vandaag per ambulance naar Frankrijk ver voerd. Johanna Defranaux en San dra dos Santos gingen met onge veer acht andere rensters honderd MEEST GELEZEN 1Joan van Belzen naar Vlissingen 2. Podium topscorers ligt vast 3. Dees en Verlinde naar Spui STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Bezoek ook onze sportweblogs via www.pzc.nl/blog/ meter voor de finish op de Kui persdijk van 's-Heerenhoek onder uit nadat een Belgische rensters hard geduwd werd. Defranaux bleek haar bekken te hebben ge broken. Ze werd in het ziekenhuis van Goes geopereerd. Dos Santos had rugklachten, maar hoefde niet onder het mes. hoeven - Het inhaalduel tussen de driebanders van De Heerenstraat 1 en 'tTapperijke in de degradatiezo ne van de derde divisie leverde een pijnlijke nederlaag op voor de Bevelanders: 2-6. De Heerenstraat speelde een pove re partij. Op Kimmo Pankow na ontsteeg niemand het niveau van de vierde divisie. Bloeddoping om tot betere prestaties te komen zal niet helpen, bloedtransfusie mis schien wel. Zo zijn er 's maandags vanaf 1 sep tember de wekelijkse trainingen. Voor recreanten is er de mogelijk heid om hun techniek en conditie op peil te houden. De competitie ve tak is niet voor beginners. Zij trainen in groepen van verschillen de niveaus. Ook zal er worden ge werkt met video-analyses, waarbij de beelden direct na de training worden bekeken. Dit laatste ge beurt vaak in combinatie met een op techniek gerichte training. „Ver der komen in diverse clinics snow board gerelateerde oefeningen aan bod zoals een schroef of een salto. Dat gebeurt op de trampoline of aix-en-provence - De Nederlands squashers hebben gisteren op de eerste dag van het Europees kam pioenschap voor landenteams met 3-1 van Finland gewonnen. Koude kerkenaar Piëdro Schweertman was de enige die zich in een Scan- dinaviër verslikte. De 26-jarige Walchenaar, de num mer 93 van de wereld, ging in het Franse Aix-en-Provence onderuit tegen Matias Tuomi, die tachtig plaatsen lager staat. Schweertman won de eerste game nog, maar ver loor er daarna drie op rij: 7-1111-5 11-9 11-7- Laurens-]an Anjema, Dylan Bennett en Sebastiaan Wee- nink wonnen wel. Oranje speelt vandaag tegen Duits land en morgen tegen Engeland. De nummers één en twee in de poule plaatsen zich voor de halve finales. Engeland versloeg Duits land met 4-0 en gaat met die maxi male score voorlopig aan de lei ding. bij duikplankspringen. Ook ma ken we uitstapjes naar andere sneeuwhallen of een borstelbaan." In samenwerking met andere snowboardverenigingen komt er een wedstrijdenreeks. Bij voldoen de belangstelling is het zelfs moge lijk om af te reizen naar internatio nale wedstrijden. Het lidmaat schap kost jaarlijks 295 euro. Met onbeperkte toegang tot de baan be dragen de kosten 590 euro. Voor de start van het seizoen worden nog enkele open dagen gehouden. Meer informatie is te vinden op www.snowbase.nl of via rkorstanje@snowbase.nl. UIT fr. BILJARTEN Driebanden. Derde divisie. De Heerenstraat 1 - 't Tapperijke 2-6: Kimmo Pankow-Johan Em- bregts 28-35, 52; André Karelse-Cees Broos 35-26, 92; Alfred van den Dries-Johan van Gin- neken 13-30, 36; Piet Raas-René Dam 16-30, 53. Vierde divisie. Aartsbouw 3-'s Lands Welva ren 2 4-4: Wil Aarts-Danny Aerts 18-30, 42; Kees van de Beemd-Nico Peeters 21-25, 44; Jo hn Konings - Piet van Essen 25-15, 33; Piet Knobel-Peter Smulder 20-12, 59. Pool. Regionale tweede klasse. Cue's PerfAc- tion-Team Jeto 8-1. Dis Pas Pool-Roadhouse Rookies 4-4. SCHIETINGEN Heinkenszand Wip 1:1e hoofvogel J.Vermeu- le (Willem Teil), 1e en 4e zijvogel H.Schipper (Victoria), 2e zijvogel F.Koens (Spes Nostra), 3e zijvogel A.Coppoolse (Edele Handboog), 1e kal B.Delhez (Concordia), 2e kal H.Franse (Wil lem Teil), 3e kal E.Maat (Zorgylied), 4e kal P.Nagelkerke (Eensgezindheid). Wip 2: Ie Jac.v.Beieren 26-16; 2e Willem Teil 1 25-15; 3e Vrije Schutters 20-13; 4e Victoria 19-13; 5e Doel naar Hoger 17-12; 6e Victoria 2 17-10; 7e Edele Handboog 16-10; 8e Wil lem Teil 2 16-8; 9e Zorgvlied 1 14-11; 10e Spes Nostra 14-10. Persoonlijk kampioenschap: 1e V.Goedege- buure 10-5; 2e R.Govers 9-3; 3e E.Geelhoed 9-3; 4e R.Klippel 8-5; 5e Sj.Raas 7-6; 6e J.Boon- man 7-4; 7e A.Rijk 6-5; 8e R.v.Oosten 6-5; 9e K.Goedegebuure 6-4; 10e B.de Jonge 6-3; 11e J.Oosthoek 6-3; 12e M.Joosse 6-3; 13e J.v.Steenbergen 6-2; 14e C.Riemens 6-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75