indruk van evacuatie zeeland 123 Hulst strijdt tegen leper in het water Bezwaren Noordstraat komen veel te vroeg Puyenbroeck na 'ongeluk' kerncentrales Doel Grootste vlag in top bij Vrouwenpolder woensdag 28 april 2010 z Het systeem met de polsbandjes werkte niet goed. De Meijer: „Nu ging het om zo'n 1000 mensen en dat bleek al een bijna ondoenlijke klus. Moet je je voorstellen als dat hele gebied moet worden geëvacu eerd. Dan gaat het om minstens 10.000 mensen. Dan moet je het anders aanpakken." Een antwoord op de vraag waar om de gemeente Hulst - toch ook naaste buurman van de vier kern centrales in de polder bij Doel - niet mee deed aan de oefening, kon De Meijer niet geven. „Er komt natuurlijk enorm veel organi satie bij kijken. Tja... en misschien kwam het op een slecht moment, met al die drukte voor de veiligheidsdiensten rond Konin ginnedag." Ambtenaren van Hulst proberen de waterbaan over te steken. Yolanthe Ca- bau van Kasbergen (voor het publiek) presenteert. foto Peter Nicolai volgde de instructies allemaal op. Ze kwamen joelend de studio in en hadden zelfs gezorgd voor een kleine fanfare. Zodra er een Iepe naar in het water viel, begonnen de Hulstenaren te lachen en met hun voeten te stampen. Op de spandoeken, die ze speciaal voor de opnamen mee hadden geno men, stond groot 'Hoera Hulst' en 'Hulde aan Hulst' Het sponsspel, het pinguïnspel, de waterklimmuur en de rollende boomstammen, het team uit Hulst moest heel wat doen om de tegen standers te verslaan. Bij het pin guïnspel moesten de ambtenaren verkleed als pinguïn zoveel moge lijk vissen in een iglo verzamelen. De watershow wordt gepresen teerd door Yolanthe Cabau van Kasbergen en de Vlaamse Guy Van Sande. Het 'Stedenspel' is een nieuw pro gramma van de Tros en lijkt op het vroegere 'Spel zonder Gren zen'. TVvaalf steden, maar ook klei ne dorpen uit Nederland en België gaan de strijd aan met elkaar op een grote waterbaan. Of Hulst leper heeft verslagen is te zien in juli. Vanaf zaterdag 17 juli wordt de show uitgezonden op Ne derland 3. VROUWENPOLDER - Koningin Bea trix ziet vrijdag, als ze per helikop ter vanuit Middelburg vertrekt, bij Vrouwenpolder de grootste Neder landse vlag wapperen. Ter promo tie van het eigen dorp en ter ere van het koninklijk bezoek aan Wal cheren laat de Stichting Horeca Be langen Vrouwenpolder die vlag van maar liefst 450 vierkante me ter met een mobiele kraan ophij sen. Het is de bedoeling dat ze ook wappert bij de Giropassage (10 mei) en tijdens de Vrouwenpolder- sedagen op 13, 14 en 15 mei. Vol gens de stichting is die vlag bij hel der weer al van een afstand van tien kilometer goed te zien. door Karlijn de Splenter LINT - „Nederlanders hard lachen en schreeuwen als er een Belg in het water valt. Belgen wees blij als er een Nederlander in het water valt." De laatste instructies wor den gegeven aan het Nederlandse en Belgische publiek in de televi siestudio in het Belgische dorpje Lint. Daar werden gisteren opna mes gemaakt voor het 'Stedenspel' van de Tros. In de elfde aflevering, die gisteren werd geschoten, namen tien amb tenaren van de gemeente Hulst het op tegen een groep Belgen uit leper. Wethouder Diana van Dam me was coach. Op, in, rond en onder water wer den de spellen gisteren uitgevoerd. Rond de waterbak in de studio wa ren tribunes gebouwd waar de Hulstenaren en Ieperlingen tegen over elkaar plaatsnamen. Voor de gelegenheid had Hulst voor drie volle toerbussen met sup porters gezorgd. Twee bussen za ten vol met inwoners van de ge meente en de andere bus was ge vuld met leerlingen van een school uit Den Haag. Het Neder landse publiek was enthousiast en doör Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Belanghebbenden die nu al bezwaar hebben gemaakt te gen de plannen voor de herinrich ting van de Kop van de Noord straat in Terneuzen hebben voor hun beurt gesproken. Op dit moment ligt er nog geen de finitief plan, er zijn nog geen beslui ten genomen en de planologische procedure is nog niet gestart. Daar om kunnen er formeel nog geen be zwaren worden ingediend, laten burgemeester en wethouders we ten aan eigenaar Guust Maandag en exploitant Ronnie Verberck- moes van café de Vriendschap en aan de Witgoed Specialist. In een aantal gesprekken zijn de opties sloop, verplaatsen en nieuwbouw van de Vriendschap de revue gepas seerd. „Wij hopen samen met u op korte termijn tot een voor alle par tijen bevredigende oplossing te ko men", schrijft het college in een reactie op de ingediende bezwaren. Een uitnodiging voor een gesprek volgt nog, beloven B en W. Wat de Witgoed Specialist betreft benadrukt het college dat bij de uit werking van de plannen zeker reke ning zal worden gehouden met de belangen, onder meer op het ge bied van de bevoorrading en de zichtbaarheid van de winkel. TMC Goes Marconistraat 15a (0113) 22 41 00 www.boconcept.nl De schoolkinderen werden door detectiepoortjes geleid, maar konden ook met handapparatuur worden onder zocht op besmetting. foto's Peter NicoSai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55