Metamorfose Bruse J Venijnige prikkels door teleurstelling Jongeren gezocht om eigen huis te bouwen 22 Kinderspelen bij Theo Thijssenschool YMCA-prinsessenfeest in De Driehoek Schelpenschilderijtje maken bij Ecoscope Motorrijder raakt zijn rijbewijs kwijt Orchideeën-excursie door het Dijkwater Wisselexpositie in Goemanszorg De Bruse jachthaven breidt fiks uit, zowel qua lig plaatsen als qua voorzieningen. Het einde van de uitbreiding en metamorfose is in zicht. woensdag 28 april 2010 CDA en PvdA zitten op Schouwen-Duiveland in de oppositie. Die dreun lijkt hard aangekomen. Vooral het CDA uit de teleurstel ling met venijnige prikkels. Met de huidige coalitie van WD, SGP en Leefbaar Schou wen-Duiveland zijn PvdA en CDA na jarenlang mee re geren, terugverwezen naar de raadszetels. Dat de kandidaat-wethouders van beide partijen, Brigitte Troost en Ad Schouw, daar teleurgesteld over zijn, steken zij niet onder stoe len of banken. Het chagrijn heeft bovendien beide fracties volledig in de greep. Dat bleek direct al tij dens de installatie van de drie nieuwe wethouders en bij de pre sentatie van het collegeprogram ma. Daar maakte CDA-fractievoor- zitter Bea Flach gebruik van de mo gelijkheid vileine opmerkingen richting SGP te maken over het wel zeer soepel omgaan met de zondagsrust. Ook wethouder Ad Verseput kreeg een veeg uit de pan van Flach. Zij vroeg zich af of Verseput met zijn grote takenpakket straks nog wel tijd zal hebben voor de inwoners. Brigitte Troost liet zich bij deze ge- ANALYSE door Ali Pankow legenheid ook niet onbetuigd. Vol gens haar ontbreekt in het college programma elke visie. Zij vindt het niet veel meer dan 'een samen vatting van de begroting'. Ook bij de niet-politieke, maar feestelijk getinte afscheidsbijeén- komst voor de wethouders Roel van der Wekken en Wijnand Ren den, zag Flach weer haar kans schoon nog wat gal te spuwen. Zij deelde een venijnige sneer uit rich ting het nieuwe college over het ontbreken van concrete bezuini gingsvoorstellen. „Het is duidelijk, hè Roel? Zonder het CDA in het college zijn ze blijkbaar niet in staat knopen door te hakken", al dus Flach. Het zijn bij elkaar nog maar wat warming-upoefeningen. Het echte gemeentelijke, politieke spel begint morgenavond met de eerste vergadering van de gemeen teraad in de volledig nieuwe sa menstelling. Het chagrijn is onge twijfeld nog niet geheel overwon nen en de komende Tweede Ka merverkiezingen zullen het venijn ook nog wel even opstuwen. ZIERIKZEE Op het terrein van de Theo Thijs senschool aan de Calandweg in Zie- rikzee wordt vanmiddag een ba zaar gehouden. Voor kinderen zijn er kinderspelen. Verder is <*r een Rad van Avontuur, een restaurant, een speelgoedkraam, een boeken kraam en wordt een veiling gehou den. Ook worden zelfgemaakte pro ducten verkocht. De bazaar begint om 15.00 uur. ZIERIKZEE YMCA jeugd- en jongerenwerk houdt zaterdag een prinsessenfeest in gebouw De Driehoek. Er wordt een sprookje voorgelezen, geknut seld, iets lekkers gemaakt en de prinsessen mogen in hun mooie prinsessenjurk op de foto. Het prin sessenfeest is bedoeld voor kinde ren tussen 4 en 8 jaar. Wie meer wil weten of zich op wil geven kan bellen: 06-52693929. RENESSE In activiteitencentrum over natuur en milieu Ecoscope in Renesse kun nen kinderen woensdag 5, donder dag 6 of vrijdag 7 mei hun eigen schelpenschilderijtje maken. Ook andere strandvondsten kunnen worden verwerkt. Het schelpen^ schilderijtjes maken begint om 11.00 uur. Aanmelden voor de acti viteit hoeft niet. STELLENDAM Een 22-jarige motorrijder uit Mid- delharnis is zijn rijbewijs kwijtge raakt De man werd op de Plaat- weg bij Stellendam door de politie geklokt op 197 kilometer per uur daar waar een maximumsnelheid van 80 kilometer per uur geldt. Een overschrijding van maar liefst 117 kilometer per uur. Het rijbewijs van de man uit Middelharnis werd ter plaatse ingevorderd. SIRJANSLAND De orchideeën beginnen te bloeien in natuurgebied Dijkwater bij Sir- jansland. Een gids van staatsbosbe heer neemt belangstellendeen za terdag mee