Zeeuwse gastouders 23 Felle kritiek op akkoord van coalitie nieuwe eisen van de Wet Kinderopvang Pruiken Service Nederland Circusoptocht bij BSO Minoes Kinderen in stoet door Oud-Vossemeer Extra Fast Ferry Bevrijdingsfeest De Oesterbaai aanpakken wordt dure grap AutoVermeulen SNEAK PREVIEW: woensdag 28 april 2010 één van de gastouders die gisteren hun diploma ontvingen. Ze vangt kinderen op sinds ze vier jaar gele den weer in Nederland kwam wo nen, na een verblijf in het buiten land. Ze had zo haar bedenkingen toen ze vorig jaar te horen kreeg over de verplichte cursus. „Ik doe dit al jaren zonder dat er proble men zijn, dacht ik. Maar ja, als het moet, moet het hè. Ik ben er zon der tegenzin aan begonnen." Tijdens de paar lessen die ze volg de in Goes hoorde Nicole nog best een paar aardige dingen. Bijvoor beeld dat het handig is een dag planning te maken en een lijst met belangrijke telefoonnummers bij de telefoon te leggen. „Dat zijn din gen die je in je achterhoofd best weet, maar nu werd het nog een benadrukt." Ook de 'taaie kost' stond op het programma. 'Hoeveel kinderen mag je van de wet tegelijk opvan gen?', 'Hoeveel kilo mag je tillen?', dat soort vragen. Die kwamen tij dens het schriftelijke examen ook aan bod. Maar er werd ook ge vraagd naar situaties. 'Een kind van zeven jaar wil gaan voetballen op het veldje, even verderop. Mag dat?' Nicole weet het goede ant woord nog wel: „Dat mag, maar je moet de kinderen vertellen hoe ze op een veilige manier naar het veldje kunnen lopen en dat ze lief moeten spelen. Na vijf minuten moet je even gaan kijken." Nicole slaagde met vlag en wimpel, ook voor haar praktijkexamen. Daarvoor kwam een 'examinator' een paar uurtjes kijken. „Het eerste uur ob serveerde ze alleen, om te zien hoe ik het deed", vertelt Nicole. „Daar voelde ik me best ongemak kelijk bij. Je weet dat je het prima doet, maar het is gewoon vreemd als iemand over je schouders mee kijkt." Al met al vond de Kapelse de cur sus best zinvol. De inhoud stelde volgens haar ook echt wel iets voor. „Toen het gastouderbureau mij vertelde dat ik de cursus moest gaan volgen, zeiden ze: 'Dat stelt niet veel voor, het is heel simpel.' Nou, dat was het niet. Het was goed te doen, maar zeker geen fluitje van een cent." Ook Carin Willemse uit Terneu- zen ontving gisteren haar diplo ma. „Wat kunnen ze mij als erva ren moeder met twee schoolgaan de kinderen nog leren", vroeg zij zich af, toen ze te horen kreeg dat ze haar gastouderdiploma moest halen. „Maar de cursus is heel nut tig. En natuurlijk, veel praktische dingen weet je wel. Bijvoorbeeld dat je een eenjarige geen kleine Le goblokjes moet geven om mee te spelen. Maar je krijgt ook een hele boel tips mee. Je leert ook veel over de sociale, emotionele, ver standelijke en lichamelijke ontwik keling van kinderen." Carin is nog maar net begonnen als gastouder. Een paar middagen per week heeft ze een baby van ze ven maanden onder haar hoede. „Ik wil voorzichtig beginnen", zegt ze „Ik wil even wennen en dan later wellicht wat meer kinde ren opvangen." door Lilian Dominicus KAPELLE - Een deel van de raad van Kapelle heeft forse kritiek op de inhoud en de presentatie van het coalitieakkoord van het college van burgemeester en wethouders. Dat bleek gisteravond tijdens de besluitvormende raadsvergade ring. 