Leerlingen kunnen terug naar school Diploma voor eerste 22 zeeland Provincie blijft bij sluiten wegen rond kerncentrale SLUITING Kloetingseschool is wel veilig KINDEROPVANG Zeeuwse kinderopvangbedrijven spelen snel in op www.bezorgers.nl www.kinderopvangwalcheren.nl Grootste vlag in top bij Vrouwenpolder woensdag 28 april 2010 door Frank Balkenende KLOETINGE - De Kloetingseschool in Kloetinge is volstrek veilig voor leerlingen en leerkrachten. Dat blijkt een onderzoekje van de ge meente Goes. Directeur Jos Ernst van Nobego, het bestuur van openbare scholen in Goes en op Noord-Beveland, be sloot maandag de 120 leerlingen van de groepen één tot en met vier de rest van de week naar huis te sturen, omdat de vloer in het oude gedeelte van de school onbe trouwbaar zou zijn. De wapening zou door betonrot zijn aangetast. Nobego baseerde zich op een bouwkundig onderzoek dat het had laten uitvoeren om het oude deel aan te passen aan haar resty- lingplannen. Ernst zei maandag geen enkel risi co te willen nemen. Voor kinde ren werd alternatieve opvang gere geld. Stichting Kinderopvang Beve- landen droeg zorg voor vertier in Sportpunt Zeeland. De gemeente heeft gisteren het dossier ercp nageslagen en tevens een proefboring laten uitvoeren in het oudste, uit 1956 stammende deel van de school. Resultaat: de vloer ligt op zand, waardoor er geen enkel gevaar bestaat dat de vloer kan verzakken. Gemeente en schoolbestuur zullen ouders per brief op de hoogte stellen dat ze hun kinderen weer naar school kunnen sturen. Kinderen voor wie al elders opvang is geregeld, hoe ven deze week niet per se naar school. De keus is aan de ouders, zegt Nobego-directeur Ernst. Volgens wethouder Jo-Annes de Bat is het bouwkundig onderzoek voor Nobego uitgevoerd in een stuk school dat dateert uit 1965. Er zit een luik in de vloer, waardoor het lijkt alsof zich eronder een hol le ruimte bevindt, maar dat is slechts in de buurt van het luik. Ook zijn de vloeren in de Kloeting seschool niet van het zogeheten Kwaaitaal-type, dat veelvuldig is toegepast tussen 1975 en 1983 en bekend staat om zijn gevoeligheid voor betonrot. De Bat zegt dat de maatregel van Nobego niet nodig was geweest als het bouwkundig bureau het gemeentelijke dossier had bekeken. Directeur Ernst heeft dan ook een appeltje te schillen met dat bureau. „Ik denk niet dat we dit onderzoek gaan betalen." MIDDELBURG - De provincie zal de rechtbank vragen het beroeps schrift van twee Borsselse agra riërs tegen het onttrekken van we gen rond de kerncentrale onge grond te verklaren. Delen van de Wilhelminahofweg enrde Zeedijk zouden aan het ver keer moeten worden onttrokken om de beveiliging van de kerncen trale in Borssele te verbeteren. Op die manier kan het observatiege- bied worden vergroot. Provincie, waterschap Zeeuwse Ei landen, Zeeland Seaports, EPZ en de gemeente Borsele hebben af spraken gemaakt over alternatie ven voor automobilisten, fietsers en voetgangers. De twee agrariërs denken door de maatregelen in hun bedrijfsvoering te worden ge schaad. 1-- .