binnenland 15 3,25 ad Oranjes mogelijk niet compleet in Zeeland 'Scholen stellen ouders voor probleem; REIZEN 11 OBBllii' SSffiBBISiSill ESQESE3ESE3ED; IS Kaartlezers in filialen ABN Amro geskimd Maatregelen tegen dreigend watertekort 'Reve probeerde vader te doden' School schrikt nu conciërge wordt genoemd als oorlogsmisdadiger Sliema X PM Kil yj gp Mellieha X 31 9 Sliema Mellieha oad.nl/malta woensdag 28 april 2010 mei 2010 meivakantie in alle regio's vrije dagen Koninginnedag, Bevrijdings dag Hemelvaartsdag veel scholen geven ook deze week vrij miljoen Nederlanders gaan dit jaar in de mei vakantie op vakantie DEN HAAG - De kans bestaat dat de koninklijke familie vrijdag toch niet compleet is bij de viering van Koninginnedag in Middelburg en Wemeldinge. Dit omdat die mid dag in het Beierse Kleinheubach een familievriend van de Apeldoornse tak van de Oranjes wordt begraven. De Rijksvoorlichtingsdienst wilde gisteravond geen mededelingen doen over de mogelijke absentie van een aantal Oranjes, maar ook niet over het voltallig aanwezig zijn van de familie. „Daar zeggen we niets over", aldus een woord voerder van de Rijksvoorlichtings dienst. Carl Friedrich Erfprins zu Löwenstein-Wertheim-Rosenberg, oudste zoon van de peetvader van prins Maurits, is afgelopen zater dag op tragische wijze verongelukt op de Nürburgring in Duitsland. De 43-jarige Leo Löwenstein, zoals hij in de racewereld bekend stond, stierf aan de gevolgen van rookver giftiging toen zijn auto na een bot sing over de kop sloeg en in brand vloog. Prins Maurits en prinses Marilène waren samen met Pieter van Vol lenhoven in 1998 aanwezig op de bruiloft van Carl Friedrich, die een vrouw en vier jonge kinderen ach terlaat. ROTTERDAM Een internationale criminele orga nisatie heeft volgens het Openbaar Ministerie kaartlezers die in filia len van ABN Amro ter beschikking worden gesteld, geskimd. Daar door heeft de bank ruim een mil joen euro schade geleden. Dat be drag wisten de criminelen met de gestolen bankgegevens van de klan ten te stelen. Dat bleek gisteren bij de rechtbank in Rotterdam waar drie Roemeen se vermoedelijke daders zich moes ten verantwoorden. DEN HAAG Rijkswaterstaat en de waterschap pen nemen maatregelen om het hoofd te kunnen bieden aan lage waterstanden. Op het IJsselmeer wordt de buffervoorraad zoetwater vergroot Oorzaak van het dreigen de watertekort is de beperkte wa- teraanvoer van de Rijn. Die is nu 1300 kubieke meter per seconde, 1000 minder dan normaal. Het mi nisterie van Waterstaat waar schuwt voor watertekort als in mei de vraag naar water vanuit de land bouw toeneemt. AMSTERDAM - Schrijver Gerard Re ve (1923-2006) heeft tevergeefs ge probeerd zijn vader te doden. Dat onthult Nop Maas in het tweede deel van de biografie Gerard Reve - Kroniek van een schuldig leven. Bij een van zijn bezoeken aan zijn demente vader in 1974 probeerde Reve hem het laatste duwtje te ge ven dat hij nodig had om te ster ven, schreef de auteur jaren later in een brief aan zenuwarts Agema. Re ve diende zijn vader een flink aan tal peppillen (amfetamine) toe, liet die hem met een glas water inslik ken en vertelde dat ze goed voor hem waren. „Ik dacht: dat zal het hart wel opjagen, tot de boel uit el kaar vliegt", aldus de schrijver. „Maar er gebeurde helemaal niets." HARDERWIJK - Een in Ermelo wo nende conciërge van Landstede Educatie in Harderwijk is in op spraak geraakt om zijn verleden. Volgens de gezamenlijk optrekken de mensenrechtenorganisaties Afri can Rights en Redress is de man verantwoordelijk voor een bloed bad in de Rwandese plaats Mugina, waarbij in 1994 20.000 mensen zijn vermoord. Landstede is enorm geschrokken