'Inhoudsloos en weinig daad krachtig', was het oordeel. Oppositiepartij PvdA distantieer de zich van het akkoord, Gemeen- teBelang beraadt zich op de ant woorden die het college gisteren gaf Ook Christenunie stelde veel vraagtekens. Diverse moties wer den ingediend, maar sneuvelden. Een motie van PvdA over een plan van aanpak over de arbeids- migrantenpolitiek op vakantiepark De Oesterbaai in Wemeldinge werd aangehouden. Fractievoorzit ter Annebeth Evertz besloot daar toe nadat formateur en wethouder Jon Herselman (WD) meldde dat juist deze week een onderzoeksrap port over de problematiek is ver schenen. Ook vroeg ze in een an: dere motie om een 'humane bena dering' voor arbeidsmigranten, maar ook die werd niet aangeno men. De raad vreest problemen bij overleg tussen de vijf Bevelandse gemeenten en provincie over de re giobrede aanpak van huisvesting voor arbeidsmigranten. Met name GemeenteBelang viel er over dat het coalitieakkoord direct in een besluitvormende raad werd behandeld. „We hadden dit graag eerst in een informele raad bespro ken", verklaarde Peter Ganseman. Zowel de PvdA, GB en CU maak ten zich druk over de zinsnede in het coalitieakkoord dat 'indien de brede school aan de Vroonlandse- weg niet haalbaar is, er wordt geke ken naar renovatie van de bestaan de gebouwen'. „Dan gaan bij mij de haren recht overeind staan", zei fractievoorzitter Ria Rijksen van de Christenunie. Annebeth Evertz van de PvdA herinnerde het colle ge fijntjes aan de verkiezingsbelof tes. „U heeft gezegd dat die brede school er zou komen." Volgens Herselman is daarvan niets gelo gen. „We gaan ook voor die brede school. Maar overal zit een prijs kaartje aan. En een brede' school kan ook in meerdere gebouwen." - voor al uw haarwerken - Arendsstraat 17-19 Oude Tonge. Erkend bij alle zorgverzekeraars en SEMH. lid ANKQ. Telnr: 0187-640993 GOES Buitenschoolse opvang Minous houdt woensdagavond 28 april van 18.30 tot 19.30 uur een circusop tocht door de Goese wijk Ouvertu re. De tocht is de feestelijke afsluiter van 'circus', het thema waar de af gelopen zes weken door iedereen in de BSO aan is gewerkt. Alle deel nemers zijn verkleed. Jeugdcorps Confetti zal de optocht muzikaal begeleiden. Met de optocht wil BSO alvast warmlopen voor Koninginnedag. OUD-VOSSEMEER Kinderen van de peuterspeelzaal, de kinderdagopvang en de drie ba sisscholen in Oud-Vossemeer lo pen morgenochtend mee in een op tocht door het dorp. Ze hebben de afgelopen weken ge werkt aan het project 'Feest' en wil len laten zien wat ze hebben ge maakt. De tocht begint om 11.00 uur bij het parkeerterrein van het voetbal veld en gaat door onder meer de Bou Kooymanstraat, de dr. Renes- straat en de Raadhuisstraat. VLISSINGEN Inwoners van Zeeuws-Vlaanderen krijgen extra mogelijkheden om woensdag 5 mei met de boot het Bevrijdingsfestival in Vlissingen te bezoeken. Gedeputeerde staten hebben beslo ten de Cultuurwerf, de organisator van het festival, een stimulerings subsidie beschikbaar te stellen om voor het Zeeuws-Vlaamse publiek het fïetsvoetveer Vlissingen-Bres- kens twee keer extra vanuit Vlissin gen te laten varen, om 22.55 en 23.55 uur. www.tmcwoonwinkels.nl TMC Goes Marconistraat 15a (0113) 22 41 00 www.boconcept.nl KAPELLE - Het wordt een heel dure grap om de arbeidsmigrantenpro- blematiek op vakantiepark De Oes terbaai in Wemeldinge aan te pak ken. Dat zei wethouder Jon Hersel man (VVD, ruimtelijke ordening) gisteravond tijdens de raadsverga dering in Kapelle. Herselman meld de dat juist deze week een onder zoeksrapport over het onderwerp is verschenen. Hij zei dat nadat de PvdA een motie had ingediend. De fractie wil dat het college dwangsommen oplegt aan eigena ren die hun vakantiehuisjes verhu ren aan arbeidsmigranten. Her selman wilde verder niet ingaan op de inhoud van het rapport. „Wat kunnen ze mij als ervaren moeder met twee schoolgaande kinderen nog leren", vroeg Carin Willemse uit Ter- neuzen zich af toen ze te horen kreeg dat ze een cursus moest gaan volgen. foto Mark Neelemans GOES Pearyweg 6 4462 GT 0113 561812 www.kia-goes.nl Het gemiddelde brandstofverbruik varieert van 5 51/100 km (11 op 18,? km) tot 7.51 100 km (1 L op 13.3 km) De gemiddelde CO.-uitstoot is 147 g/km tot 195 g/km. Vraag naar de voorwaarden. WOENSDAG 28 APRIL 10.00-21.00 UUR DONDERDAG 29 APRIL 8.00-21.00 UUR DE NIEUWE 5PCRTAGE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67