-.Ai'-* Nicole van Gils uit Kapelle, hier met oppaskind Geert van vier, vond de cursus best nuttig. Het huisbezoek van de examinator vond ze wel een beetje ongemakkelijk, maar ze slaagde met vlag en wimpel. foto Ronald den Dekker door Eugène Verstraeten en Rob Paardekam Zo'n tweehonderd gastou ders kregen gisteravond in Terneuzen als eerste in Zeeland hun diploma. Daarmee voldoen ze aan de nieu we eisen van de Wet Kinderop vang en kunnen ze ingeschreven worden in het gemeentelijke regis ter kinderopvang. Dat betekent ook dat ouders die gebruikmaken van de diensten van de betreffen de gastouder de kosten deels terug kunnen krijgen via de Belasting dienst. Ouders die hun kind achterlaten bij een gediplomeerd gastouder, kunnen erop rekenen dat die aan alle kwaliteitseisen voldoet. En dat zijn er nogal wat. Want behalve een theorietoets komt ook iemand drie uur lang thuis kijken hoe je het doet, moet je een werkboek maken en een test Nederlands af leggen. „Dus dat is best wel moei lijk. Dat je een luier kunt verscho nen, dat geloven we wel. De oplei ding houdt echt veel ineer in dan je denkt", zegt Ronaut den Hollan der van het ROC Westerschelde, dat sinds november zo'n driehon derd gastouders uit Zeeland en West-Brabant klaarstoomt voor hun diploma. De kandidaten mo gen er een jaar over doen, de twee honderd die vandaag hun diploma krijgen hebben het snel gedaan. „De meesten werken al jaren als gastouder en voor hen is het vaak een 'oh ja' effect. Want veel din gen weet je al, maar ze worden nog eens op een rijtje gezet." Den Hollander schat in dat sinds het begin van de cursus zo'n vijf procent is afgehaakt. „Die stoppen dus ook als gastouder." Opmerke lijk in Zeeland is dat de meeste gastouders de leeftijd tussen de 40 en 45 jaar hebben. „In de Randstad bestaat zo'n veertig pro cent uit opa's en oma's. Daar is geen echte verklaring voor. De fa milie-opvang zit hier vermoedelijk meer in het vrijwilligerscircuit." Hoewel je bij gastouders vooral denkt aan vrouwen doet in Zeeland ook een aantal mannen mee aan de cursus. De minimum leeftijd is overigens 23 jaar. „Maar zulke jonge mensen hebben we er niet bij. Het zijn meestal toch mensen van wie de kinderen wat ouder zijn en op school zit ten." Den Hollander prijst de Zeeuwse bedrijven voor kinderopvang voor de snelheid waarmee die zijn inge- sprongen op de veranderde wetge ving. „De grote landelijke bedrij ven bijvoorbeeld moeten nu nog starten met de opleiding van hun gastouders. Hier zijn ze heel actief naar hun gastouders toe om alles zo snel mogelijk te regelen. Dat is ook voor ons als ROC spannend, want dat betekent dat we snel moeten acteren om de opvangbe drijven te bedienen." Nicole van Gils uit Kapelle, die mo menteel veertien kinderen op vangt op verschillende tijden, is PZC ORANJE BOVEN Kijk voor nieuws over Koninginnedag in Middelburg en Wemeldinge op www.pzc.nl/oranjeboven MEEST GELEZEN 1. PvdA Kapelle wil definitieve oplos sing De Oesterbaai 2. Zeeuwse bonbon van patissier STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Onze gastouders voldoen aan de nieuwe eisen van de wet. Hierdoor kunnen 393 kinderen in een vertrouwde kleinschalig opvang blijven spelen, leren en genieten. Bent u geïnteresseerd in gastouderopvang? Bel ons of bezoek de website. Buitenhove 161 4337 HG "Middelburg T 0118 61 45 32 E info@skow.nl VROUWENPOLDER - Koningin Bea trix ziet vrijdag, als ze per helikop ter vanuit Middelburg vertrekt, bij Vrouwenpolder de grootste Neder landse vlag wapperen. Ter promo tie van het eigen dorp en ter ere van het koninklijk bezoek aan Wal cheren laat de Stichting Horeca Be langen Vrouwenpolder die vlag van maar liefst 450 vierkante me ter met een mobiele kraan ophij sen. Het is de bedoeling, dat ze ook wappert bij de Giropassage (10 mei) en tijdens de Vrouwenpolder- sedagen op 13, 14 en 15 mei. Vol gens de stichting is die vlag bij hel der weer al van een afstand van tien kilometer goed te zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66