trilogie coon rekent op Kees Kwakman i Bar^a-legioen rotsvast ov goede afloop tegen Inter 1 gaat op voor zijn vierde Iprijs. Met Ajax won hij de Uefa fe Champions League (1995) en 1996). Het aantal Europese hoofdtitels dat Bayem Miinchen veroverde. Dit luk te in 1974, 1975,1976 en 2001. door Gerard Borgman ÏV LYON - Het Duitse avontuur van Louis van Gaal wordt steeds meer een succesverhaal. In het eerste jaar onder de Nederlandse trainer plaatste FC Bayern München zich eenvoudig voor de finale van de Champions League. Een unieke tri logie lonkt. In Frankrijk won de Zuid-Duitse ploeg gisteravond de return in de halve finales tegen Olympique Lyon met 3-0. Vorige week had Bayern de heenwedstrijd al met 1-0 gewonnen. In Lyon ontdeed Ivica Olie het tref fen al binnen een halfuur van alle spanning (0-1). In de tweede helft schoot en kopte de Kroaat nog twee keer raak (0-3), maar op dat moment was al geen sprake meer van een echte wedstrijd. Kort daar voor moest Lyon-verdediger Chris met twee gele kaarten van het veld. En ook toen beide teams nog com pleet waren, had Bayern niets te duchten van de Franse ploeg. Bayern is onder Van Gaal hard op weg geschiedenis te schrijven. Nog nooit won Bayern in één seizoen de drie hoofdprijzen. In de Cham pions League is Barcelona of Inter de opponent op zaterdag 22 mei in Santiago Bernabéu te Madrid, in de Bundesliga heeft Bayern zicht op de titel en op 15 mei wacht in Berlijn de finale om de DFB-Pokal tegen Werder Bremen. Als Bayern in de finale van de Champions League op Barcelona stuit, speelt Van Gaal de finale te gen één van de clubs waar hij ooit trainer was. Mocht Internazionale de tegenstander worden, dan stuit Van Gaal op zijn oude assistent bij Barcelona, de succesvolle Portuge se coach José Mourinho, „Het is ongelooflijk wat dit elftal al lemaal presteert", zei Van Gaal on- langs. De trainer doelde daarmee ongetwijfeld ook indirect op de moeilijke fases, die zijn ploeg dit seizoen heeft gekend. Maar telkens slaagde Van Gaal er met zijn elftal in tijdens de cruciale partijen thuis te geven. Dankzij een 4-1 zege bij Juventus overleefde Bayern de groepsfase. Daarna ontdeed de Nederlands ge tinte ploeg zich op basis van doel saldo van Fiorentina en Manches ter United in de knock-outfase van de Champions League. FC Barcelona en Arsenal speelden dit seizoen het mooiste voetbal van Europa. Zo swingend als deze teams voetbalt Bayern deze jaar gang zelden, maar Van Gaal heeft wel een elftal neergezet dat enorm moeilijk te verslaan is. De voormalige bondscoach van Oranje moest overigens flink im proviseren voor de return in het Stade de Gerland. Door schorsin gen en blessures streek hij met slechts zeventien spelers neer in Lyon. Op de avond voor de wed strijd telde zijn selectie tijdens de training slechts veertien man, on der wie twee keepers. Het is veelzeggend dat de sterspe ler Frank Ribéry in Lyon ontbrak. Hij was geschorst na een rode kaart in de heenwedstrijd. In de slotfase van de competitie heeft het degelijke Bayern blijkbaar niet eens de ingevingen van de onvoor spelbare momentenvoetballer no dig. Van Gaal gaat met Bayern zijn der de finale van de Champions Lea gue spelen. In 1995 won hij met Ajax de eind strijd tegen AC Milan (1-0), een jaar later was Juventus te sterk in de strafschoppenreeks. Voor Arjen Robben wordt de eind strijd een primeur, terwijl Bayern-aanvoerder Mark van Bom mel al eens met Barcelona de ko ningsklasse won. José Mourinho staat met Internazionale op de drempel van de Champion: avond in