PZC t Dow kiest definitief voor Valuepark intratuin 22 en 23 24 en 25 KRACHTENBUNDELING Onderhoudsbedrijven en onderwijsinstellingen op één locatie bij Terneuzen Onderhoud aan Westsluis in Terneuzen leidt tot langere schutttijden Brandweer moest 459 keer uitrukken Fietsplezier tijdens de Extra fast ferry bij Fiets-5-Zaterdaagse Bevrijdingsfestival Hulst strijdt tegen leper in het water Woensdag 28 april 2010 Ondergoed en kant vanuit het ganse land Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Een hoogwaardig on- derhoudspark - of op z'n Engels 'Maintenance Valuepark' - voor de chemische bedrijven in Zeeuws- Vlaanderen komt er echt. Dow en Zeeland Seaports namen in 2009 het initiatief voor dit project. Dow heeft nu besloten de eigen centra le onderhoudsorganisatie in 2013 in het park te vestigen, buiten de poorten van het huidige bedrijf. Onderaannemers die nog centraal op het Dow-terrein werkplekken hebben, moeten daar eind 2012 weg zijn. Als het aan Dow ligt, ver huizen die mee naar het Mainte nance Valuepark. De komst van een hoogwaardig onderhoudspark is van grote bete kenis voor de Zeeuws-Vlaamse eco nomie, volgens Dow-directeur on derhoud Ellis Spitzen-Deelen. De bedoeling is dat er naast onder houdsbedrijven ook opleidingen van het ROC Westerschelde en de Hogeschool Zeeland komen. Door de krachten te bundelen ontstaan mogelijkheden om samen te wer ken aan innovatieve onderhouds technieken en jongeren praktijkge richt voor technische beroepen te interesseren. Innovatie is hard nodig, aldus de Dow-directeur onderhoud, om de kosten terug te brengen in de con currentiestrijd met andere wereld delen. Zeker zo belangrijk is dat er genoeg onderhoudspersoneel be schikbaar blijft. „Een hoogwaardig en goed ingericht bedrijven- en on- derwijspark zal jongeren er eerder toe brengen voor een onderhouds- beroep te kiezen." Het besluit om met de eigen cen trale onderhoudsorganisatie naar buiten te gaan maakt ook deel uit van de nieuwe strategie van Dow. Vijf styreenfabrieken in Terneu zen zijn verkocht. Spitzen-Deelen: „De nieuwe eigenaar hoeft niet per se onze diensten af te nemen. Het is daarom nog belangrijker goede kwaliteit te bieden tegen een redelijke prijs." Na het vertrek van de onderhoudsbedrijven komt bovendien terrein vrij voor nieu we fabrieken. Het onderhoudspark is voorlopig gepland in een polder even ten oosten van Dow, net over de tun nelweg. De initiatiefnemers hopen op Europese subsidie voor het spe ciale concept. Intratuin Koudekerke - Galgeweg 5 - www.intratuin.nl TERNEUZEN De brandweer in de gemeente Ter- neuzen moest vorig jaar 459 keer uitrukken. Dat staat in het Burger jaarverslag 2009. Een incident dat er uit sprong was op 14 mei, een grote wateroverlast in Koewacht, waarbij verschillende gedeelten van het dorp onder water liepen. Eveneens in Koewacht was er op 7 september een grote brand in een schuur gevuld met hooi op de Tra gel, waarbij alle posten van de ge meente, verdeeld over zes dagen, zijn ingezet. KOEWACHT In mei houden de gezamenlijke VW's in Zeeland iedere zaterdag een fietstocht. In Zeeuws-Vlaande- ren is dat op 8 mei in Koewacht. Tijdens de route van 25 kilometer ontdekken de deelnemers de veel zijdigheid van Koewacht en omge ving. Deelname aan de fietstochten kost 2,50 euro per keer. Deelne mers maken kans op een unieke elektrische Zeeland Fiets. Op www.Jietszaterdaagse.nl en bij de VW's is informatie verkrijgbaar over startlocaties en -tijden. VLISSINGEN De inwoners van Zeeuws-Vlaande- ren krijgen extra mogelijkheden om woensdag 5 mei met het open baar vervoer het Bevrijdingsfesti val Zeeland in Vlissingen te bezoe ken. Gedeputeerde staten hebben besloten de Cultuurwerf, de organi sator van het festival, een stimule ringssubsidie van 800 euro beschik baar te stellen om speciaal voor het Zeeuws-Vlaamse publiek de fast ferry Vlissingen-Breskens twee keer extra vanuit Vlissingen te la ten varen, om 22.55 en 23.55 uur. TERNEUZEN - Scheepsliefhebbers kunnen op door het buiten bedrijf stellen van drie van de het sluizencomplex bij Terneuzen tot half sep- zes schuiven met de helft verminderd. Bij tember nog langer genieten van de grootste vloed leidt dit niet tot langere schuttijden, bij schepen. De spuicapaciteit van de Westsluis is eb wel. Vijf meter moet dan worden over brugd. Het schutten kost dan normaal 45 mi- sluizen. Momenteel wordt ook gewerkt aan nuten tot een uur, nu een kwartier extra. De één van de twee deuren van de Middensluis schuiven worden opgeknapt in het kader van (foto). Dat werk levert geen vertraging op de langjarige renovatie van de Terneuzense voor de scheepvaart. foto Mark Neelemans Deze week: Spaanse margriet Rijkbloeiende zomerplant. Van 1,99 NU PER STUK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53