Bayern München aast op unfc Poetsvrouw Ajax-ii 281 sport Lammers in beeld als bondscoach hockeyers Darije Kalezic wint Gouden Stier Tenue Oranje grijpt terug naar succesjaren Federer verliest eerste wedstrijd op gravel Fifa: geen lege stoelen op het WK voetbal Liesblessure dwingt De Bakker tot opgave CHAMPIONS .LEAGUE Bayern München plaatst zich voor de finale van de Champions League. De Duitse ploeg neemt het daarin op tegen Barcelona of Internazionale. woensdag 28 april 2010 AMSTERDAM Darije Kalezic heeft gisteren een Gouden Stier gekregen. De coach van De Graafschap werd verkozen tot beste trainer in de eerste divi sie. Kalezic en zijn ploeg werden kampioen. Mark de Vries (Cam- buur) won de Gouden Stier voor beste speler in de eerste divisie. Michael de Leeuw (Veendam) nam twee 'Stieren' mee naar huis: tops corer en grootste talent. De even eens genomineerde Jan Poortvliet viel buiten de prijzen. De uit Arne- muiden afkomstige trainer speelt nog nacompetitie met Eindhoven. HILVERSUM Volgens de kledingsponsor Nike van het Nederlands elftal vertoont het tenue voor het WK in Zuid-Affika veel gelijkenissen met de voor Oranje succesvolle toer nooien van 1974 (WK), 1978 (WK) en 2000 (EK). Aan de zijkant van het shirt en de broek loopt een witte streep. Oran je voetbalde de afgelopen jaren in een witte broek, maar voor het ko mende WK grijpt Nike terug op zwart. De boord van het shirt is zwart van kleur en ook de oranje sokken bevatten een zwarte rand. ROME Roger Federer is de voorbereiding op Roland Garros, waar hij zijn ti tel verdedigt, slecht begonnen. De Zwitserse tennisser verloor zijn eerste partij van het seizoen op gra vel. De Let Ernests Gulbis, de num mer 40 van de wereldranglijst, was de favoriet gisteren in Rome in drie sets de baas. In de eerste set won Federer afgete kend met 6-2. Na een ongebruikelij ke reeks fouten kon Gulbis terugko men in de wedstrijd. Hij won na 6-1 en 7-5. ZURICH De Fifa heeft gisteren beloofd dat er deze zomer geen lege plaatsen zullen zijn in de WK-stadions. De wereldvoetbalbond maakte bekend dat ongeveer veertig van de in to taal 64 wedstrijden al uitverkocht zijn. Het WK voetbal begint op 11 juni in Zuid-Afrika. De Fifa kreeg kritiek op de kaart verkoop via internet. Door gebrek aan computers konden Afrikaanse fans aanvankelijk niet aan tickets komen en vielen de verkoopresulta ten tegen. ROME Thiemo de Bakker heeft gisteren in de eerste ronde van het ATP-toer- nooi in Rome opgegeven vanwege een liesblessure. De Nederlandse tennisser moest tegen Viktor Troicki uit Servië bij de stand 6-3 1-6 0-1 de strijd staken. De opgave is een tegenvaller voor De Bakker die in goede vorm is. De Hagenaar reikte vorige week in Bar celona tot de halve finales waarin de Zweed Robin Söderling te sterk was. Daardoor steeg hij naar plaats vijftig op de wereldranglijst. Louis van Gaal <j Europese hoofdp Cup (1992), de de Supercup 19 Ivica Olie (op de voorgrond) is de gevierde man bij Bayern München. De Kroatische spits schoot zijn ploeg in het duel met Olympique Lyon hoogstper soonlijk naar de finale van de Champions League. Uiterst rechts staat een vrolijke Arjen Robben. foto Laurent Cipriani door Dennis van Bergen door Jos van de Ven HAARSTEEG - Mare Lammers heeft deze week een gesprek met verte genwoordigers van de Nederland se hockeybond over de eventuele opvolging van Michiel van den Heuvel van het nationale mannen- team. De succesvolle oud-bonds- coach van de vrouwen is niet de enige met wie de bond gaat pra ten. Ook met de huidige assis tent-trainer en teammanager Paul van Ass van de Oranje-hockeyers volgt een gesprek. Volgens Lammers is er sprake van een 'oriënterend gesprek'. Met de gesprekken met de twee coaches spreekt de hockeybond sterk de voorkeur uit voor een Nederland se coach. Een paar weken geleden sprak de bond ook nog over moge lijke kandidaten in het buitenland. Volgens Lammers, die met het Ne derlands vrouwenteam onder meer de Europese, wereld- en olympische titel behaalde - zijn er 'veel zaken te bespreken'. „Ik zou dan weer in een leven moeten stappen dat ik twaalf jaar geleefd heb. Dat moet ik dus goed op een rij zetten." Lammers ontkent dat hij in beeld is om bondscoach van India te worden. Michel van den Heuvel vertrok aan het begin van deze maand als bondscoach van de Ne derlandse mannen. Volgens de hockeybond was er een verschil van inzicht over te voeren beleid voor de Olympische Spelen van 2012 en het WK van 2014. Van den Heuvel, in 2008 opvolger van Roe- lant Oltmans, kreeg tijdens en na het wereldkampioenschap in India in maart veel kritiek. Nederland eindigde desondanks als derde op het toernooi. BREDA - Het rood-witte bloed vloeit in alle aderen van de fami lie. Vader werkt als jeugdtrainer bij Ajax, terwijl moederlief al jaren de vaste poetsvrouw is bij een voormalig Godenzoon, Frank de Boer. Dringende verzoeken aan hun adres zijn deze dagen sche ring en inslag. 'Keessie gaat zondag toch wel extra zijn best doen, hè?' Keessie is Kees Kwakman. NAC-speler van beroep en zondag opponent van dé titelkandidaat, FC Twente. Opgegroeid onder de rook van 'Mokum', dus Ajax-fan, heeft hij de kampioenssleutel me de in handen „Ik ben nét een beet je meer gemotiveerd dan anders." Zijn liefde voor de Amsterdamse club dateert uit de jaren dat Ajax nog wekelijks imponeerde en in 1995 zelfs de Champions League won. Zondag kan Kwakman 'zijn' dup pie een enorme dienst bewijzen. Op voorwaarde dat Ajax zelf zijn plicht doet in het uitduel bij NEC. „Reëel gezien is de kans natuurlijk klein dat NAC wint, dat maakt de wil alleen maar groter. Dit zijn toch tien keer mooiere wedstrij den dan dat je pakweg naar Vites- se-uit moet? Bij ons leeft heel sterk het idee om FC Twente te verslaan." Niet louter om een T\wents feestje te vergallen, vooral om zelf de play-offs veilig te stellen met NAC. „Want dat gegeven wordt een beet je ondergesneeuwd in de media. De berichten gaan allemaal over het aanstaande kampioenschap van FC TWente. Voor ons telt de ze ge ook." De Bredanaars móeten wel. Bij een nederlaag tegen de Tukkers, dreigt de ploeg van Robert Maas kant op de valreep overal naast te grijpen. Kwakman: „En dan heb ben we het gewoon slecht gedaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72