Barcelona een 3-1-voorsprong uit de heenwedstrijd. door Henk van den Boom BARCELONA - De fans van FC Barce lona staan niet echt bekend als ras optimisten. Ervaringsdeskundigen als Johan Cruijff, Frank Rijkaard en Louis van Gaal kunnen daar over meepraten. Het blaugra- na-team hoefde in hun dagen maar een paar punten achterop te raken of de witte zakdoeken kwa men tevoorschijn en de roep om nieuwe leiders galmde door sta dion Camp Nou. Wat is er veranderd? Ondanks de alarmerende 3-1-achterstand die de elf van Josep Guardiola vorige week in de eerste halve finale van de Champions League opliepen te gen Internazionale, gaat Barca van avond de vloer aanvegen met de ploeg van José Mourinho, is de al gemene teneur. „Natuurlijk win nen wij", is het eensluidende ant woord van fans, spelers, technici, bestuur en ballenjongens. „Wij zijn de beste ploeg van de wereld. Het strijdvuur wordt extra aange wakkerd door de krijgszuchtige taal van centrale verdediger Ger J ard Piqué: „De spelers van Intei^ zullen negentig minuten lang ha-c. ten dat ze ooit voetballer zijn ge- worden." De hele week is toegeleefd naar de ze avond. Het wordt geen duel van elf tegen elf, maar van 90.011 tegen 11, waarbij de 90.000 fans op de tri-' j bunes worden meegerekend. 'Eli partit', de grote wedstrijd, zal uitJ maken of Barqa op 22 mei in het'j stadion Bernabéu van aartsrivaal Real Madrid zijn titel zal verdedi-l' gen. De beide trainers, Mourinho er" Guardiola hebben hun strijdplan1: nen voor vanavond angstvallig ge" heim gehouden. Gisteravond waf het lange tijd niet bekend of midT denvelder Wesley Sneijder na ziji'- dijblessure zou meespelen. Aan di' andere kant trok Guardiola de laat HMBBWRW 11 ill IIHIIIMWIII III lil1 'li IBH—"lill II 'II' li"««'li—Mi'IHHH ijl - 11 1 1 m Dit NAC moet rond de achtste, ne gende plaats eindigen. Als je die positie op de slotdag uit handen geeft, is dat zwaar klote." Vorig seizoen heeft de middenvel der immers ervaren hoe mooi het is om de play-offs te spelen en die uiteindelijk zelfs te winnen. Avon turen naar Armenië, Polen en Spanje waren het gevolg. Dat Kwakman zondag speelt tegen FC Twente lijkt zeker, de positie nog niet. Behalve de geschorste Rob Penders en Robbert Schilder, is ook Joonas Kolkka (ribblessure) een onzekere factor. Maaskant, die wel weer de beschikking heeft over Tyrone Loran, zal dus op nieuw moeten schuiven. Wat volgens Kwakman dé tactiek is voor een - voor NAC - bevredi gend resultaat tegen de Ensche- deërs? „Het voordeel is dat het dit keer niet op onze voetballende kwaliteiten aan hoeft te komen, want daar schortte het de laatste weken behoorlijk aan. Vanuit een gesloten defensie moeten we zo lang mogelijk gelijke tred met FC Twente zien te houden. Op een be paald moment móeten zij dan, waardoor wij wellicht kunnen pro fiteren." Of hij en zijn ploeggenoten inmid dels al een premie vanuit Amster dam in het vooruitzicht hebben ge kregen? Kwakman: „Wij hebben nog niets van Ajax gehoord." Hij weet wél hoe het voelt om gelde lijk aangemoedigd te worden. „Met Volendam speelden we ooit nacompetitie. We hadden nul pun ten uit vijf duels. De Graafschap, dat toen nog wel kon promoveren, bood ons een bedrag als we ten minste een punt zouden pakken. Het werd 2-2 en we kregen alle maal een enveloppe uit Doetin- chem. Toch mooi meegenomen." pagina 30: pa en ma De Jong vol gen broedertwist op tv Ajax-fan Kees Kwakman (links) gaat er met NAC alles aan doen om F Twente pootje te haken. foto Roy Laf;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31