op een tocht langs bij zondere planten in het na 1954 van de Grevelingen afgesloten gebied. De excursie wordt herhaald op 8, 15, 22 en 29 mei om 13.30 en 6,13, 20 en 27 mei om 19.00 uur. Vertrek steeds vanaf de Knotwilgendreef. DREISCHOR In Streek- en landbouwmuseum Goemanszorg is een wisselexposi tie ingericht met bronzen beelden van kunstenaar Veronie Rens. Zij heeft als cursusleidster heel wat mensen enthousiast weten te ma ken met het creëren van beelden uit klei. De expositie is t/m zondag 9 mei te zien op zat.zon. en ma. 12 -17 uur en di. t/m zat. 10 -17 uur. GREVELINGENMEER door Esme Soesman Hoewel nu nog even één grote zandbak, is de metamorfose toch al indrukwek kend. In twee jaar tijd is Jachthaven Bruinisse uitge breid naar onder meer 875 ligplaat sen en volledig opnieuw inge deeld. Ook zijn een paar opmerke lijke gebouwen neergezet. „Als dit klaar is, is er geen vergelijkbare jachthaven in Nederland meer te vinden", zegt projectleider Henk Gravestein. Hij doelt onder meer op de hoge standaard aan voorzieningen: zo- als de ruim opgezette douches (1 meter 30 breed en 3 meter lang) die volledig op sensoren werken, de ruime boxen en de duurzame opzet. „)e bouwt natuurlijk ook voor de toekomst, voor 2035. We willen met deze haven 25 jaar voor uit. Dan moet je wel verder gaan dan wat nu gebruikelijk is." Duurzaamheid staat bij Den Daas Recreatie, eigenaar van de Bruse jachthaven, volgens Gravestein hoog in het vaandel. Dat is terug te zien aan de volledig recyclebare steigers, de aircoloze gebouwen, de energieneutrale bad kamers (dankzij zonnecollectoren en de opvang van warm douche water) en een 'ingenieus' vuilwa- terinnamesysteem dat het de eige naren van grotere schepen moge lijk maakt de vuilwatertank aan de eigen steiger te legen. Natuurlijk: duurzaamheid is een marketing- term, geeft Gravestein zelf meteen aan. „Maar het is ook een eigen overtuiging. Ie leeft als jachthaven van de natuur. Het is heel raar als je je eigen nest bevuilt." Dat is pre cies ook de reden dat het water in de haven via. drie waterinlaten voortdurend wordt ververst. Aan de westkant van de haven wordt een beschermd gelegen zwem- strandje aangelegd. „Met de duur ste duinen van Schouwen-Duive land", lacht de projectleider. Dat vraagt om een goede waterkwali teit. „Het is net domino. Als het 1Weer vis in gracht van Zierikzee 2. Geen vergunning Beachboom 3. OM plukt man Zierikzee Een beeldimpressie van de uitbreiding van de jachthaven bij Bruinisse. TIPS NAAR: schouwen-duiveland@pzc.nl ene steentje valt, gaat ook de rest om." De Jachthaven Bruinisse laat zich inmiddels niet meer vergelijken met de 550 plaatsen tellende ha ven van weleer. Uiteindelijk groeit de haven door tot tussen de 1250 en 1400 plaatsen (afhankelijk van de door gasten gewenste grootte van de plaatsen), schetst Graves tein. Daarmee moest ook de inrich ting drastisch op de schop. Wat MIDDELHARNIS - Jongeren in Mid delharnis samen als projectontwik kelaar op laten treden en zo zelf hun eigen (starters)woning laten bouwen. Dat idee heeft de jonge- renraad van de Rabobank Goe- ree-Overflakkee gelanceerd. De ge meenteraad van Middelharnis is enthousiast. De ruimte is er: op het voormalige gemeentelijk opslagterrein aan de Molenweg bij Middelharnis is plaats voor 20 a 25 starterswonin- gen. Geïnteresseerden zijn er ook. Inmiddels hebben zich al tien geestdriftige jongeren gemeld om mee te doen aan wat in vakter men het Collectief Particulier Op drachtgeverschap (CPO) genoemd wordt. Het voordeel van deze con structie is dat de winstmarge van een traditioneel projectontwikke laar bespaard kan worden wat de droom van het kopen van een ei gen woning voor starters veel be ter bereikbaar maakt. Extra zekerheid is het feit dat in dit geval Bouwvereniging Som- melsdijk een Koopgarantregeling aanbiedt en begeleidingsbureau Ur- bannerdam de jongeren met raad en daad terzijde staat. Naast de 10 jongeren die het idee lanceerden is er nog plaats voor 10 tot 15 andere starters.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42