van de beschuldiging. „Als dit waar is, is het vrij extreem. Maar er is geen formele beschuldiging of ju ridische aanklacht, dus we nemen nu geen maatregelen", aldus woordvoerder Gert de Groot Wel kregen alle ouders gisteren een brief waarin staat dat de man op voorspraak van de gemeente Er melo is aangenomen en dat hij ook als stadswacht heeft gewerkt voor Harderwijk en daarvoor als mede werker van de VN. Landstede Educatie beschikt vol gens De Groot over een verklaring van goed gedrag. „Hij werkt hier naar volle tevredenheid." In december 2007 heeft African Rights de Nederlandse autoriteiten al op de hoogte gesteld van de be vindingen in een vertrouwelijk rap port. Daar is volgens de hulporgani satie onterecht niets mee gedaan. Kamerlid C^oskun (^örüz (CDA) wil van minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie weten of het waar is dat justitie sommige oorlogsmisda digers niet vervolgt. De man zelf wil niet ingaan op de beschuldigingen. App. 115 The Strand*** Geniet van een schitterend uitzicht over de hoofdstad Valletta vanuit dit gezellig complex. |U j» Reisnummer:VLMT0101 Vertrek in juni MjBMB Hotel Riviera Resort Spa*1" r* Dit klasse hotel heeft een geweldige ligging aan de baai van Marfa. Reisnummer:VLMT0136 Verlek in mei, juni okt. Htl. Bayview*** Aan de levendige boulevarcf van Sliema met uitzicht over de hoofdstad Valletta en de haven van Marsamxettó. Reisnummer:VLMT0104 Vertrek in mei juni Hotel Ramia Bay Resort' Uitstekend 4-sterren resort met een prachtig uitzicht op de eilanden Comino en Gozo. Reisnummer:VLMT0135 Vertrek in mei juni Reisduur mogelijk vanaf 4 dagen. Ga voor meer informatie en de voorwaarden naar oad.nl/malta. Bel 0900-8482 (0,15pm) ofganaaruwANVR-reisbureau. a ARNHEM - Basisscholen en scholen voor voortgezet onderwijs stem men hun meivakanties in veel re gio's slecht op elkaar af Dat vindt de vereniging van Leerplichtambte naren Ingrado, en de christelijke ouderorganisatie Ouders en Coo. „Ik verbaas me erover dat ze hier over op landelijk niveau niet met elkaar om tafel gaan, want het is een reëel probleem voor ouders met kinderen op beide schoolsoor ten", zegt voorzitter Carry Rooze- mond van Ingrado. De eerste week van mei is door gaans niet het probleem, omdat vrijwel alle scholen het advies van het ministerie opvolgen om dan vrij te geven. Ergernis ontstaat vaak over de tweede week, die soms wel, en soms niet wordt gege ven. Dit jaar geven veel basisscho len de eerste twee weken van mei vrij, maar veel scholen voor voort gezet onderwijs alleen de eerste week. De vakantiedata worden vaak on voldoende of laat aan ouders door gegeven. Het komt daardoor gere geld voor dat ouders die een vakan tie hebben geboekt, er pas later achter komen dat ze een verkeerde week hebben genomen, of te lang hebben geboekt. De meivakantie wordt door steeds meet mensen aangegrepen voor een min of meer volwaardige tweede vakan tie, naast die in de zomer. Mede om die reden kwam het on derzoeksbureau EIM na het horen van veel betrokkenen uit onder wijs en bedrijfsleven anderhalf jaar geleden tot de conclusie dat er brede steun is voor een verplichte tweeweekse schoolvakantie. Staatssecretaris Marja van Bijster- veldt van Onderwijs heeft die aan beveling niet overgenomen, maar werkt nu aan een wetswijziging waarin onder meer één week mei vakantie verplicht worden gesteld. lalta is het grootste eiland van de Maltezer Archipel waar ook Gozo en Combino onderdeel van zijn. Dit eiland eeft alles om uw vakantie tot een ware belevenis te maken. Van historische steden tot gezellige badplaat- Waar wacht u nog op? «MÉt' i m.,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5